Šablony e-mailů pro jednotlivé produkty

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Výchozí (globální) šablony e-mailů jsou v SimpleShopu použity automaticky pro všechny nové produkty. Pro jednotlivé produkty je ale možné si šablony libovolně upravit, aby obsahovaly text přímo pro konkrétní produkt. Individuální nastavení využijete také pro produkty v cizojazyčných verzích.

Nastavení

Individuální šablony pro jednotlivé produkty najdete v detailu produktu pod tlačítkem Upravit → Odesílané e-maily.

Nastavení individuálních e-mailů pro konkrétní produkt

Individuální e-maily

Pro placené produkty můžete změnit šablony e-mailů s potvrzením objednávky a platby. Samostatná šablona je k dispozici pro produkt zdarma.

Šablony e-mailů pro vybraný produkt

Po otevření šablony vyberte použití individuální šablony pro tento produkt.

Nastavení individuální šablony pro produkt

Šablonu si upravte podle své potřeby.Použít můžete stejné proměnné jako v globální šabloně. Jejich seznam najdete pod každou šablonou a můžete si je do textu jednoduše zkopírovat.

Proměnné pro individuální šablony e-mailů

Individuální upomínky

Změnit je pro každý produkt možné i obsah upomínek.

Individuální upomínky k produktu

Termín odeslání upomínky lze zvolit pouze v globálním nastavení, nikoliv pro jednotlivé produkty.

Informaci, v jakém termínu bude upomínka odeslána, najdete v horní části okna. Pro změnu termínu odeslání přejděte do globální šablony a termín upravte.

Nastavení individuální upomínky k produktu

Informace o variantě u upsellů {productMailText}

U produktů, u kterých používáte ve variantách propojení pomocí upsellů, se vám pro propsání informací do e-mailové šablony může hodit proměnná {productMailText}.

Když si zákazník zakoupí konkrétní variantu, u které je pomocí ikonky košíku propojený další produkt, systém do e-mailu automaticky vypíše informace o vybrané variantě.

Jak proměnnou nastavit

Do políčka „Text v e-mailu“ v nastavení produktu propojeného u varianty napište informace, které se o dané variantě mají zobrazit v e-mailu. Políčko najdete v úpravách produktu na záložce Ostatní.

Proměnná v nastavení produktu

Do šablony e-mailu u hlavního produktu vložte proměnnou {productMailText} na místo, kam chcete informace o dané variantě vložit.

Vložení proměnné do šablony e-mailu

Do e-mailu se automaticky propíše text z nastavení produktu.

Ukázka textu vloženého pomocí proměnné

 

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o. Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?