Prodej na splátky pomocí opakovaných plateb

Tento návod je pro službu: SimpleShop

V tomto návodu vám ukážeme, jak si můžete nastavit prodej svého produktu za plnou cenu a zároveň na splátky pomocí jednoho prodejního formuláře. Tímto způsobem si pak můžete nakombinovat svůj prodej dle svého přání.

Příklad je popsán na typu produktu Členství. Stejným způsobem si ale prodej na splátky můžete nastavit i u všech ostatních typů produktů.

Co v příkladu nastavíme

Na příkladu je ukázáno nastavení prodejního formuláře, kde si zákazník bude moci vybrat, zda produkt typu „Členství“ zakoupí za plnou cenu nebo na tři splátky.

Pro správné nastavení a fungování prodejního procesu je potřeba, abyste si v SimpleShopu vytvořili 3 samostatné produkty:

1. Produkt „Členství“ za plnou cenu
2. Produkt „Členství“ na tři splátky
3. Produkt „Prodejní formulář“

Produkt „Členství“ – za plnou cenu

Jako první vytvoříme produkt typu „Členství“ za plnou cenu. Nastavíme si u něj cenu, přiřadíme členskou sekci a zvolíme její platnost.

V záložce Ostatní si můžeme nastavit další pravidla, která se budou vázat k produktu po jeho zakoupení.

Produkt „Členství“ – na tři splátky

V dalším kroku vytvoříme druhý produkt typu Členství, u kterého si nastavíme počet splátek.

V případě, že chceme umožnit 3 splátky, nastavíme cenu produktu jako první splátku a následně u opakovaných plateb nastavíme vystavení 2 dokladů a výši splátky.

Cena produktu může být odlišná od výše následných splátek. Přiřadíme členskou sekci a nastavíme její platnost.

V záložce Ostatní si můžeme nastavit další pravidla, která se budou vázat k produktu po jeho zakoupení.

Produkt „Prodejní formulář“

Vytvoříme poslední třetí produkt typu Prodejní formulář, pomocí kterého budeme prodávat oba předchozí vytvořené produkty. Klikneme na Detail produktu a následně na Přidat varianty produktu.

Přidání variant k produktu

Nastavení variant produktu

Zde si nejprve nastavíme požadované funkce produktu „Prodejní formulář“.

Poté si do políček vypíšeme jednotlivé produkty k prodeji a následně k jednotlivým variantám přiřadíme příslušné produkty tím, že klikneme na košíček.

Košíček - přiřazení produktů k variantám

Po kliknutí na košíček  se nám otevře okno se seznamem produktů, kde zaškrtnutím přiřadíme produkt k variantě a vše uložíme. U druhé varianty postup opakujeme.

Výsledný prodejní formulář

Zakoupený produkt se bude řídit funkcemi, které jsou u jednotlivých produktů, přidaných pomocí košíčku, nastavené. A to včetně individuálních e-mailů, obchodních podmínek apod..

Související články

Marie_langrova-e1610358987351

Tento návod pro vás napsala Marie Langrová. Ve volném čase peče výborný domácí chleba a obdivuje přírodu z koňského hřbetu.

Chcete se k článku na něco zeptat?