Mautic – napojení

17. června 2021

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Dalším nástrojem, který můžete propojit se svým účtem v SimpleShopu, je Mautic. Připravili jsme pro vás návod, jak na to.

Jak získat kódy z Mautic účtu

Přihlašte se do svého účtu v Mautiku a postupujte následovně:

  1. Otevřete Nastavení
  2. Vpravo se otevře menu, ze kterého vyberte položku Configuration (Konfigurace)
  3. V levém menu zvolte API Settings (Nastavení API)
  4. Nastavte hodnoty podle obrázku
  5. Tlačítkem “Save & Close” nastavení uložte

Mautic-propojeni-1

V Nastavení v části API Credentials klikněte na tlačítko “+ New” (Nové) a nastavte hodnoty podle obrázku níže. Znovu vše uložte.

Mautic-propojeni-2

Mautic-propojeni-3

Nastavení a aktivace propojení v SimpleShopu

Otevřete si v novém okně svůj účet v SimpleShopu a přejděte na Nastavení → Propojení → Mautic.

SendinBlue - napojení

Mautic

Zkopírujte vaši URL Mauticu (URL se pro každého uživatele liší, podle toho, na jaké doméně máte Mautic instalovaný). Adresu najdete v Mauticu v Nastavení Konfigurace Nastavení systému políčko “Site URL”.

Mautic-SS-propojeni-2

Adresu vložte v SimpleShopu do prvního políčka ve formuláři.

Mautic-SS-propojeni-3

Vraťte se zpět do Mauticu do Nastavení → API Credentials. Zobrazené kódy Public Key a Secret Key si zkopírujte a vložte do příslušných políček v SimpleShopu. Formulář uložte.

Mautic-SS-propojeni-4

Až poté, co jste vložené API klíče uložili, klikněte na tlačítko Aktivovat Mautic propojení.

Mautic-SS-propojeni-5

Z Mauticu se odhlašte a znovu přihlašte. Po přihlášení se objeví informace, že se SimpleShop chce propojit s vaším Mautic účtem. Klikněte na Accept (Souhlasím).

Tím je propojení dokončeno.

Mautic-SS-propojeni-6Mautic-SS-propojeni-7

Nastavení výchozích seznamů

Po uložení API klíče do vašeho účtu SimpleShopu se na stránce zobrazí políčka pro výběr seznamů, do kterých se mají ukládat e-maily zákazníků po objednání a po uhrazení produktu. Seznamy vytvořte v Mauticu a poté je nastavte v SimpleShopu tak, jak potřebujete. Toto nastavení je výchozí pro všechny produkty.

Mautic-seznamy-1

Výběr seznamů pro konkrétní produkt

U každého produktu pak výběr seznamů můžete upravit. Políčko pro výběr seznamů najdete v Detailu produktu → Upravit → Upravit produkt → záložka Ostatní.

Ještě jste seznamy zákazníků pro produkty nevytvořili? Nevadí, překlikněte do Mauticu, seznamy vytvořte a v SimpleShopu pak jen klikněte na link pro opětovné načtení seznamů.

Mautic-seznamy-2

Výběr seznamu u checkboxu (GDPR)

Kontakt můžete uložit do samostatného seznamu i v návaznosti na zaškrtnutý checkbox, který se zobrazí pod prodejním formulářem.

Výběr seznamu v e-mailingu u checkboxu

Odesílané údaje

Do Mauticu systém odesílá jméno, příjmení, společnost a e-mailovou adresu zákazníka za podmínky, že jsou tato pole nastavena v prodejním formuláři v části Fakturační údaje nebo v rámci prodeje na jméno.

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o.. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Odpověděl článek na všechny vaše otázky?

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Štítky: