Testovací objednávka

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Máte již na svých stránkách vložený prodejní formulář, vytvořené produkty a nastavené platební metody? Rádi byste si ověřili, zda je všechno připraveno správně, abyste mohli začít prodávat? Není nic snazšího než udělat testovací objednávku a sami hned uvidíte, jak celý proces probíhá.

Testování před zahájením prodeje

Před zveřejněním prodejních formulářů na vašem webu a zahájením prodeje pro zákazníky doporučujeme všechny produkty důkladně otestovat, včetně návazných e-mailů, propisování údajů do e-mailigových nástrojů apod. Pro testování nastavte u produktů symbolickou cenu (např. 10 Kč).

Všechny testovací objednávky i k nim vystavené faktury úplně smažte v rámci kalendářního měsíce, ve kterém byly vytvořeny, aby se nezapočítaly do vašeho poplatku za SimpleShop.

Testování v průběhu prodeje

Testování během už probíhajícího prodeje může být nutné kvůli úpravě nastavení produktu nebo v případě technických potíží.

Aby nedošlo ke komplikacím s číselnou řadou, která by z účetního hlediska měla být ideálně souvislá, doporučujeme v případě nutnosti rozsáhlejšího testování vytvořit kopii testovaného produktu a samostatnou číselnou řadu pouze pro účely testování. U kopie produktu nastavte symbolickou cenu (např. 10 Kč).

V případě dotazu ze strany finančního úřadu pak budete moci doložit, že se jednalo pouze o testovací transakci. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o vhodném postupu pro váš konkrétní případ, obraťte se na svého účetního.

Všechny testovací doklady smažte vždy do konce kalendářního měsíce, ve kterém byly vytvořeny, aby nedošlo k jejich započítání do poplatku za SimpleShop.

Vytvoření testovací objednávky

Zobrazte si prodejní formulář pomocí tlačítka v přehledu produktů nebo přímo na svém webu.

Zobrazit-prodejni-formular

Prodejní formulář je také možné zobrazit z detailu produktu.

Zobrazit-prodejni-formular2

Vyberte zboží a do nákupního formuláře vyplňte vlastní e-mailovou adresu. Zvolte způsob úhrady a dokončete nákup.

Objednavka

Test uhrazení objednávky

Test online platby přes GoPay

Pro vyzkoušení online platby kartou nabízí GoPay testovací platební karty, které můžete použít pro zkušební platbu. Podrobný postup najdete v návodu na test propojení s platební bránou GoPay.

Test propojení s ComGate

U online plateb přes platební bránu ComGate můžete v testovacím prostředí vyzkoušet, jak bude proces platby vypadat z pohledu zákazníka. Podrobný postup najdete v návodu na otestování propojení s platební bránou ComGate.

Test plateb přes ostatní platební brány

Pro otestování bankovního převodu a ostatních platebních bran doporučujeme dočasně zadat u produktu symbolickou cenu, kterou uhradíte ze svého bankovního účtu, resp. svojí platební kartou.

Ruční uhrazení dokladu

Uhrazení objednávky můžete zadat také manuálně, bez toho, abyste fakticky převáděli peněžní prostředky.

Počítají se testovací objednávky do 5% poplatku?

Samozřejmě, že ne. :-) Nezapomeňte ale objednávku i návazně vystavenou fakturu smazat nejpozději do konce kalendářního měsíce, ve kterém jste ji vystavili. Poplatek za smazanou objednávku pak bude automaticky odečten.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká.

Ráda relaxuje na zahradě u knihy a šálku dobrého čaje, pokud zrovna nepečuje o své dva aktivní jednovaječné potomky.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám