Online kurzy, školení, webináře

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Pokud přemýšlíte, jak prodávat online kurzy, školení nebo webináře, SimpleShop vám může velmi snadno pomoci. Online kurzy můžete prodávat ve formě videí nebo kurz vytvořit v členské sekci na svém webu.

Prodej jednoho nebo více videí

Jedno nebo více video souborů vložíte do prodejního formuláře ve formě odkazu na YouTube nebo Vimeo. Při tomto způsobu prodeje dostane zákazník unikátní odkaz na přehrání videa společně s potvrzením o uhrazení objednávky.

Online kurz v členské sekci

Pro prodej více videí najednou, např. ve formě online kurzu, školení nebo série webinářů, může pro vás být vhodným řešením umístění souborů přímo na vaše webové stránky. Jednotlivé stránky nebo jejich části pak zabezpečíte pomocí členské sekce a produkt budete prodávat jako členství.

Členskou sekci můžete vytvořit na jakémkoliv webu, který umožňuje propojení se SimpleShopem pomocí SimpleShop pluginu pro WordPress.

SimpleShop umožňuje i přímé napojení přes API na Mioweb, který obsahuje vlastní členské sekce. Pro podrobné informace ohledně rozsahu funkcí členských sekcí se v takovém případě prosím obraťte přímo na podporu Miowebu.

Propojení webu se SimpleShopem a nastavení členské sekce

S propojením webu se SimpleShopem pomocí WP pluginu a vytvořením členské sekce vám pomohou následující návody:

Rozcestník

Pro obsáhlejší kurzy je obvykle užitečné vytvoření rozcestníku např. se seznamem jednotlivých lekcí kurzu, pomocí kterého se uživatelé na stránce lépe zorientují.

Nepřihlášeným uživatelům nebo návštěvníkům, kteří si váš kurz ještě nezakoupili, můžete zobrazit pouze část obsahu (např. úvodní text ke kurzu) a dále je pomocí tlačítka odkázat na prodejní formulář pro objednání celého kurzu.

Postupné uvolňování obsahu

Postupné uvolňování obsahu využijete pro online kurzy, které obsahují více lekcí. Pro každou lekci vytvořte samostatnou stránku, zabezpečte ji pomocí členské sekce a nastavte zprávu, kterou zákazník dostane, jakmile bude lekce přístupná. Můžete tak zákazníkům posílat novou lekci např. každý týden.

Automatické prodloužení členství

Prodáváte-li kurz, jehož členství si zákazníci mohou v případě zájmu prodloužit, bude se vám hodit funkce časového omezení členství. Členství se prodlouží automaticky ve chvíli, kdy zákazník uhradí pravidelnou fakturu.

Webinář

Webinář můžete prodávat i jako typ produktu školení a odkaz na vysílání kupujícím poslat přes e-mailingový nástroj, který jste si propojili se SimpleShopem.

Jestliže vysíláte webinář ve více termínech, můžete všechny nabízet najednou v jednom prodejním formuláři. Pro každý termín si v takovém případě vytvořte samostatný produkt, který zkombinujete do společného formuláře pomocí upsellu, a u každé varianty nastavíte jiný e-mailingový seznam pro následnou komunikaci se zákazníky.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká.

Ráda relaxuje na zahradě u knihy a šálku dobrého čaje, pokud zrovna nepečuje o své dva aktivní jednovaječné potomky.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám