Šablony e-mailů pro jednotlivé produkty

6. listopadu 2020

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Výchozí (globální) šablony e-mailů jsou v SimpleShopu použity automaticky pro všechny nové produkty. Pro jednotlivé produkty je ale možné si šablony libovolně upravit, aby obsahovaly text přímo pro konkrétní produkt. Individuální nastavení využijete také pro produkty v cizojazyčných verzích.

Nastavení

Individuální šablony pro jednotlivé produkty najdete v detailu produktu pod tlačítkem Upravit → Odesílané e-maily.

Nastavení individuálních e-mailů pro konkrétní produkt

Individuální e-maily

Pro placené produkty můžete změnit šablony e-mailů s potvrzením objednávky a platby. Samostatná šablona je k dispozici pro produkt zdarma.

Šablony e-mailů pro vybraný produkt

Po otevření šablony vyberte použití individuální šablony pro tento produkt.

Nastavení individuální šablony pro produkt

Šablonu si upravte podle své potřeby.Použít můžete stejné proměnné jako v globální šabloně. Jejich seznam najdete pod každou šablonou a můžete si je do textu jednoduše zkopírovat.

Proměnné pro individuální šablony e-mailů

Individuální upomínky

Změnit je pro každý produkt možné i obsah upomínek.

Individuální upomínky k produktu

Termín odeslání upomínky lze zvolit pouze v globálním nastavení, nikoliv pro jednotlivé produkty.

Informaci, v jakém termínu bude upomínka odeslána, najdete v horní části okna. Pro změnu termínu odeslání přejděte do globální šablony a termín upravte.

Nastavení individuální upomínky k produktu

Informace o variantě u upsellů {productMailText}

U produktů, u kterých používáte propojení pomocí upsellů, se vám pro propsání informací do e-mailové šablony může hodit proměnná {productMailText}.

Jakmile si zákazník vybere konkrétní variantu, u které je pomocí ikonky košíku propojený další produkt, proměnná {productMailText} zobrazí informace z políčka Text v e-mailu z nastavení propojeného produktu. Políčko najdete v úpravách produktu na záložce Ostatní.

Text v e-mailu u upsellu

V šabloně e-mailu u produktu, ve kterém jste zkombinovali různé varianty s propojenými jednotlivými produkty, ať už placenými nebo bonusovými, tedy stačí mít obecné informace a systém automaticky doplní podrobnosti k variantě, kterou si zákazník objednal.

Související návody

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Odpověděl článek na všechny vaše otázky?

Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?