Testovací objednávka

9. dubna 2021

Máte již na svých stránkách vložený prodejní formulář, vytvořené produkty a nastavené platební metody? Rádi byste si ověřili, zda je všechno připraveno správně, abyste mohli začít prodávat? Není nic snazšího než udělat testovací objednávku a sami hned uvidíte, jak celý proces probíhá.

Testování před zahájením prodeje

Před zveřejněním prodejních formulářů na vašem webu a zahájením prodeje pro zákazníky doporučujeme všechny produkty důkladně otestovat, včetně návazných e-mailů, propisování údajů do e-mailigových nástrojů apod. Pro testování nastavte u produktů symbolickou cenu (např. 10 Kč).

Všechny testovací objednávky i k nim vystavené faktury úplně smažte v rámci kalendářního měsíce, ve kterém byly vytvořeny, aby se nezapočítaly do vaší provize.

Testování v průběhu prodeje

Testování během už probíhajícího prodeje může být nutné kvůli úpravě nastavení produktu nebo v případě technických potíží.

Aby nedošlo ke komplikacím s číselnou řadou, která by z účetního hlediska měla být ideálně souvislá, doporučujeme v případě nutnosti rozsáhlejšího testování vytvořit kopii testovaného produktu a samostatnou číselnou řadu pouze pro účely testování. U kopie produktu nastavte symbolickou cenu (např. 10 Kč).

V případě dotazu ze strany finančního úřadu pak budete moci doložit, že se jednalo pouze o testovací transakci. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o vhodném postupu pro váš konkrétní případ, obraťte se na svého účetního.

Všechny testovací doklady smažte vždy do konce kalendářního měsíce, ve kterém byly vytvořeny, aby nedošlo k jejich započítání do provize.

Návod: Jak nastavit, která číselná řada má být použita u konkrétního produktu.

Jak vytvořit testovací objednávku?

Zobrazte si prodejní formulář pomocí tlačítka v přehledu produktů nebo přímo na svém webu.

Tlačítko pro zobrazení prodejního formuláře

Prodejní formulář je také možné zobrazit z detailu produktu.

Otevření prodejního formuláře z detailu produktu

Vyberte zboží a do nákupního formuláře vyplňte vlastní e-mailovou adresu. Zvolte způsob úhrady a dokončete nákup.

Test uhrazení objednávky

Před otestováním platby doporučujeme ověřit, zda máte v systému aktivováno testovací prostředí a certifikát pro EET (více informací najdete v návodu Jak otestovat napojení na EET). Systém nemůže poznat, že se jedná o testovací platbu a při aktivovaném ostrém provozu by data do EET standardně odeslal.

Test online platby přes GoPay

Pro odzkoušení online platby kartou nabízí GoPay testovací platební karty, které můžete použít pro zkušební platbu. Podrobný postup najdete v návodu na test propojení s platební bránou GoPay.

Test propojení s ComGate

U online plateb přes platební bránu ComGate můžete v testovacím prostředí vyzkoušet, jak bude proces platby vypadat z pohledu zákazníka. Podrobný postup najdete v návodu na otestování propojení s platební bránou ComGate.

Test plateb přes ostatní platební brány

Pro otestování bankovního převodu a ostatních platebních bran doporučujeme dočasně zadat u produktu symbolickou cenu, kterou uhradíte ze svého bankovního účtu, resp. svojí platební kartou.

Manuální uhrazení

Uhrazení objednávky můžete zadat také manuálně, bez toho, abyste fakticky převáděli peněžní prostředky. Nejrychleji doklad uhradíte přímo v seznamu objednávek kliknutím na ikonku dolaru:

Ruční uhrazení pomocí ikonky

Můžete také objednávku otevřít a v jejím detailu v menu kliknout na tlačítko Uhradit.

Ruční uhrazení objednávky

Počítají se testovací objednávky do 5% provize?

Samozřejmě, že ne. :-) Nezapomeňte ale objednávku smazat nejpozději do konce kalendářního měsíce, ve kterém jste ji vystavili. Provize za smazanou objednávku pak bude automaticky odečtena.

Související návody

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Odpověděl článek na všechny vaše otázky?

Total 3 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?