Šablony e-mailů – odeslání faktury

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Šablona e-mailu o odeslání faktury upozorní vašeho zákazníka na vystavení nového dokladu, který zároveň může být odeslán v příloze zprávy.

V adresáři nezapomeňte u všech svých kontaktů vyplnit e-mailovou adresu, abyste pak mohli doklady odesílat jednoduše a rychle.

E-mail s informací o odeslání dokladu můžete používat:

  • Ve Vyfakturuj.cz u všech vystavených dokladů.
  • V SimpleShopu u ručně vystavených dokladů a u pravidelných faktur k opakovaným platbám.

Nastavení

V Nastavení přejděte na FakturyNastavení e-mailů.

Nastavení e-mailů

Text e-mailu a proměnné

Text e-mailu, jeho titulek a adresáty můžete libovolně upravit. Jako přílohu e-mailu je možné připojit příslušný doklad v PDF.

Proměnné v závorkách slouží k tomu, aby systém mohl automaticky vložit údaje týkající se příslušné faktury. Vysvětlivky k proměnným najdete v dolní části stránky. Formulář uložte.

Nastavení šablony

Vysvětlivky k proměnným

Chcete-li se vrátit zpět k přednastavenému textu, klikněte na tlačítko Obnovit výchozí nastavení.

Obnovit přednastavený text e-mailu

Odesílání e-mailu

Odeslání e-mailu s ručně vystavenou fakturou není automatické, posílá se manuálně. V detailu dokladu v menu klikněte na tlačítko PoslatPoslat mail s fakturou. Před odesláním je e-mail ještě možné dále upravovat.

Poslat e-mail s fakturou

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o. Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?