Fakturace (Vyfakturuj.cz)

EET – nastavení napojení

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop, SimpleTicket

Napojení vašeho účtu na EET je snadné. Procesem vás provedeme krok za krokem. Vaše data budou do EET odesílána prostřednictvím API, takže není potřeba instalovat jakýkoliv další software.

Dostupnost funkce ve vašem tarifu ve Vyfakturuj.cz si prosím ověřte v podrobném ceníku.

Pozn.: Od března 2018 není povinné evidovat platby kartou. Můžete si proto propojení s EET pro tento typ plateb vypnout. Stačí v příslušné platební metodě změnit nastavení v políčku EET na „Ne, nezasílat do EET“.

Co si připravit

Nejprve je nutné se registrovat do EET a získat certifikát, který následně vložíte do svého účtu. Oficiální informace a vše o registraci do EET najdete na http://www.etrzby.cz/cs/zakladni-kroky-k-evidenci-trzeb.

  1. Vygenerujte si EET certifikát a stáhněte si ho do svého počítače. Při vytváření žádosti o certifikát si dobře zapamatujte heslo, není možné ho dodatečně zjistit, změnit ani odstranit.
  2. V systému EET si vytvořte provozovnu. Systém vám přidělí její číslo, které budete potřebovat při nastavení.

Jak nastavit propojení

Ve svém účtu přejděte na NastaveníPropojeníEET.

Vložení certifikátu

Vyberte záložku Certifikáty a klikněte na tlačítko Přidat certifikát. Vyberte uložený certifikát, zadejte libovolný vlastní název, podle kterého certifikát dobře poznáte a heslo. Certifikát vložte do systému.

Heslo k certifikátu bylo vámi zvoleno v prvním kroku žádosti o certifikát. Pokud heslo k vytvořenému certifikátu neznáte, je třeba vygenerovat certifikát nový. Při vytváření žádosti o certifikát si heslo dobře zapamatujte, není možné ho dodatečně zjistit, změnit ani odstranit.

Nastavení provozovny

Na záložce Provozovny klikněte na tlačítko Přidat provozovnu.

Vyplňte příslušné údaje a klikněte na tlačítko Vytvořit provozovnu.

Nastavení pokladny

Přejděte na záložku PokladnyPřidat pokladnu.

Vyplňte název a ID pokladny (ID může být jakékoliv, můžete ponechat ID “Vyfakturuj” nebo si vytvořte nějaké vlastní). Pak vyberte ze seznamu příslušnou provozovnu a certifikát. Klikněte na tlačítko Vytvořit pokladnu.

Obecné nastavení a volba prostředí

Na záložce Obecné pak vyberte, zda EET budete provozovat v běžném nebo zjednodušeném režimu, datum zahájení a DIČ. Prostředí ponechte produkční. Neprodukční prostředí slouží pro testování – jak napojení na EET otestovat se dozvíte v samostatném článku.

Nakonec kliknutím na modré tlačítko pod formulářem ověřte, zda propojení funguje.

Nastavení EET v platebních metodách

Máte-li už platební metody nastavené, stačí v nich EET jen doplnit. Přejděte do Nastavení Faktury Platební metody a pro každou platební metodu vyberte příslušnou pokladnu.

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Vyřešilo to váš problém?

Total 0 Votes
0

Co bysme mohli podle vás zlepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Štítky: