E-book – nastavení prodeje

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Nastavení prodeje e-booku prostřednictvím prodejního formuláře SimpleShop je jednodušší, než se může zdát. Systém vám také pomůže přidat různé bezpečnostní prvky, které zamezí možnému nežádoucímu šíření média.

Vytvoření produktu typu e-book

V seznamu produktů klikněte na +Přidat nový produkt, vyberte Typ produktu E-book a zadejte jeho název. Tlačítko Pokračovat vás přenese na úpravu obecného nastavení e-booku.

Nový e-book

Zde upravte název e-booku, který bude zobrazený v prodejním formuláři, a zvolte jazyk formuláře. Dále nastavte cenu produktu, měnu, ve které budete přijímat úhradu, a případně také zadejte počet kusů e-booku, chcete-li mít prodej omezený.

Obecné nastavení e-booku

Vložení a zabezpečení e-booku

Soubor můžete vkládat ve formátech PDF, ePub, mobi, docx a několika dalších. Následně zvolte prvky zabezpečení vašeho e-booku.

SimpleShop vám nabídne až čtyři možné varianty zabezpečení. Podrobný popis, a to, jak tyto prvky vypadají, uvádí článek Automatické zabezpečení e-booku.

Maximální velikost nahrávaného souboru je 250 MB.

Nastavení e-booku

Omezení počtu stažení

Nezapomeňte nastavit, kolikrát si může klient e-book stáhnout. Nastavením maximálního počtu stažení produktu získáte přehled o tom, kolikrát může být zakoupený produkt zákazníkem stažený.

Počet stažení e-booku

Zobrazení a stažení zakoupeného produktu

Zakoupený e-book je zákazníkovi k dispozici ke stažení na Stránce po uhrazení. Zde se mu také zobrazí, kolikrát je možné soubor stáhnout.

Počet stažení e-booku

Odkaz na stažení zakoupeného produktu nalezne zákazník také ve svém e-mailu s potvrzením přijetí platby. I zde uvidí, kolikrát je možné e-book stáhnout.

Zobrazení produktu v e-mailu

POZOR! I kliknutí na tlačítko Zobrazit je započítáno do počtu stažení e-booku.

Obnovení možnosti stažení produktu

Každé stažení produktu zákazníkem se propíše do Historie dokladu konkrétní objednávky produktu.

V případě, že zákazník vyčerpal nastavený počet stažení produktu, například kliknutím na tlačítko Zobrazit, a e-book si zapomněl uložit, je možné mu přístup k souboru obnovit.

Obnovení proveďte v detailu konkrétní objednávky v sekci Historie dokladu. Kliknutím na tlačítko Smazat záznam smažte informaci o stažení e-booku. Systém ji vrátí zpět a umožní zákazníkovi nové stažení.

E-book smazání záznamu

Nastavení celého prodeje e-booku si můžete jednoduše otestovat. Tak zjistíte, zda-li vše funguje dle vašich představ.

Jak odeslat aktualizaci e-booku a hromadný e-mail

Vydáte-li novou aktualizaci e-booku, jednoduše o ní zákazníky informujte prostřednictvím hromadného e-mailu. Tuto funkci však můžete využít i k dalším rozesílkám. Můžete například obeslat ty, kteří objednávku stále neuhradili, všem uhrazeným i neuhrazeným objednávkám, případně si rozesílku můžete pouze otestovat.

Související články

Petra Zajíc Czabeová

Tento návod pro vás napsala Petra Zajíc Czabeová ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

Se starostlivostí sobě vlastní pečuje o naše zákazníky a sdílí náladu týmu na sociálních sítích. Volný čas tráví nejraději v kopcích či s knížkou v ruce, vždy za pečlivého dohledu francouzské buldočky Olivie.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám