Mioweb Start (Lite) – propojení

20. září 2021

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Pro Mioweb Start, Mioweb Lite, Mioweb se šablonou 2.0 a další verze Miowebu, které neumožňují vytváření vlastních členských sekcí, je k napojení na SimpleShop nutné použít SimpleShop WP plugin, stejně jako pro klasický WordPress.

Nepoužívejte napojení přes API pomocí přihlašovacího e-mailu a API klíče. To je určeno pouze pro Mioweb, který obsahuje vlastní členské sekce. Pokud už jste svůj web tímto způsobem se SimpleShopem propojili, celé propojení vymažte:

1) V Miowebu vymažte přihlašovací e-mail a API klíč a změny uložte. U stavu spojení se zobrazí červený text “Nepřipojeno”.

Zrušení propojení s MioWebem

2) V SimpleShopu v Nastavení → Napojení →  Jiné systémy → WordPress/Mioweb klikněte u propojeného webu na tlačítko Smazat:

Smazání propojení s MioWebem v SimpleShopu

Propojení se SimpleShopem

Pro propojení webu se SimpleShopem si nejprve v Miowebu otevřete administraci WordPressu.

Administrace WP v MioWebu

V levém menu klikněte na Pluginy → Instalace pluginů. Otevře se vám knihovna pluginů. Do vyhledávacího políčka napište text SimpleShop a plugin nainstalujte. Celým procesem instalace vás provede videonávod SimpleShop WP plugin – instalace. Po instalaci plugin aktivujte.

Instalace pluginů ve WordPressu

Do nastavení pluginu zadejte údaje pro propojení, které najdete ve svém účtu v SimpleShopu v Nastavení → Napojení → Jiné systémy → WordPress/Mioweb.

Propojení s WordPressem a Miowebem v SimpleShopu

Údaje pro propojení SimpleShopu s WordPressem a Miowebem

Vytvoření a nastavení členských sekcí

Poté už můžete v nastavení pluginu vytvořit jednotlivé členské sekce, zabezpečit jimi stránky na webu a napojit je k jednotlivým produktům v SimpleShopu. Podrobný postup najdete v návodu Členské sekce – vytvoření a nastavení.

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Odpověděl článek na všechny vaše otázky?

Total 2 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?