Varianty produktu

Tento návod je pro službu: SimpleShop

V tomto návodu se dozvíte vše o nastavení variant, doplňkového prodeje a dopravy. Příklad je uveden pro prodej fyzického zboží, podobně lze ale samozřejmě nastavit i prodej jiného typu produktů.

Pokud jsou produkty různého typu – např. fyzické zboží + e-book, vytvořte každý produkt samostatně a pro jejich kombinaci v prodejním formuláři použijte typ produktu „Prodejní formulář“. Podrobný postup najdete v článku o nastavení upsellů.

Nastavení variant

V detailu produktu si otevřete nastavení variant pomocí tlačítka + Přidat varianty produktu.

Nastavení variant produktu

Typ výběru

Zvoleným typem výběru určujete, zda si zákazník v prodejním formuláři bude moci vybrat pouze jednu položku (1) nebo zda jich může zaškrtnout více najednou (1+).

Typ výběru u variant produktu

Množství

Políčko pro výběr množství je možné ve formuláři zobrazit nebo skrýt. Volbu množství skryjte v případě, že nedává smysl nebo není vhodné, aby zákazník objednal více kusů od jedné varianty.

Zobrazení množství u variant produktu

Způsob zobrazení variant ve formuláři

Produkt a jeho varianty ve formuláři lze zobrazit pomocí řádkového výpisu, nebo v nové verzi formuláře i jako karty.

Řádkové zobrazení

Zobrazení pomocí karet

Kategorie

Varianty můžete pro větší přehlednost rozdělit do jednotlivých kategorií. Nadpisy kategorií označte 2x znakem „rovná se“ před a za názvem („==“). Aby se nadpis ve formuláři správně zobrazil, mezi znaky a textem musí být mezera – např. tedy „== Pizza pro pořádné chlapy! ==“.

Výsledek ve formuláři:

Navíc samozřejmě můžete daný řádek posouvat v rámci celého seznamu. Stačí vlevo u daného řádku (varianty) chytit a přesunout:

Doplňkový prodej

Většinou lze hodnotu objednávky zvýšit doplňkovým prodejem. V našem případě půjde o nápoje.

Výsledek ve formuláři:

Doprava

Dopravu zadáme opět jako doplňkový prodej. Nezapomeňte schovat množství.

Výsledek ve formuláři:

EET a SimpleShop

Systém je připraven na nutnost posílání informací finanční správě u maloobchodního a velkoobchodního prodeje v rámci EET. Více v článku na blogu Daniela Nytry ZDE. V dalších článcích se dozvíte, jak váš účet v SimpleShopu na EET napojit a otestovat.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?