Členské sekce – přihlášení a přesměrování uživatele

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Po uhrazení objednávky členství v SimpleShopu se na vašem webu vytvoří nový uživatel nebo se ke stávajícímu uživateli přiřadí nově zpřístupněné členské sekce. V nastavení SimpleShop WP pluginu si můžete upravit obsah zprávy pro uživatele a nastavit stránku, na kterou bude uživatel po přihlášení přesměrován.

Tento návod je určen pro weby používající WordPress a Mioweb bez vlastních členských sekcí (Mioweb Lite a další). Máte-li Mioweb, který obsahuje vlastní členské sekce, podívejte se na tento návod na propojení.

Přístupové údaje pro uživatele

Jakmile zákazník uhradí objednávku, e-mailem dostane přístupové údaje na váš web. Tento e-mail odesílá WordPress z vašeho webu, obvykle z adresy wordpress@nazevvasehowebu.cz. Na internetu lze případně vyhledat pluginy, které umožnují odesílatele změnit.

Pro kontrolu, zda odchozí e-maily vašim zákazníkům správně odcházejí, pak doporučujeme nainstalovat plugin WP Mail Logging.

Nastavení e-mailu s přihlašovacími údaji najdete v části Settings u SimpleShop pluginu v administraci WP.

Nastavení SimpleShop pluginu

V možnostech nastavení zvolte, zda má e-mail dostat každý nový člen sekce.

E-mail s přihlašovacími údaji dostane každý nový člen sekce

Předmět e-mailu i jeho obsah si můžete libovolně upravit. Text by ale vždy měl obsahovat login, heslo a odkaz na stránku, na které se zákazník může přihlásit.

Oprávnění pro nového uživatele je vždy automaticky nastaveno na nejnižší úroveň. Obvykle je to tedy člen nebo návštěvník, podle nastavení vašich stránek.

Login a heslo

Login je e-mail zákazníka dle objednávky v SimpleShopu.

Heslo pro uživatele vygeneruje WordPress automaticky a uživatel si ho pak ve svém profilu na webu může libovolně změnit. Konkrétní heslo zákazník dostane pouze při první objednávce členské sekce na vašem webu, tedy ve chvíli, kdy je uživatel na webu založen. U dalších objednávek dostane zákazník e-mail také, ale místo hesla bude zpráva obsahovat odkaz na změnu hesla pro případ, že by si ho zákazník nepamatoval.

Přihlašovací údaje

Přihlašovací stránka

Ve WordPressu se přihlašovací stránka automaticky vygeneruje na URL adrese „http://www.nazevvasehowebu.cz/wp-login.php„.

Pokud vám standardní vzhled stránky nebude vyhovovat, lze na internetu nalézt různé pluginy, které umožňují její úpravu. Například plugin Peter’s Login Redirect umí do stránky s přihlašovacím formulářem přidat i informace pro neregistrované uživatele, které tak můžete nasměrovat na zakoupení přístupu na vaše stránky.

Url pro přihlášení do členské sekce

Přehled zakoupeného obsahu

Pomocí proměnné {pages} plugin v e-mailu zákazníkovi zobrazí seznam členských sekcí, které má na vašem webu zakoupeny společně s odkazy na jednotlivé sekce. Seznam se generuje automaticky podle členských sekcí, do kterých má uživatel přístup.

Seznam zpřístupněných členských sekcí

Po prokliknutí odkazu na zakoupený obsah se uživatel musí přihlásit a je automaticky přesměrován na příslušnou stránku.

Všechny změny vždy nezapomeňte uložit.

Přehled členských sekcí v profilu uživatele

V profilu každého uživatele v administraci vašich stránek ve WordPressu najdete kompletní přehled dostupných členských sekcí včetně jejich platnosti.

Seznam členských sekcí v profilu uživatele

POZOR! V nutných případech je možné členské sekce v profilu uživatele ručně upravit. V takovém případě ale nebude zajištěna návaznost na SimpleShop (opakované platby apod.)!

Stejné informace o členských sekcích a platnosti přístupu má k dispozici i uživatel ve svém profilu. Jen bez možnosti editace. :-)

Přesměrování uživatele

Přesměrování po přihlášení

Po přihlášení se zákazník standardně dostane do svého uživatelského profilu. Můžete ho ale nasměrovat rovnou na konkrétní stránku v členské sekci – na rozcestník nebo na jakoukoliv jinou stránku. Přesměrování lze v pluginu nastavit dvěma způsoby:

1) Na konec přihlašovací adresy v textu e-mailu pro zákazníka přidejte tento text: ?redirect_to=/cílová stránka/. URL v tomto tvaru umožní přímé přesměrování na požadovanou stránku.

Příklad přesměrování na rozcestník (stejným způsobem nastavíte přesměrování i na libovolnou jinou stránku):

Adresa pro přesměrování na stránku „Rozcestník“ na webu wp.simpleshop.cz bude tedy vypadat takto: https://wp.simpleshop.cz/wp-login.php?redirect_to=/rozcestnik/.

Přesměrování pomocí přihlašovací adresy

2) Druhou možností pro nastavení přesměrování po přihlášení do členské sekce je vložení cílové url adresy do políčka v nastavení pluginu. V tomto případě nechte přihlašovací adresu v e-mailu ve výchozím tvaru.

URL pro přesměrování uživatele v nastavení pluginu

Přesměrování uživatele, který nemá přístup

Přesměrování pro uživatele, který se na váš web přihlásil, ale nemá přístup na danou stránku, nastavíte v možnostech SimpleShop – členské sekce, kterou najdete v dolní části každé stránky. Pomocí lupy vyberte některou z dalších stránek publikovaných na vašem webu nebo zadejte libovolnou URL adresu.

Přesměrování uživatele, který na stránku nemá přístup

Přesměrování neregistrovaného uživatele

Přesměrovat je možné i uživatele, který se na vašich stránkách zatím neregistroval. Více viz odstavec výše – Přihlašovací stránka.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o. Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?