Video – nastavení prodeje

25. června 2020

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Vaše videa je možné v SimpleShopu prodávat přímo zasláním odkazu na nahrávku, která se zákazníkovi po uhrazení zobrazí na unikátní url adrese.

Prodej jedné videonahrávky

Ve svém účtu v SimpleShopu vytvořte nový produkt – typ Video nahrávka.

Vytvoření nového produktu v SimpleShopu - typ video

Vyplňte informace o produktu a jeho cenu a v části Nastavení videa/audia vložte url adresu videa, které jste umístili na YouTube nebo Vimeo. Ve stejné sekci můžete určit, kolikrát si zákazník bude moci video přehrát.

Vložení url adresy videa a omezení počtu přehrání

Změny v nastavení produktu nezapomeňte uložit.

Na YouTube je možné zvolit různou úroveň viditelnosti videa – veřejné/neveřejné/soukromé. Viz podrobnosti o jednotlivých úrovních a jejich zobrazování.

Po zakoupení produktu dostane zákazník jedinečný odkaz, na kterém si video bude moci zobrazit v přehrávači. Přehrávač je umístěn na url SimpleShopu a omezuje možnosti pro jeho stažení nebo sdílení. Odkazy z Vimeo.com je možné ještě dále zabezpečit heslem.

Odkaz pro přehrání videa se zobrazí přímo v e-mailu s potvrzením o uhrazení objednávky (v e-mailové šabloně se jedná o proměnnou {downloadTable}) nebo na stránce po uhrazení, na kterou se zákazník dostane pomocí tlačítka Zobrazit zakoupený produkt (proměnná {BUTTON_PRODUCT}Zobrazit zakoupený produkt{/BUTTON_PRODUCT} v e-mailové šabloně).

E-mail s potvrzením objednávky videa

Stránka, kterou uvidí zákazník po uhrazení vypadá např. takto:

Stránka po uhrazení videa

Doklady k objednávce (objednávka a faktura) je možné na této stránce skrýt. Nastavení najdete v úpravách produktu na záložce Stránka po uhrazení:

Zobrazení nebo skrytí dokladů na stránce po uhrazení

Prodej setu videí

Pro prodej více videí najednou vytvořte pro každé video samostatný produkt. Poté vytvořte další produkt – typ prodejní formulář – do kterého napojíte jednotlivá videa pomocí variant (více viz Jak na kombinaci více produktů v jednom formuláři).

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Vyřešilo to váš problém?

Total 1 Votes
0

Co bychom podle vás mohli zlepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?