SimpleShop WP plugin v editoru Gutenberg

31. března 2020

Tento návod je pro službu: SimpleShop, SimpleTicket

SimpleShop WP plugin je v nejnovější verzi kompatibilní s WordPressem 5 a výše. Tuto verzi pluginu je tedy možné použít i s editorem Gutenberg.

Funkce pluginu v editoru Gutenberg zůstávají stejné, liší se pouze jejich ovládání, které je umístěno v pravém panelu v nastavení jednotlivých bloků.

Jak vložit prodejní formulář

Pro vložení prodejního formuláře na stránku nejprve přidejte nový blok SimpleShop Form ze sekce Běžné bloky.

V pravém panelu vyberte produkt, pro který chcete prodejní formulář vložit.

Formulář vybraného produktu se zobrazí v editoru stránky ve formě shortkódu. Celý formulář uvidíte v náhledu stránky. Stránku nezapomeňte po dokončení úprav aktualizovat.

Postupné odkrývání obsahu

Pro postupné zveřejňování obsahu na stránce použijte nastavení v pravém panelu, pomocí kterého určíte podmínky, za kterých bude obsah uživateli zobrazen.

Zobrazení obsahu (bloku) v konkrétním časovém období je možné nastavit pomocí kalendáře v pravém panelu.

Plugin v klasickém editoru

V editoru Gutenberg lze jako nový blok vybrat i Klasický editor, ve kterém fungují ikonky SimpleShop pluginu tak, jak jste byli zvyklí dříve.

Nas stránku přidejte nový blok Klasický editor ze sekce Fomátování.

Nový blok Klasický editor

Pomocí ikonek SimpleShop pluginu zobrazených v klasickém editoru můžete snadno vkládat SimpleShop prodejní formuláře i nastavit zobrazování částí obsahu pro členy sekcí pomocí shortkódů.

Ikonky SImpleShop pluginu v klasickém editoru

Nastavení stránky v rámci členské sekce

Zařazení stránky do členské sekce, nastavení přesměrování nepřihlášeného uživatele a postupné zveřejňování sekce po určité době od registrace, stejně jako omezení dostupnosti stránky na konkrétní období, se nijak nemění – najdete ho v dolní části stránky. Podrobnosti k nastavení této sekce se dozvíte v návodu o postupném zveřejňování celých stránek.

Související návody

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Vyřešilo to váš problém?

Total 0 Votes
0

Co bychom podle vás mohli zlepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?