Fakturační údaje, ne/plátce DPH, Identifikovaná osoba

28. května 2021

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Fakturační údaje pro novou firmu jste zadali už při jejím založení v systému. Ve svém účtu ve Vyfakturuj je najdete v NastaveníFakturyFakturační údaje a zde je také můžete v případě potřeby upravit.

Fakturační údaje

Fakturační údaje, plátce/neplátce DPH a Identifikovaná osoba

Do políček si vyplňte své fakturační údaje, které se pak budou zobrazovat na všech dokladech.

Zemi a IČ po uložení údajů již nelze změnit, na tyto údaje jsou vázány přehledy, exporty do účetnictví a pro DPH a nastavení fakturace.

Zaškrtněte, zda jste plátce nebo neplátce DPH. Můžete si také aktivovat režim Identifikované osoby. Ten slouží pro neplátce DPH v ČR, kteří potřebují fakturovat do zahraničí s DPH.

Fakturační údaje 2

Zápis v rejstříku

Nezapomeňte uvést detaily zápisu do obchodního nebo živnostenského rejstříku. Tato informace by podle nového Občanského zákoníku měla být součástí všech vašich obchodních listin, tedy i faktur, objednávek, atd.

Fakturační údaje 3

Můžete také vložit doplňkový text, který se na faktuře bude zobrazovat pod dodavatelem.

Změny uložte.

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Odpověděl článek na všechny vaše otázky?

Total 8 Votes
3

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?