Testovací objednávka

6. listopadu 2020

Máte již na svých stránkách vložený prodejní formulář, vytvořené produkty a nastavené platební metody? Rádi byste si ověřili, zda je všechno připraveno správně, abyste mohli začít prodávat? Není nic snazšího než udělat testovací objednávku a sami hned uvidíte, jak celý proces probíhá.

Jak vytvořit objednávku?

Zobrazte si prodejní formulář pomocí tlačítka v přehledu produktů nebo na svých stránkách.

Prodejní formulář je také možné zobrazit z detailu produktu.

Otevření prodejního formuláře z detailu produktu

Vyberte zboží a do nákupního formuláře vyplňte vlastní e-mailovou adresu. Zvolte způsob úhrady a dokončete nákup.

Test uhrazení objednávky

Před otestováním platby doporučujeme ověřit, zda máte v systému aktivováno testovací prostředí a certifikát pro EET (více informací najdete v návodu Jak otestovat napojení na EET). Systém nemůže poznat, že se jedná o testovací platbu a při aktivovaném ostrém provozu by data do EET standardně odeslal.

Test online platby přes GoPay

Pro odzkoušení online platby kartou nabízí GoPay testovací platební karty, které můžete použít pro zkušební platbu.

Test bankovního převodu a plateb přes ostatní platební brány

Pro otestování bankovního převodu a ostatních platebních bran (ty bohužel testovací karty nenabízejí) doporučujeme dočasně zadat u produktu symbolickou cenu, kterou uhradíte ze svého bankovního účtu, resp. svojí platební kartou.

Manuální uhrazení

Uhrazení objednávky můžete zadat také manuálně, bez toho, abyste fakticky převáděli peněžní prostředky. V detailu objednávky klikněte v menu na tlačítko Uhradit a zadejte uhrazení.

Testovaci_objednavka_manualni_uhrazeni_1

Jaké informace o nákupu ode mne dostane zákazník?

V Nastavení → Faktury → Nastavení e-mailů hned nahoře uvidíte Šablony pro prodejní formulář SimpleShop, které zákazník obdrží po vytvoření a po uhrazení objednávky. Tady si můžete upravit jejich text.

Uprava_emailu

Jak se dozvím o uskutečněné objednávce?

Do políčka Skrytá kopie v šablonách e-mailů si zadejte svoji e-mailovou adresu a budete upozorněni na každou objednávku, kterou Vaši zákazníci udělají.

Skryta_kopie_emailu

Po dokončení testování nezapomeňte případné symbolické ceny produktů změnit na reálné. :-)

Jak smazat testovací objednávku

V detailu objednávky klikněte na tlačítko Menu a vyberte, zda chcete objednávku stornovat (zůstane v systému a bude označena jako stornovaná) a nebo úplně smazat.

Test_objednávka_smazani

Počítají se testovací objednávky do 5% provize?

Samozřejmě, že ne. :-) Nezapomeňte ale objednávku smazat nejpozději do konce kalendářního měsíce, ve kterém jste ji vystavili. Provize za smazanou objednávku pak bude automaticky odečtena.

Související návody

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Odpověděl článek na všechny vaše otázky?

Total 2 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?