Členské sekce – zabezpečení obsahu

Tento návod je pro službu: SimpleShop

SimpleShop WP plugin umí postupně odkrývat buď jednotlivé části obsahu na stránce, nebo rovnou celé stránky pro konkrétní skupiny uživatelů. Načasování zpřístupnění obsahu si můžete zvolit ve dnech od registrace uživatele do skupiny, nebo nastavit termín (data od-do).

Tento návod je určen pro weby používající WordPress a Mioweb bez vlastních členských sekcí (Mioweb Lite a další). Máte-li Mioweb, který obsahuje vlastní členské sekce, podívejte se na tento návod na propojení.

Co si připravit

  1. Pokud ještě nemáte nainstalovaný SimpleShop plugin pro WordPress nainstalujte si ho z knihovny WordPressu a propojte svůj web s účtem v SimpleShopu. Po instalaci plugin aktivujte.
  2. V nastavení pluginu si vytvořte členské sekce.

Zabezpečení celých stránek

Přejděte na Stránky → Přehled stránek a otevřete stránku, kterou chcete zabezpečit.

V dolní části stránky uvidíte nové SimpleShop členské sekce. Zaškrtnutím příslušného políčka zvolte, která skupina zákazníků má mít na tuto stránku přístup.

Změny uložte.

Postupné odkrývání celých stránek

V administraci svého WordPressu vytvořte členskou sekci a stránky, které se mají postupně odkrývat, touto členskou sekcí zabezpečte.

Na zabezpečených stránkách zvolte, kdy se mají uživatelům zobrazit. Termín můžete zadat v počtu dnů od zakoupení (0 a více) nebo na konkrétní rozmezí (datum od-do).

Na každé stránce také můžete připravit šablonu e-mailu, který uživatel dostane v den, kdy mu bude obsah automaticky zpřístupněn.

Wp_plugin_pristup_na_stranku

Zákazník se přihlásí do členské sekce pomocí přístupových údajů, které dostal při jejím zakoupení, a bude si moci zobrazit nový obsah.

Zabezpečení částí obsahu

V samostatném návodu najdete podrobný postup pro zabezpečení částí obsahu a nastavení podmínek pro jejich zobrazení (zobrazení pro členy nebo nečleny sekce, nepřihlášení uživatele, postupné odkrývání obsahu apod.).

Rozcestník

Stejným způsobem, jako u postupného odkrývání částí obsahu stránky, si můžete vytvořit rozcestník. Na ten umístíte seznam všech stránek (např. jednotlivých částí kurzu), které jsou pro zákazníky dostupné, nebo můžete nabídnout zákazníkům další obsah. Podrobnosti najdete v samostatném návodu:

Zabezpečení obsahu v různých editorech

SimpleShop plugin pro WordPress je plně kompatibilní se standardním WordPress editorem (Gutenberg). Používáte-li na svých stránkách jiné editory nebo šablony (Divi, Elementor, WP Bakery apod.), budete mít k dispozici pouze zabezpečení celých stránek. Zabezpečení částí obsahu nebo jednotlivých bloků na stránce v těchto editorech dostupné není.

Budeme rádi, když nám napíšete své zkušenosti s pluginem a samozřejmě uvítáme i veškeré podněty na jeho vylepšení.

Související návody

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.

Chcete se k článku na něco zeptat?