SimpleShop WP plugin – instalace a propojení s webem (+ video) 📽️

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Pro propojení SimpleShopu s vaším webem na WordPressu nebo šablonách Mioweb, které neobsahují vlastní členské sekce, použijte SimpleShop plugin pro WordPress.

Názorný návod na instalaci SimpleShop WP pluginu přímo z knihovny WordPressu najdete ve videu i v psaném návodu níže.

Videonávod

Propojení s webem krok za krokem

Se SimpleShopem můžete propojit web na hlavní doméně i subdoméně. Musí se vždy jednat o stejný web, na kterém budete používat členské sekce.

POZOR! Jeden SimpleShop účet můžete propojit s více weby. Jeden web ale nelze napojit na více účtů v SimpleShopu.

Instalace a aktivace pluginu

V nástěnce WordPressu otevřete sekci PluginyInstalace pluginů. Vyhledejte SimpleShop plugin a nainstalujte ho.

Instalace SimpleShop pluginu v knihovně WordPressu

Plugin aktivujte.

Aktivace SimpleShop pluginu

Propojení

Pro propojení webu se SimpleShopem použijte údaje, které najdete v nastavení svého účtu v SimpleShopu v části Propojení Jiné systémyWordPress/Mioweb.

Údaje pro propojení webu se SimpleShopem

Otevřete nastavení SimpleShop pluginu (SimpleShopNastavení), vyplňte údaje pro propojení ze SimpleShopu a propojení uložte.

Propojení WP pluginu se SimpleShopem

Po úspěšném propojení se web zobrazí v nastavení SimpleShopu.

Weby propojené se SimpleShopem

Pro využití funkcí členských sekcí u vašich produktů pokračujte v nastavení podle návodu Členské sekce – vytvoření a nastavení.

Odinstalování a opětovná instalace pluginu

Pokud jste dříve měli instalovaný SimpleShop WP plugin jiným způsobem než přes knihovnu WP, nezapomeňte zkontrolovat, zda původní verze v seznamu pluginů nezůstala. Původní plugin je nutné úplně smazat.

Po smazání pluginu zůstanou členské sekce na webu, ale v profilech uživatelů ani v nastavení stránek nebude nastavení pluginu dostupné.

Po opětovné instalaci SimpleShop WP Pluginu se nastavení v profilech a na stránkách opět zpřístupní. Přiřazení členských sekcí k jednotlivým uživatelům i zařazení stránek do členských sekcí zůstane zachováno.

Pokud plugin obnovujete po delší době, doporučujeme pro jistotu nejprve provést zálohu dat, plugin aktualizovat a vyzkoušet, zda vše správně funguje! V případě jakýchkoliv problémů tak bude možné data obnovit ze zálohy.

Související články

Edita Dostálová

Tento návod pro vás vytvořila Edita Dostálová, hybná síla systémů Vyfakturuj.cz a SimpleShop.

Určuje směr vývoje a umí perfektně chodit ve statistikách a plánování. Baví ji vkládat energii do dokončování úkolů a spokojenosti celého týmu, vychovává dvě úžasné hnědovlásky a dělá ten nejlepší Caesar salát široko daleko.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám