Automatické zabezpečení e-booku (PDF)

Tento návod je pro službu: SimpleShop

PDF dokumenty prodávané přes SimpleShop je možné zabezpečit pomocí prvků, které vloží do dokumentu konkrétní objednávku nebo znepříjemní stahování zdarma. Aby zabezpečení fungovalo, doporučujeme používat generátor PDF v MS Wordu. U jiných programů nelze garantovat plnou funkčnost zabezpečení.

1. Stránka s informací o kupujícím

Automaticky je přidaná druhá strana v době nákupu. Obsahuje základní informace o nakupujícím a objednávce. Jde o jedinečnou informaci, která se mění s každou objednávkou.

Text vypadá takto:

2. Nelze kopírovat obsah

Pokud by někdo chtěl zkopírovat váš obsah pouhým CTRL+C a CTRL+V, tak nemůže. Stejně tak nelze pdf dokument editovat (např. přes Adobe Acrobat).

3. Miniaturní bod (neviditelný pixel) na všech stránkách

Na všechny stránky vkládáme vlevo nahoru „obrázek“ o velikosti 1 pixelu s proklikem. Je bílý a odkazuje na konkrétní objednávku. Zde je ukázka na zeleném pozadí:

Nastavení zabezpečení

Ve svém účtu v SimpleShopu přejděte na seznam produktů a vyberte příslušný e-book, u kterého si chcete zvolit úroveň zabezpečení. Zobrazte si detail produktu.

Klikněte na tlačítko Upravit Upravit produkt. V dolní části první záložky Obecné informace v sekci eBook u položky Zabezpečit PDF zaškrtněte možnosti podle svého výběru. Změny uložte.

Kontrola zabezpečení

Doporučujeme, abyste pro vytváření pdf ze svých e-booků vždy používali funkci Exportovat do PDF přímo v MS Wordu. Při ukládání souborů do pdf jiným způsobem totiž může dojít ke zničení odkazů a tím i k odstranění zabezpečení souboru.

Funkčnost zabezpečení svého e-booku nejlépe otestujete tak, že si soubor stáhnete přímo ze stránky, kterou zákazník uvidí po uhrazení produktu.

V detailu produktu klikněte na Zobrazit a vyberte položku Zobrazit co uvidí zákazník po uhrazení.

Pak si soubory stáhněte a zkontrolujte, zda je vše jak má být.

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Vyřešilo to váš problém?

Total 1 Votes
1

Co bychom podle vás mohli zlepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?