Opakované platby

22. července 2020

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Opakované platby můžete využít pro automatické strhávání pravidelných částek z platební karty nebo platby bankovním převodem, v návaznosti na členské sekce nebo samostatně pro fakturaci za pravidelné služby, konzultace, či prodej na splátky.

Způsoby úhrady opakovaných plateb

Při úhradě první objednávky systém vytvoří pravidelný doklad, na kterém bude použita stejná platební metoda, kterou byla provedena první platba. Doklad pak bude zákazníkovi automaticky zaslán vždy ve stanoveném termínu.

Platba online kartou přes platební bránu ComGate

Automatické stržení částky za prodloužení předplatného si můžete nastavit pomocí online platby kartou přes platební bránu ComGate. Opakované platby je nutné aktivovat v nastavení platební brány ve vašem účtu u ComGate.

V SimpleShopu pak v nastavení platební metody (ComGate – platba kartou) vyberte variantu „ANO – mám aktivovanou možnost opakovaných plateb u ComGate“.

Aktivace opakovaných plateb u ComGate

V termínu pravidelné platby systém vystaví doklad, strhne platbu z platební karty použité v první objednávce a zákazníkovi zašle potvrzení o přijetí platby s fakturou.

Platba kartou přes ostatní platební brány nebo bankovním převodem

Při platbě přes jinou platební bránu nebo při platbě bankovním převodem (online i klasickým) se předplatné automaticky nestrhne. Systém pouze automaticky vystaví a pošle zákazníkovi podklady k platbě. Zákazník uhradí každou platbu jednotlivě a po uhrazení dostane potvrzení o přijetí platby.

U objednávek hrazených bankovním převodem je vhodné upravit datum založení pravidelného dokladu, aby ho zákazník dostal s předstihem a nedocházelo k zbytečné prodlevě a znepřístupnění stránek.

Úprava pravidelného dokladu pro prodloužení členství

Nastavení podmínek u produktu

Po přepnutí roletky u opakovaných plateb na “Zapnuto” se rozbalí možnosti nastavení.

Aktivace funkce opakovaných plateb

Podmínky pravidelných plateb nastavte u produktu na záložce Obecné informace v části Opakované platby. Nezapomeňte vyplnit částku, jinak systém pravidelný doklad nevytvoří.

Nastavení opakovaných plateb

Trial

Částku na pravidelné objednávce lze nastavit nezávisle na ceně produktu, což je praktické pro nabídku „trial“ verzí produktů. První platba tak může být v jiné výši než ty následující.

Minimální cena první objednávky je 10 Kč (z důvodu limitů některých platebních bran). Opakované platby proto nelze použít pro produkty zdarma!

Nastavení ceny pro prodloužení členství

Nastavení pravidelné faktury

Detaily pravidelného dokladu můžete upravit v sekci Pravidelné faktury:

Pravidelné faktury za prodloužení členství

Podrobné informace o dalším nastavení pravidelných dokladů najdete v návodu Pravidelné faktury.

U dokladů vystavených automaticky pomocí funkce pro opakované platby nicméně doporučujeme do pravidelných dokladů zasahovat co nejméně. Některé dodatečné ruční úpravy mohou způsobit, že automatický proces nebude fungovat správně.

Šablony e-mailů

Systém automaticky pošle zákazníkovi e-mail s podklady pro uhrazení prodloužení členství v termínu nastaveném v pravidelném dokladu. Pro nastavení zasílaných e-mailů a upomínek použijte šablony pro ručně vystavené doklady.

Šablony e-mailů a upomínek pro pravidelné faktury

Opakované platby do zahraničí

Opakované platby v SimpleShopu zatím nepracují s prodejem do zahraničí. Pokud tedy některý z vašich produktů zakoupí někdo např. ze Slovenska, je na vystavené objednávce potřeba zkontrolovat, zda je správně nastaven výpočet a sazba DPH podle nastavení u produktu. Připravujeme už úpravu systému, aby byly opakované platby do zahraničí také plně automatizované.

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Vyřešilo to váš problém?

Total 2 Votes
1

Co bychom podle vás mohli zlepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?