Automatické zabezpečení e-booku (PDF)

Tento návod je pro službu: SimpleShop

PDF dokumenty prodávané přes SimpleShop je možné zabezpečit pomocí prvků, které vloží do dokumentu konkrétní objednávku nebo znepříjemní stahování zdarma. Aby zabezpečení fungovalo, doporučujeme používat generátor PDF v MS Wordu. U jiných programů nelze garantovat plnou funkčnost zabezpečení.

Prvky zabezpečení

SimpleShop používá několik prvků zabezpečení, které koncovému zákazníkovi znesnadní případnou snahu o neoprávněné šíření vašeho e-booku či jeho obsahu.

Stránka s informací o kupujícím

Do e-booku v době nákupu automaticky přidáváme druhou stránku. Obsahuje základní informace o nakupujícím a objednávce. Jde o jedinečnou informaci, která se mění s každou objednávkou.

Stránka vypadá takto:

Stránka s informací o kupujícím

V patičce vložené stránky se zobrazí e-mail kupujícího, jeho jméno, příjmení a adresa (pokud jsou tato pole vyplněna v prodejním formuláři) a ID prodeje.

Informace o kupujícím v patičce stránky vložené do e-booku

Nelze kopírovat obsah

Pokud by někdo chtěl zkopírovat váš obsah pouhým CTRL+C a CTRL+V, tak nemůže. Stejně tak nelze pdf dokument editovat (např. přes Adobe Acrobat).

Miniaturní bod (neviditelný pixel) na všech stránkách

Na všechny stránky vkládáme vlevo dolů „obrázek“ o velikosti 1 pixelu s proklikem. Je bílý a odkazuje na konkrétní objednávku. Pro zobrazení objednávky najeďte myší na levý dolní roh kterékoliv stránky v zabezpečeném e-booku a jakmile se šipka kurzoru změní na ikonu ruky, klikněte.

Informace o kupujícím v patičce

V patičce každé stránky se zobrazí informace o kupujícím (jeho e-mailová adresa) a ID prodeje.

Informace o kupujícím v patičce e-booku

U některých typů e-booků se může stát, že informace o kupujícím překryjí zápatí nebo číslování stránky. V takovém případě doporučujeme dokument upravit a v patičce nechat větší prostor, do kterého bude možné informace vložit.

Informace o objednávce

Informace o objednávce lze zjistit zadáním ID prodeje za lomítko na konci této URL adresy: https://form.simpleshop.cz/media/buy-info/. ID prodeje najdete na stránce s informacemi o kupujícím, kterou SimpleShop vkládá do e-booku.

Stejně tak funguje ochranný (neviditelný) pixel v zabezpečeném e-booku. Po kliknutí vás odkáže na veřejnou stránku dokladu, který k dané objednávce patří.

Nastavení zabezpečení

Ve svém účtu v SimpleShopu přejděte na seznam produktů a vyberte příslušný e-book, u kterého si chcete zvolit úroveň zabezpečení. Otevřete produkt pro úpravy.

Tlačítko pro úpravy produktu

V dolní části první záložky Obecné informace v sekci E-book u položky Zabezpečit PDF zaškrtněte možnosti podle svého výběru. Změny uložte.

Výběr prvků zabezpečení pdf

Kontrola zabezpečení

Doporučujeme, abyste pro vytváření pdf ze svých e-booků vždy používali funkci Exportovat do PDF přímo v MS Wordu. Při ukládání souborů do pdf jiným způsobem totiž může dojít ke zničení odkazů a tím i k odstranění zabezpečení souboru.

Funkčnost zabezpečení svého e-booku nejlépe otestujete tak, že si soubor stáhnete přímo ze stránky, kterou zákazník uvidí po uhrazení produktu.

V detailu produktu klikněte na Zobrazit a vyberte položku Zobrazit co uvidí zákazník po uhrazení.

Pak si soubory stáhněte a zkontrolujte, zda je vše jak má být.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o. Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?