Video – nastavení prodeje

24. srpna 2021

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Vaše videa je možné v SimpleShopu prodávat přímo zasláním odkazu na nahrávku, která se zákazníkovi po uhrazení zobrazí na unikátní url adrese.

Prodej jedné videonahrávky

Ve svém účtu v SimpleShopu vytvořte nový produkt – typ Video nahrávka.

Vytvoření nového produktu v SimpleShopu - typ video

Vložení odkazu a omezení počtu přehrání

Na záložce Obecné informace vyplňte údaje o produktu a jeho cenu a v části Nastavení videa/audia vložte jednu url adresu videa, které jste umístili na YouTube nebo Vimeo.

Ve stejné sekci můžete určit, kolikrát si zákazník bude moci video přehrát.

Možnosti nastavení produktu Video

Změny v nastavení produktu nezapomeňte uložit.

Zabezpečení videa

Na YouTube je možné zvolit různou úroveň viditelnosti videa – veřejné/neveřejné/soukromé. Viz podrobnosti o jednotlivých úrovních a jejich zobrazování.

Po zakoupení produktu dostane zákazník jedinečný odkaz, na kterém si video bude moci zobrazit v přehrávači. Přehrávač je umístěn na url SimpleShopu a omezuje možnosti pro jeho stažení nebo sdílení.

Odkazy z Vimeo.com je možné ještě dále zabezpečit heslem. Heslo zákazníkovi můžete poslat v e-mailu s potvrzením platby nebo ho zobrazíte na stránce po uhrazení.

Zobrazení zakoupeného produktu

Odkaz pro přehrání videa se zobrazí přímo v e-mailu s potvrzením o uhrazení objednávky (v e-mailové šabloně se jedná o proměnnou {downloadTable}) nebo na stránce po uhrazení, na kterou se zákazník dostane pomocí tlačítka Zobrazit zakoupený produkt (proměnná {BUTTON_PRODUCT}Zobrazit zakoupený produkt{/BUTTON_PRODUCT} v e-mailové šabloně).

E-mail s potvrzením objednávky videa

Stránka, kterou uvidí zákazník po uhrazení vypadá např. takto:

Stránka po uhrazení videa

Doklady k objednávce (objednávka a faktura) je možné na této stránce skrýt. Nastavení najdete v úpravách produktu na záložce Stránka po uhrazení:

Zobrazení nebo skrytí dokladů na stránce po uhrazení

Prodej setu videí

Pro prodej více videí najednou nastavte pro každé video samostatný produkt, který nastavíte podle postupu uvedného výše. Poté vytvořte další produkt – typ prodejní formulář – do kterého napojíte jednotlivá videa pomocí variant (více viz Jak na kombinaci více produktů v jednom formuláři).

Videa můžete také umístit na svůj web a stránky zabezpečit pomocí členské sekce. Více viz návod na prodej online kurzů, školení a seminářů.

Stornování objednávky

Pokud stornujete objednávku (a následně vytvoříte k faktuře Opravný daňový doklad), zobrazí se koncovému zákazníkovi informace o stornu objednávky. Zákazník si poté nebude moci zobrazit produkt ze stránky po uhrazení.

storno objednavky

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Odpověděl článek na všechny vaše otázky?

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?