Testování členských sekcí

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Stejně jako u prodeje jiných typů produktů je i u členských sekcí velmi důležité si celý prodejní proces předem otestovat.

Jak testovat

Nastavení členských sekcí vždy doporučujeme testovat v anonymním okně prohlížeče. Důvodem je skutečnost, že do anonymního režimu se nepromítne nastavení vašeho administrátorského účtu na webu.

Členské sekce tak lze pomocí anonymního okna otestovat z pohledu nepřihlášeného uživatele nebo naopak uživatele, který je členem jedné nebo více členských sekcí.

Nepřihlášený uživatel

Otevřete si v prohlížeči nové anonymní okno se stránkou, kterou chcete zkontrolovat. Ověřte, zda se vám správně zobrazují stránky nebo části obsahu určené pro nepřihlášeného uživatele.

Vytvoření nového uživatele

Pro kontrolu správného zobrazení obsahu členovi jedné z vašich členských sekcí nejprve vytvořte nového testovacího uživatele pomocí testovací objednávky produktu s napojenou členskou sekcí. Pro tyto účely je vhodné použít produkt, u kterého bude členská sekce zpřístupněna hned po zaplacení.

Přihlašovací údaje a platnost členství

Uživateli by měly po uhrazení testovací objednávky přijít e-mailem přihlašovací údaje k členské sekci. V profilu uživatele ověřte, zda se platnost přístupu do členské sekce nastavila tak, jak potřebujete.

Přehled zakoupených členských sekcí

V e-mailu s přístupovými údaji se pomocí proměnné {pages} zobrazí odkazy na zakoupené členské sekce. Zobrazují se zde pouze zabezpečené celé stránky.

Přihlášený uživatel

Po úspěšném vytvoření uživatelského účtu na vašem webu se v anonymním okně přihlaste pomocí údajů testovacího zákazníka.

Otevřete stránku, na které jste nastavili zabezpečení celé stránky nebo částí obsahu pro zvolené členské sekce, a ověřte, zda se vám obsah správně zobrazuje.

Přesměrování uživatele

URL stránky, na kterou bude uživatel přesměrován po přihlášení, můžete vložit do nastavení SimpleShop pluginu na svém webu. Uživatel by se měl na tuto stránku dostat hned poté, co zadá do přihlašovacího formuláře své (správné) údaje.

Automatické prodlužování členství

Používáte-li na svém webu členské sekce s časovým omezením přístupu, můžete si otestovat i automatické prodloužení předplatného. Testováním vás provedeme krok za krokem v návodu Testování opakovaných plateb.

Členství od konkrétního dne

Členství od konkrétního dne nastavené pomocí políčka Platné od doporučujeme s dostatečným časovým předstihem důkladně otestovat, abyste měli jistotu, že v daný den vše proběhne tak, jak má.

  1. Vytvořte testovací objednávku produktu, který má nastaven konkrétní datum platnosti členství v políčku Platné od. Datum u produktu nastavte na následující den.
  2. Zkontrolujte, zda se vytvořil uživatel se správnou platností členství.
  3. Počkejte do druhého dne na odeslání e-mailu. Měl by přijít po první aktivitě na webu v daný den. Pokud používáte plugin pro správu cronů, můžete naplánovaný e-mail hned zkontrolovat v seznamu cron events pod ID testovacího uživatele.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká.

Ráda relaxuje na zahradě u knihy a šálku dobrého čaje, pokud zrovna nepečuje o své dva aktivní jednovaječné potomky.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám