Členské sekce – vytvoření a nastavení

Tento návod je pro službu: SimpleShop

SimpleShop WP plugin vám pomůže se správou členských sekcí na vašich stránkách. Nastavíte pouze podmínky a pak již bude vše probíhat automaticky.

Tento návod je určen pro weby používající WordPress a Mioweb bez vlastních členských sekcí (Mioweb Lite a další). Máte-li Mioweb, který obsahuje vlastní členské sekce, podívejte se na tento návod na propojení.

Jak členské sekce nastavit?

Pokud ještě nemáte nainstalovaný SimpleShop plugin pro WordPress, podívejte se na návod Jak propojit web se SimpleShopem. Po dokončení instalace plugin aktivujte.

Vytvoření nové členské sekce

Pro vytvoření členské sekce pro konkrétní skupinu zákazníků přejděte ve WordPressu na záložku SimpleShop → Členské sekce.

Klikněte na tlačítko Přidat členskou sekci.

Vytvoření nové členské sekce

Zadejte název nové členské sekce a stránku uložte.

Zadání názvu nové členské sekce

Po návratu na záložku SimpleShop → Členské sekce nově vytvořenou sekci uvidíte v seznamu.

Aktivace členských sekcí v SimpleShopu

Nyní se vraťte do SimpleShopu a nastavte, aby WordPress zákazníka po zakoupení produktu vytvořil jako nového uživatele a zařadil ho do příslušné členské sekce.

V SimpleShopu přejděte na Produkty → Detail produktu → Upravit produkt.

Otevření detailu produktu v SimpleShopu

Otevření produktu pro úpravy

V dolní části formuláře jsou vypsány dostupné členské sekce. Pokud tuto část u produktu nemáte, zkontrolujte v Nastavení → Napojení → Jiné systémy → WordPress/Mioweb, zda máte nainstalovaný WP plugin a své stránky propojené se SimpleShopem.

Seznam sekcí případně aktualizujte odkazem pod tabulkou.

Načtou se nově vytvořené členské sekce.

Přístupové údaje pro uživatele

Jakmile zákazník uhradí objednávku, e-mailem dostane přístupové údaje na váš web a může se hned přihlásit do zakoupené členské sekce. Tento e-mail odesílá WordPress z vašeho webu, obvykle z adresy wordpress@nazevvasehowebu.cz. Na internetu lze případně vyhledat pluginy, které umožnují odesílatele změnit.

Pro kontrolu, zda odchozí e-maily vašim zákazníkům správně odcházejí, pak doporučujeme nainstalovat plugin WP Mail Logging.

Nastavení e-mailu s přihlašovacími údaji najdete v části Settings u SimpleShop pluginu v administraci WP.

Nastavení SimpleShop pluginu

V možnostech nastavení zvolte, zda má e-mail dostat každý nový člen sekce.

E-mail s přihlašovacími údaji dostane každý nový člen sekce

Předmět e-mailu i jeho obsah si můžete libovolně upravit. Text by ale vždy měl obsahovat login, heslo a odkaz na stránku, na které se zákazník může přihlásit.

Login a heslo

Login je e-mail zákazníka dle objednávky v SimpleShopu.

Heslo pro uživatele vygeneruje WordPress automaticky a uživatel si ho pak ve svém profilu na webu může libovolně změnit. Konkrétní heslo zákazník dostane pouze při první objednávce členské sekce na vašem webu, tedy ve chvíli, kdy je uživatel na webu založen. U dalších objednávek dostane zákazník e-mail také, ale místo hesla bude zpráva obsahovat odkaz na změnu hesla pro případ, že by si ho zákazník nepamatoval.

Přihlašovací údaje

Přihlašovací stránka

Ve WordPressu se přihlašovací stránka automaticky vygeneruje na URL adrese „http://www.nazevvasehowebu.cz/wp-login.php. Pokud vám standardní vzhled stránky nebude vyhovovat, lze na internetu nalézt různé pluginy, které umožňují její úpravu.

Url pro přihlášení do členské sekce

Přehled zakoupeného obsahu (proměnná {pages})

Pomocí proměnné {pages} plugin v e-mailu zákazníkovi zobrazí seznam členských sekcí, které má na vašem webu zakoupeny společně s odkazy na jednotlivé sekce. Seznam se generuje automaticky podle členských sekcí, do kterých má uživatel přístup.

Seznam zpřístupněných členských sekcí

Proměnná {pages} vypíše pouze názvy celých stránek, které jsou zařazené do dané členské sekce.

Všechny změny vždy nezapomeňte uložit.

Uložení změn v nastavení pluginu

Přesměrování po přihlášení

Po přihlášení se zákazník standardně dostane do svého uživatelského profilu. Můžete ho ale nasměrovat rovnou na konkrétní stránku v členské sekci, nebo např. rozcestník. Přesměrování lze v pluginu nastavit dvěma způsoby:

1) Na konec přihlašovací adresy v textu e-mailu pro zákazníka přidejte tento text: ?redirect_to=/cílová stránka/. URL v tomto tvaru umožní přímé přesměrování na požadovanou stránku.

Příklad:

Adresa pro přesměrování na stránku „Rozcestník“ na webu wp.simpleshop.cz bude tedy vypadat takto: https://wp.simpleshop.cz/wp-login.php?redirect_to=/rozcestnik/.

wp_plugin_nastaveni_1

2) Druhou možností pro nastavení přesměrování po přihlášení do členské sekce je vložení cílové url adresy do políčka v nastavení pluginu:

presmerovani-po-prihlaseni

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o. Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?