Prodej na splátky pomocí opakovaných plateb

Tento návod je pro službu: SimpleShop

V tomto návodu vám ukážeme, jak si můžete nastavit prodej svého produktu za plnou cenu a zároveň na splátky pomocí jednoho prodejního formuláře.

Návod je popsán na typu produktu Členství. Stejným způsobem si ale prodej na splátky můžete nastavit i u všech ostatních typů produktů.

Co v příkladu nastavíme?

Na příkladu je ukázáno nastavení prodejního formuláře, kde si zákazník bude moci vybrat, zda produkt typu Členství zakoupí za plnou cenu, nebo si platbu rozloží na tři splátky.

Pro správné nastavení a fungování prodejního procesu je potřeba, abyste si v SimpleShopu vytvořili 3 samostatné produkty:

1. Produkt „Členství za plnou cenu„.
2. Produkt „Členství – tři splátky„.
3. Produkt „Prodejní formulář„.

Produkt „Členství za plnou cenu“

Jako první vytvořte produkt typu Členství za plnou cenu. Nastavte cenu, přiřaďte členskou sekci a zvolte její platnost. Na jednotlivých záložkách podle potřeby nastavte další parametry.

Produkt „Členství – tři splátky“

V dalším kroku vytvořte druhý produkt typu Členství a nastavte počet splátek.

Pro nastavení tří splátek bude cena produktu jako první splátka.

První platba

Následně u opakovaných plateb nastavte vystavení dvou dokladů (= počet splátek) a výši jednotlivé splátky. Cena produktu může být odlišná od výše následných splátek.

Nastavení opakovaných plateb

Pokud prodáváte členství s časově omezeným přístupem, nezapomeňte u tohoto produktu patřičně zkrátit dobu, na kterou bude členství uděleno. Po uhrazení každé splátky bude přístup do členské sekce zákazníkovi o tuto dobu prodloužen.

Příklad: Nabízíte členství na tři roky a zákazník je může uhradit ve třech splátkách. Platnost členství tedy nastavíte na jeden rok. Jakmile zákazník uhradí objednávku, dostane přístup na jeden rok. Jakmile uhradí každou další splátku (opakovanou platbu) dojde k prodloužení členství vždy o další rok.

Nakonec přiřaďte členskou sekci a nastavte její platnost.

Na jednotlivých záložkách podle potřeby nastavte další parametry. Vše nezapomeňte uložit.

Produkt „Prodejní formulář“

Vytvořte třetí produkt typu Prodejní formulář, pomocí kterého budete prodávat oba předchozí produkty. Klikněte na Detail produktu a následně na Přidat varianty produktu.

Přidání variant

Nastavení variant produktu

Více informací o nastavení variant produktu naleznete v tomto návodě:

Nejprve nastavte požadované parametry produktu Prodejní formulář.

Poté do políček vypište jednotlivé produkty k prodeji a následně k jednotlivým variantám přiřaďte příslušné produkty pomocí ikonky košíčku. Text v políčku Popis se v prodejním formuláři zobrazí drobnějším písmem pod názvy jednotlivých variant.

Varianty produktu na splátky

Výsledný prodejní formulář

Zákazník si může vybrat variantu úhrady produktu, která mu více vyhovuje. Zakoupený produkt se bude řídit funkcemi, které jsou nastavené u jednotlivých produktů, přidaných pomocí košíčku.

Prodej na splátky - výsledný formulář

Související články

Marie_langrova-e1610358987351

Tento návod pro vás napsala Marie Langrová.

Ve volném čase peče výborný domácí chleba a obdivuje přírodu z koňského hřbetu.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám