Mautic – napojení

Tento návod je pro službu: SimpleShop, SimpleTicket

Dalším nástrojem, který můžete propojit se svým účtem v SimpleShopu, je Mautic. Připravili jsme pro vás návod, jak na to.

Jak získat kódy z Mautic účtu

Přihlašte se do svého účtu v Mautiku a postupujte následovně:

  1. Otevřete Nastavení
  2. Vpravo se otevře menu, ze kterého vyberte položku Configuration (Konfigurace)
  3. V levém menu zvolte API Settings (Nastavení API)
  4. Nastavte hodnoty podle obrázku
  5. Tlačítkem „Save & Close“ nastavení uložte

V Nastavení v části API Credentials klikněte na tlačítko „+ New“ (Nové) a nastavte hodnoty podle obrázku níže. Znovu vše uložte.

Nastavení a aktivace propojení v SimpleShopu

Otevřete si v novém okně svůj účet v SimpleShopu a přejděte na Nastavení → Propojení → Mautic.

Zkopírujte vaši URL Mauticu (URL se pro každého uživatele liší, podle toho, na jaké doméně máte Mautic instalovaný). Adresu najdete v Mauticu v Nastavení Konfigurace Nastavení systému políčko „Site URL“.

Adresu vložte v SimpleShopu do prvního políčka ve formuláři.

Vraťte se zpět do Mauticu do Nastavení → API Credentials. Zobrazené kódy Public Key a Secret Key si zkopírujte a vložte do příslušných políček v SimpleShopu. Formulář uložte.

Až poté, co jste vložené API klíče uložili, klikněte na tlačítko Aktivovat Mautic propojení.

Z Mauticu se odhlašte a znovu přihlašte. Po přihlášení se objeví informace, že se SimpleShop chce propojit s vaším Mautic účtem. Klikněte na Accept (Souhlasím).

Tím je propojení dokončeno.

Nastavení výchozích seznamů

Po uložení API klíče do vašeho účtu SimpleShopu se na stránce zobrazí políčka pro výběr seznamů, do kterých se mají ukládat e-maily zákazníků po objednání a po uhrazení produktu. Seznamy vytvořte v Mauticu a poté je nastavte v SimpleShopu tak, jak potřebujete. Toto nastavení je výchozí pro všechny produkty.

Výběr seznamů pro konkrétní produkt

U každého produktu pak výběr seznamů můžete upravit. Políčko pro výběr seznamů najdete v Detailu produktu → Upravit → Upravit produkt → záložka Ostatní.

Ještě jste seznamy zákazníků pro produkty nevytvořili? Nevadí, překlikněte do Mauticu, seznamy vytvořte a v SimpleShopu pak jen klikněte na link pro opětovné načtení seznamů.

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Vyřešilo to váš problém?

Total 0 Votes
0

Co bychom podle vás mohli zlepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?