Fakturace (Vyfakturuj.cz)

Platební brána ThePay

1. července 2020

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop, SimpleTicket

Propojení s online platební bránou ThePay.cz si snadno nastavíte ve svém účtu. Pomocí platební brány mohou vaši zákazníci platit online platební kartou, zrychleným bankovním převodem nebo třeba bitcoiny.

Nabídka pro naše klienty

Poplatek pouze 1,39% + 2 Kč za transakci


Poznámka:
Pokud měsíční obrat nepřesáhne 10 000 Kč, pak je navíc účtován měsíční poplatek 199 Kč.

Jak si zřídit platební bránu ThePay?

Zde je přesný popis, co udělat:

  1. Podejte nezávaznou žádost přes náš partnerský odkaz: KLIKNĚTE ZDE
  2. Kontaktuje vás pracovník ThePay, který s vámi uzavře smlouvu
  3. Nastavte propojení svého účtu a ThePay
  4. Můžete začít prodávat

Poznámka: K podpisu smluvní dokumentace bude nutné poslat e-mailem kopii jednoho hlavního dokladu (občanský průkaz), jednoho sekundárního dokladu (řidičský průkaz, pas, …) a výpis z bankovního účtu, z kterého bude patrný majitel účtu.

Je možné, že vám bude více vyhovovat některý z aktuálně nabízených tarifů ThePay. V takovém případě se prosím registrujte přímo na webu ThePay.cz.

Co platební brána ThePay nabízí?

  • 17 platebních metod pod jednou střechou.
  • Platby kartou.
  • Zrychlený bankovní převod.
  • Různé měny (CZK, EUR, USD, …).

Nevýhoda této platební brány

  • Smlouvu s ThePay je možné uzavřít pouze v případě, že máte české IČ.

Online a offline platby

Platební tlačítka jsou v platební bráně ThePay rozděleny následovně:

a) Online metody neboli předvyplněná tlačítka – zde je zákazník přihlášen do internetového bankovnictví a údaje k platbě má předvyplněné. Česká spořitelna, KB, RB, mBank.

b) Offline metody – u nich jsou zákazníkovi vygenerovány platební údaje, které zákazník opíše či zkopíruje do svého internetového bankovnictví. I u těchto plateb samozřejmě zůstává hlavní výhoda a to, že se jedná o zrychlené platební převody. Další výhoda u těchto plateb je, že je možné. platit prostřednictvím QR kódu. Moneta, Čsob, Fio, Equa Bank, Sberbank.

U všech plateb (online, offline) je hned vidět, že je platba zaplacená.

Nastavení propojení s ThePay

Nastavení propojení vašeho účtu s platební bránou ThePay je jednoduché. Potřebujete pouze údaje od ThePay, které jste získali při registraci (Merchant ID, Account ID a password).

V Nastavení účtu klikněte v části Faktury na položku Platební metody:

Klikněte na tlačítko Přidat nový způsob platby.

V seznamu vyberte jednu z variant ThePay.

Výběr ID platební metody

Testovací prostředí

Pro otestování funkčnosti propojení vyplňte do tabulky nejprve testovací údaje podle následujícího obrázku a vyberte testovací prostředí. Heslo je “my$up3rsecr3tp4$$word”, abyste ho nemuseli opisovat. :-) Stránku uložte. Pokud testovat nechcete, přejděte rovnou na další odstavec.

Pozor! Pro testování si deaktivujte odesílání dat do EET, aby při nastavení úhrady testovací objednávky systém data automaticky neodeslal. Nebo, pro otestování celého procesu včetně EET si aktivujte testovací prostředí a testovací certifikát podle návodu Jak otestovat napojení na EET.

Testovací údaje

Proveďte testovací platbu. Systém vás po výběru platební metody přesměruje na testovací bránu systému ThePay, kde můžete vyzkoušet, jak jednotlivé způsoby plateb budou fungovat a také nasimulovat různé varianty – úspěšně dokončenou platbu, chybu atd.

Testovací brána

Produkční prostředí

Pro ostrý provoz plateb přes ThePay vyplňte údaje, které jste dostali od ThePay a vyberte příslušnou variantu pro EET. Prostředí změňte na produkční a vše uložte.

Produkční prostředí

Platba kartou online – nastavení ID platební metody

U online plateb kartou nastavte ID platební metody odpovídající nastavení v ThePay. V účtu ThePay najdete informaci o zvoleném ID platební metody v administraci pod záložkou Nastavení – Účty u ThePay – Údaje pro implementaci:

ID online platby kartou ThePay

V nastavení online plateb kartou přes ThePay ve vašem účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu pak vyberte stejné ID, které je uvedeno ve vašem účtu ThePay:

Výběr ID platební metody

Zobrazení platební brány v SimpleShop prodejním formuláři

Pro zobrazení platební metody v prodejním formuláři systému SimpleShop zaškrtněte ThePay v úpravách produktu na záložce Formulář.

Související návody

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Vyřešilo to váš problém?

Total 0 Votes
0

Co bychom podle vás mohli zlepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?