Vyúčtování provize z prodeje

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Provize SimpleShopu je 5 % + DPH z částky, za kterou jste prodali přes SimpleShop svoje produkty. Minimální provize za každou dokončenou objednávku je 5 Kč. Cenový strop pro provizi je 1700 Kč + DPH. Pokud jste plátce DPH, provize je kalkulována ze základu daně.

Systém vystaví výzvu k platbě za provizi vždy 1. den v měsíci za předchozí kalendářní měsíc, pokud celková částka k fakturaci přesáhla 100 Kč.

Přehled položek pro výpočet provize

Přehled položek, které se počítají do provize, najdete ve svém účtu v Nastavení → Firma → Provize SimpleShop u příslušného dokladu.

Nastaveni-provize
Klikněte na tlačítko Detail v sekci Složení provize.

Polozky-budouci-provize

Zobrazí se seznam objednávek, které byly do vyúčtování zahrnuty, a výše provize za každou z nich.

Seznam-polozek-provize

Splatnost provize

Provizi je nutné uhradit vždy do 11. dne v měsíci, ve kterém vám byla zaslána výzva k platbě.

V případě neuhrazení do data splatnosti bude váš účet v SimpleShopu pozastaven. Prosíme vás proto o zadání platebního příkazu s dostatečným předstihem, aby nedošlo ke zbytečnému zablokování účtu, než se platba připíše.

Platba bankovním převodem

V sekci Nastavení → Prodej → Provize SimpleShop najdete kompletní podklady pro platbu provize bankovním převodem.

Cekajici-vyzva-k-platbe

Platba kartou online

Na stránce s webfakturou najdete údaje pro platbu bankovním převodem a navíc také možnost přejít na platební bránu, kde lze provizi ihned zaplatit platební kartou.

Odkaz na webfakturu je součástí zasílaného e-mailu s výzvou k platbě, a také je dostupný po kliknutí na tlačítko Doklad ve vašem SimpleShop účtu v NastaveníFirmaProvize SimpleShopVystavené doklady za SimpleShop.

Provize-platba-kartouCo je součástí provize?

1) Dokončené objednávky přes prodejní formulář

Všechny objednávky, které byly vytvořeny a dokončeny na základě vyplnění a odeslání prodejního formuláře, a to v měsíci, za který je provize účtována. Včetně objednávek za 0 Kč.

V případě, že v daném měsíci máte ve svém účtu uhrazené objednávky, ale celková výše provize nepřesáhla limit 100 Kč, provize se převádí do dalšího měsíce. Provize za jednotlivé měsíce se sčítají a fakturu vám vystavíme ve chvíli, kdy celková částka provize přesáhne 100 Kč.

2) Ručně vystavené doklady

Systém SimpleShop není určen pro ruční vystavování dokladů. Pro tyto účely doporučujeme použít náš fakturační systém Vyfakturuj.cz, do kterého se můžete přihlásit se stejným loginem i heslem jako do SimpleShopu. Pokud doklad vystavíte ručně v SimpleShopu, počítejte prosím s tím, že i za něj vám bude naúčtována provize v odpovídající výši.

Nový ceník od 1. 10. 2022

Objednávky uskutečněné od října 2022 jsou zpoplatněny podle nového ceníku. Při výpočtu provize se stále držíme hesla „Když nic neprodáte, nic nezaplatíte.“

Co se změnilo?

  • Minimální provize za každou dokončenou objednávku: 5 Kč. Zpoplatnění se týká i objednávek zdarma.
  • Cenový strop pro provizi: 1700 Kč. Výše provize zůstává stejná: 5% z obratu za daný měsíc + DPH.

To je vše, žádné další poplatky. Testovací objednávky jsou i nadále zdarma (viz Testovací objednávky a provize).

První výzvu k platbě podle nových podmínek dostanete 1. 11. 2022.

Za co provizi neúčtujeme?

Za testování samozřejmě nic platit nemusíte. :-) Všechny testovací objednávky jsou zdarma, je ale nutné je včetně souvisejících faktur úplně vymazat nejpozději do konce kalendářního měsíce, ve kterém byly vystaveny.

Vrácení peněz zákazníkovi

V případě, že vracíte zákazníkovi peníze za zakoupený produkt v rámci reklamace (nebo z jakýchkoliv jiných důvodů), provizi za využití systému SimpleShop nevracíme. Opravný doklad ke stornované faktuře doporučujeme vystavit pomocí funkce v menu faktury. Při vystavení opravného dokladu samostatně (bez návaznosti na stornovanou objednávku / fakturu) by byla provize zbytečně účtována znovu.

Vyúčtování v EUR / Kč

Potřebujete-li provizi platit v jiné měně, než je ta výchozí podle sídla vaší firmy, stačí v Nastavení → Prodej → Provize SimpleShop pomocí tlačítka změnit měnu na EUR (nebo naopak Kč). Ve vybrané měně bude vystaveno vaše příští vyúčtování.

Provize-zmena-meny

Faktura za uhrazenou provizi

Posledních 20 faktur za uhrazenou provizi najdete v sekci Vystavené doklady za SimpleShop.

Před uhrazením provize zde uvidíte tlačítko Objednávka a kliknutím na něj se zobrazí výzva k platbě. Po uhrazení provize se změní tlačítko na Doklad a pod ním pak naleznete fakturu (daňový doklad).

Kliknutím na tlačítko Stáhnout všechny doklady stáhnete veškeré vystavené doklady za SimpleShop.

Tlačítka pro stažení dokladu v SimpleShopu

Fakturu od nás dostanete zvlášť za každou firmu (IČO), kterou máte pod svým účtem v SimpleShopu založenou a ve které v daném měsíci proběhl prodej za výše uvedených podmínek.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká.

Ráda relaxuje na zahradě u knihy a šálku dobrého čaje, pokud zrovna nepečuje o své dva aktivní jednovaječné potomky.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám