Členské sekce – přihlášení a přesměrování uživatele

8. října 2020

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Po uhrazení objednávky členství v SimpleShopu se na vašem webu vytvoří nový uživatel nebo se ke stávajícímu uživateli přiřadí nově zpřístupněné členské sekce. V nastavení SimpleShop WP pluginu si můžete upravit obsah zprávy pro uživatele a nastavit stránku, na kterou bude uživatel po přihlášení přesměrován.

Tento návod je určen pro weby používající WordPress, Mioweb, Mioweb Start (Lite) a Mioweb se šablonou 2.0. Máte-li Mioweb Business se šablonou 3.0, podívejte se na tento návod na propojení.

Přístupové údaje pro uživatele

Jakmile zákazník uhradí objednávku, e-mailem dostane přístupové údaje na váš web. Tento e-mail odesílá WordPress z vašeho webu, obvykle z adresy wordpress@nazevvasehowebu.cz. Na internetu lze případně vyhledat pluginy, které umožnují odesílatele změnit.

Pro kontrolu, zda odchozí e-maily vašim zákazníkům správně odcházejí, pak doporučujeme nainstalovat plugin WP Mail Logging.

Nastavení e-mailu s přihlašovacími údaji najdete v části Settings u SimpleShop pluginu v administraci WP.

Nastavení SimpleShop pluginu

V možnostech nastavení zvolte, zda má e-mail dostat každý nový člen sekce.

E-mail s přihlašovacími údaji dostane každý nový člen sekce

Předmět e-mailu i jeho obsah si můžete libovolně upravit. Text by ale vždy měl obsahovat login, heslo a odkaz na stránku, na které se zákazník může přihlásit.

Login a heslo

Login je e-mail zákazníka dle objednávky v SimpleShopu.

Heslo pro uživatele vygeneruje WordPress automaticky a uživatel si ho pak ve svém profilu na webu může libovolně změnit. Konkrétní heslo zákazník dostane pouze při první objednávce členské sekce na vašem webu, tedy ve chvíli, kdy je uživatel na webu založen. U dalších objednávek dostane zákazník e-mail také, ale místo hesla bude zpráva obsahovat odkaz na změnu hesla pro případ, že by si ho zákazník nepamatoval.

Přihlašovací údaje

Přihlašovací stránka

Ve WordPressu se přihlašovací stránka automaticky vygeneruje na URL adrese “http://www.nazevvasehowebu.cz/wp-login.php. Pokud vám standardní vzhled stránky nebude vyhovovat, lze na internetu nalézt různé pluginy, které umožňují její úpravu.

Url pro přihlášení do členské sekce

Přehled zakoupeného obsahu

Pomocí proměnné {pages} plugin v e-mailu zákazníkovi zobrazí seznam členských sekcí, které má na vašem webu zakoupeny společně s odkazy na jednotlivé sekce. Seznam se generuje automaticky podle členských sekcí, do kterých má uživatel přístup.

Seznam zpřístupněných členských sekcí

Všechny změny vždy nezapomeňte uložit.

Uložení změn v nastavení pluginu

Přesměrování po přihlášení

Po přihlášení se zákazník standardně dostane do svého uživatelského profilu. Můžete ho ale nasměrovat rovnou na konkrétní stránku v členské sekci, nebo např. na rozcestník. Přesměrování lze v pluginu nastavit dvěma způsoby:

1) Na konec přihlašovací adresy v textu e-mailu pro zákazníka přidejte tento text: ?redirect_to=/cílová stránka/. URL v tomto tvaru umožní přímé přesměrování na požadovanou stránku.

Příklad:

Adresa pro přesměrování na stránku “Rozcestník” na webu wp.simpleshop.cz bude tedy vypadat takto: https://wp.simpleshop.cz/wp-login.php?redirect_to=/rozcestnik/.

Přesměrování pomocí přihlašovací adresy

2) Druhou možností pro nastavení přesměrování po přihlášení do členské sekce je vložení cílové url adresy do políčka v nastavení pluginu. V tomto případě nechte přihlašovací adresu v e-mailu ve výchozím tvaru.

URL pro přesměrování uživatele v nastavení pluginu

Související návody

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Odpověděl článek na všechny vaše otázky?

Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?