Párování plateb – Equa bank

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Ve svém internetovém bankovnictví nastavte zasílání zpráv o pohybech na účtu nebo příchozích platbách na párovací e-mailovou adresu, kterou najdete ve svém účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu. Jak zjistit párovací e-mailovou adresu.

Dostupnost automatického párování plateb pro váš tarif ve Vyfakturuj.cz ověříte v ceníku. V SimpleShopu je párování plateb dostupné bez omezení.

Jaké platby párujeme

Equa bank zasílá dva typy notifikací podle toho, jaký typ účtu máte u banky vedený.

Běžný účet pro podnikatele (podnikající fyzické osoby a právnické osoby)

U podnikatelských účtů zasílá banka zprávu o příchozí platbě obsahující všechny potřebné náležitosti včetně VS, proto je možné ho bez problémů použít pro párování plateb.

Běžný účet pro soukromé osoby

U běžný účtů vedených pro soukromé osoby, které nepodnikají, zpráva o příchozí platbě obsahuje částku, ale chybí v něm variabilní symbol. Proto ho bohužel nelze použít pro párování. Vaše doklady proto označte jako uhrazené ručně.

Nastavení párování

Po přihlášení do internetového bankovnictví Equa bank otevřete sekci Upozornění -> Nastavení upozornění. Vyberte možnost Upozornění na příchozí platby na účet.

Pokud máte v profilu více bankovních účtů, vyberte ten, na který vám budou chodit platby ze SimpleShopu. Přejděte na další krok kliknutím na Potvrdit.

V nastavení nového upozornění pouze vyberte možnost zasílání zpráv na e-mail a vyplňte párovací e-mailovou adresu. Nastavení uložte.

Nastavení nového upozornění v Equa Bank

Související návody

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.

Chcete se k článku na něco zeptat?