Omezení doby členství

20. září 2021

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Časové omezení členství vám umožní prodávat klubové členství na omezenou dobu. Platnost členství může být obnovena automaticky pomocí opakovaných plateb.

Pro časové omezení přístupu na stránky budete potřebovat SimpleShop plugin pro WordPress. Pokud ho ještě nepoužíváte, je možné ho nainstalovat přímo z knihovny WordPressu.

Nastavení časově omezeného členství a s ním související automatické opakované platby najdete v úpravách produktu na záložce Obecné informace.

Časové omezení členství

Členství je možné zákazníkům prodlužovat na období od 1 měsíce až po neomezenou dobu.

Nastavení na vašem webu

WordPress a Mioweb bez vlastních členských sekcí

Nejprve vytvořte a nastavte členské sekce na svém webu pomocí SimpleShop WP pluginu. Poté už jen stačí přiřadit zvolenou členskou sekci k produktu v SimpleShopu (viz níže).

Mioweb s vlastními členskými sekcemi

Členské sekce vytvořte a nastavte v administraci svého Miowebu. V detailu členské sekce nastavte možnost Zpřístupnit uživateli okamžitě po vstupu do členské sekce:

Nastavení členství v MioWebu pro opakované platby

Časové omezení platnosti přístupu do členské sekce bude uživateli nastaveno podle podmínek zadaných u produktu v SimpleShopu (viz následující odstavec).

Nastavení v SimpleShopu

V úpravách produktu na záložce Obecné informace vyberte členskou sekci a zvolte, zda bude mít neomezenou platnost, nebo členství omezte na konkrétní dobu (1 měsíc až 5 let).

Nastavení platnosti opakovaných plateb

Opakované automatické platby

Pokud bude členství omezené na určitou dobu, můžete využít funkci opakovaných plateb pro automatickou fakturaci předplatného. Systém při první úhradě vytvoří pravidelnou objednávku, po jejímž uhrazení bude členství v sekci automaticky prodlouženo.

Pozn.: Automatická úhrada prodloužení předplatného bude fungovat pouze s platební bránou ComGate. Přes jinou platební bránu zákazník může objednávku uhradit také, stejně jako bankovním převodem, ale předplatné se z karty automaticky nestrhne! Systém tedy automaticky vystaví a pošle podklady k platbě, ale zákazník bude hradit každou platbu jednotlivě.

Podrobný postup pro nastavení opakovaných plateb najdete v návodu Opakované platby.

Platnost členství

Prodloužení

Systém automaticky pošle zákazníkovi e-mail s podklady pro uhrazení prodloužení členství. Faktura je vystavena na základě pravidelné faktury založené v systému při první objednávce členství a jsou u ní použity e-maily a upomínky z nastavení ručně vystavovaných dokladů.

Šablony e-mailů a upomínek pro pravidelné faktury

Neuhrazené prodloužení

V případě neuhrazení dokladu se systém bude řídit nastavením opakovaných plateb u daného produktu:

Podmínky pro ukončení pravidelné fakturace

Bez ukončení – systém bude stále vystavovat další faktury. Pokud zákazník zaplatí později, přiřadí se platba k dokladu s odpovídajícím VS. Jsou-li VS u všech dokladů stejné, přiřadí se k nejstaršímu vystavenému dokladu a členství se prodlouží k datu úhrady.

Podle data – pravidelné faktury se přestanou vystavovat v zadaný den.

Podle počtu dokladů – systém vystaví určený počet pravidelných faktur.

Zastavit při prvním neuhrazeném dokladu – jakmile zákazník fakturu pro prodloužení členství neuhradí, systém přestane doklady vystavovat. Přijde-li platba dodatečně, přiřadí se k neuhrazenému dokladu a členství se prodlouží k datu úhrady.

Ukončení

Členství bude zákazníkovi automaticky ukončeno, jakmile neuhradí doklad pro jeho prodloužení. Členství můžete také ukončit ručně tak, že pozastavíte vystavování dalších dokladů na prodloužení v sekci Pravidelné faktury:

Pozastavení pravidelné faktury

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Odpověděl článek na všechny vaše otázky?

Total 3 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?