Členské sekce – zabezpečení obsahu

7. listopadu 2020

Tento návod je pro službu: SimpleShop

SimpleShop WP plugin umí postupně odkrývat buď jednotlivé části obsahu na stránce, nebo rovnou celé stránky pro konkrétní skupiny uživatelů. Načasování zpřístupnění obsahu si můžete zvolit ve dnech od registrace uživatele do skupiny, nebo nastavit termín (data od-do).

Tento návod je určen pro weby používající WordPress, Mioweb, Mioweb Start (Lite) a Mioweb se šablonou 2.0. Máte-li Mioweb Business se šablonou 3.0, podívejte se na tento návod na propojení.

Co si připravit

  1. Pokud ještě nemáte nainstalovaný SimpleShop plugin pro WordPress nainstalujte si ho z knihovny WordPressu. Po instalaci plugin aktivujte.
  2. V nastavení pluginu si vytvořte členské sekce.

Zabezpečení celých stránek

Přejděte na Stránky → Přehled stránek a otevřete stránku, kterou chcete zabezpečit.

V dolní části stránky uvidíte nové SimpleShop členské sekce. Zaškrtnutím příslušného políčka zvolte, která skupina zákazníků má mít na tuto stránku přístup.

Změny uložte.

Postupné odkrývání celých stránek

V administraci svého WordPressu vytvořte členskou sekci a stránky, které se mají postupně odkrývat, touto členskou sekcí zabezpečte. Více o vytvoření a nastavení členských sekcí.

Na zabezpečených stránkách zvolte, kdy se mají uživatelům zobrazit. Termín můžete zadat v počtu dnů od zakoupení nebo na konkrétní rozmezí (datum od-do).

Na každé stránce také můžete připravit šablonu e-mailu, který uživatel dostane v den, kdy mu bude obsah automaticky zpřístupněn.

wp_plugin_přístup_na_stránku

Zákazník se přihlásí do členské sekce pomocí přístupových údajů, které dostal při jejím zakoupení, a bude si moci zobrazit nový obsah.

Postupné odkrývání částí obsahu

Jednotlivé části obsahu, které se mají zobrazovat konkrétní skupině uživatelů v určeném termínu, vložte na stránku mezi shortkódy vygenerované pomocí SimpleShop pluginu. Pro získání shortkódů použijte druhou ikonku pluginu – najdete ji v editoru obsahu stránky.

wp_plugin_ikonka

Klikněte na ikonku pluginu a nastavte podmínky pro zobrazení zabezpečeného obsahu:

  • Název členské sekce
  • Zda má nebo nemá být uživatel členem skupiny, aby se mu obsah zobrazil
  • Zda má nebo nemá být uživatel pro zobrazení obsahu přihlášený pomocí přístupových údajů, které dostal při zakoupení členství
  • Kdy se má obsah zpřístupnit (v počtu dnů od registrace nebo konkrétní datum od-do) – tato část je nepovinná. Můžete tedy obsah zpřístupnit členům nebo naopak nečlenům sekce i bez stanovení časových podmínek.

Nastavení zabezpečeného obsahu pomocí pluginu

Vytvoření rozcestníku

Stejným způsobem, jako u postupného odkrývání částí obsahu stránky, si můžete vytvořit rozcestník. Na ten umístíte seznam všech stránek (např. jednotlivých částí kurzu), které jsou pro zákazníky dostupné.

Rozcestník je možné vytvořit různým způsobem podle toho, zda chcete zobrazit všechny nabízené členské sekce nebo jen ty, ke kterým má uživatel přístup. Uživatel pak přehledně uvidí všechny zakoupené (a v dané chvíli dostupné) stránky. Odkazy na jednotlivé stránky (části kurzu apod.), opět vložíte na stránku mezi shortkódy vygenerované pomocí SimpleShop pluginu.

Ve WordPressu vytvořte novou stránku a kurzor přesuňte na místo, kam chcete obsah vložit. Klikněte na ikonku SimpleShop pluginu a nastavte podmínky pro zobrazení jednotlivých částí obsahu:

  • název členské sekce
  • zda má nebo nemá být uživatel členem zvolené skupiny, aby se mu obsah zobrazil
  • zda má být uživatel přihlášený
  • kdy se má obsah zpřístupnit (ve dnech od registrace nebo datum) – termíny nastavte stejné, jako na stránce, na kterou odkaz povede

wp_plugin_rozcestník_nastavení

Mezi shortkódy pak vložte požadovaný obsah (např. tlačítko nebo odkaz).

Na stránce se mohou také zobrazovat informace pro uživatele, kteří obsah zakoupený nemají. Např. o tom, kde si obsah mohou koupit, nebo odkaz na prodejní formulář, např. pomocí tlačítka.

Shortkódy s vloženým obsahem pak budou vypadat například takto:

wp_plugin_vlozeny_obsah

Budeme rádi, když nám napíšete své zkušenosti s pluginem a samozřejmě uvítáme i veškeré podněty na jeho vylepšení.

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Odpověděl článek na všechny vaše otázky?

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?