Vyúčtování provize z prodeje

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Provize SimpleShopu je 5% + DPH z částky, za kterou jste prodali přes SimpleShop svoje produkty, tzn. z uhrazených objednávek. Pokud jste plátce DPH, provize je kalkulována ze základu daně.

Systém vystaví výzvu k platbě za provizi vždy 1. den v měsíci za předchozí kalendářní měsíc, pokud celková částka k fakturaci přesáhla 100 Kč.

Přehled položek pro výpočet provize

Přehled položek, které se počítají do provize, najdete ve svém účtu v Nastavení → Firma → Provize SimpleShop u příslušného dokladu.

Kde najít provize z prodeje.
Klikněte na tlačítko Detail v sekci Složení provize.

Zobrazení detailního rozpisu provize za využívání SimpleShopu

Zobrazí seznam objednávek, které byly do vyúčtování zahrnuty, a výše provize za každou z nich.

Rozpis položek zahrnutých do provize SimpleShopu

Splatnost provize

Provizi je nutné uhradit vždy do 11. dne v měsíci, ve kterém vám byla zaslána výzva k platbě.

V případě neuhrazení do data splatnosti bude váš účet v SimpleShopu pozastaven. Prosíme vás proto o zadání platebního příkazu s dostatečným předstihem, aby nedošlo ke zbytečnému zablokování účtu, než se platba připíše.

Platba bankovním převodem

V sekci Nastavení → Prodej → Provize SimpleShop najdete kompletní podklady pro platbu provize bankovním převodem.

Úhrada provize

Platba kartou online

Na veřejné stránce dokladu, která je součástí zasílaného e-mailu s výzvou k platbě, a také je dostupná v sekci NastaveníFirmaProvize SimpleShopVystavené doklady za SimpleShop, najdete opět údaje pro platbu bankovním převodem a navíc také možnost přejít na platební bránu, kde je možné provizi ihned zaplatit platební kartou.

Co je součástí provize

1) Uhrazené objednávky přes prodejní formulář

Všechny objednávky, které byly vytvořeny na základě vyplnění a odeslání prodejního formuláře a byly uhrazeny v měsíci, za který je provize účtována.

V případě, že v daném měsíci máte ve svém účtu uhrazené objednávky, ale celková výše provize nepřesáhla limit 100 Kč, provize se převádí do dalšího měsíce. Provize za jednotlivé měsíce se sčítají a fakturu vám vystavíme ve chvíli, kdy celková částka provize přesáhne 100 Kč.

2) Ručně vystavené doklady

Systém SimpleShop není určen pro ruční vystavování dokladů. Pro tyto účely doporučujeme použít náš fakturační systém Vyfakturuj.cz, do kterého se můžete přihlásit se stejným loginem i heslem jako do SimpleShopu. Pokud doklad vystavíte ručně v SimpleShopu, počítejte prosím s tím, že i za něj vám bude naúčtována provize v odpovídající výši.

Za co provizi neúčtujeme

1) Testovací objednávky

Za testování samozřejmě nic platit nemusíte, je ale nutné všechny testovací objednávky a s nimi související faktury úplně vymazat nejpozději do konce kalendářního měsíce, ve kterém byly uhrazeny.

2) Neuhrazené objednávky

Provize je vypočítána pouze z uhrazených objednávek.

Nový ceník od 1. 10. 2022

Objednávky uskutečněné od října 2022 budou zpoplatněny podle nového ceníku. Při výpočtu provize se stále držíme hesla „Když nic neprodáte, nic nezaplatíte.“

Co se změní

  • Minimální provize za každou dokončenou objednávku: 5 Kč. Zpoplatnění se týká i objednávek zdarma.
  • Nový cenový strop pro provizi: 1700 Kč. Výše provize zůstane stejná: 5% z obratu za daný měsíc + DPH.

To je vše, žádné další poplatky. Testovací objednávky budou i nadále zdarma (viz Testovací objednávky a provize).

První výzvu k platbě podle nových podmínek dostanete 1. 11. 2022.

Vrácení peněz zákazníkovi

V případě, že vracíte zákazníkovi peníze za zakoupený produkt v rámci reklamace (nebo z jakýchkoliv jiných důvodů), provizi za využití systému SimpleShop nevracíme. Opravný doklad ke stornované faktuře doporučujeme vystavit pomocí funkce v menu faktury. Při vystavení opravného dokladu samostatně (bez návaznosti na stornovanou objednávku/fakturu) by byla provize by byla zbytečně účtována znovu.

Opravný doklad k stornovanému dokladu vystavíte takto:

Vyúčtování v EUR/Kč

Potřebujete-li provizi platit v jiné měně, než je ta výchozí podle sídla vaší firmy, stačí v Nastavení → Prodej → Provize SimpleShop pomocí tlačítka změnit měnu na EUR (nebo naopak Kč). Ve vybrané měně bude vystaveno vaše příští vyúčtování.

Změna měny vyúčtování provize

Faktura za uhrazenou provizi

Posledních 20 faktur za uhrazenou provizi najdete v sekci Vystavené doklady za SimpleShop. Před uhrazením provize zde uvidíte tlačítko Objednávka a kliknutím na něj se zobrazí výzva k platbě. Po uhrazení provize se změní tlačítko na Doklad a pod ním pak naleznete fakturu (daňový doklad).

Doklady k provizi

Fakturu od nás dostanete zvlášť za každou firmu (IČO), kterou máte pod svým účtem v SimpleShopu založenou a ve které v daném měsíci proběhl prodej za výše uvedených podmínek.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?