Fakturace (Vyfakturuj.cz)

Historie faktur a objednávek

6. listopadu 2020

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Systémy Vyfakturuj.cz i SimpleShop bezpečně uchovávají vaše doklady po celou dobu aktivního využívání systému. S doklady vystavenými v přechozích letech tak můžete pracovat stejně jako s těmi aktuálními.

Kde najdu faktury za předchozí roky?

Mezi jednotlivými roky můžete jednoduše přepínat v levém horním rohu vašeho účtu. Systém v seznamu faktur nebo objednávek zobrazí všechny doklady, které jste vystavili v daném roce. Stejně to funguje i v přehledu nákladů.

Číslo v závorce za jednotlivými roky je celkový počet všech dokladů (vydaných i přijatých) vystavených v systému v daném roce.

Přepínání mezi jednotlivými roky

Po přepnutí na požadovaný rok se automaticky změní i datum ve filtru dokladů na kartě Hledat. Můžete tedy nastavit parametry pro hledání a rovnou v daném roce začít vyhledávat.

Vyhledávání v archivu dokladů

Přechod na nový rok

1. ledna se systém automaticky přepne do nového roku. V levém horním rohu se tedy zobrazí číslovka nového roku a váš seznam faktur, objednávek nebo nákladů bude pravděpodobně zatím prázdný. Historii dokladů si zobrazíte pomocí přepnutí roku v levém horním rohu účtu.

Číslování faktur

Jakmile v novém roce vystavíte nový doklad, bude u něj automaticky použita číselná řada s číslovkou daného roku. V nastavení číselné řady se obvykle se jedná o proměnnou {yy} nebo {yyyy}.

Pokud v nastavení svých číselných řad proměnnou {yy} nepoužíváte, je nutné rok změnit ručně.

Vystavení dokladu do předchozího roku

Potřebujete-li v lednu dovystavit doklady ještě do předchozího období, stačí ve faktuře uvést datum vystavení v předchozím roce a systém podle roku vystavení doklad automaticky zařadí do loňské číselné řady.

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Odpověděl článek na všechny vaše otázky?

Total 2 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?