Nastavení prodejního formuláře

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Vzhled a obsah prodejního formuláře v SimpleShopu můžete upravovat podle svých představ včetně názvů jednotlivých sekcí a vytvoření vlastních políček např. s dotazníkem nebo možností nahrání přílohy.

Kde prodejní formulář nastavit

Obsah prodejního formuláře nastavíte v úpravách produktu na záložce Formulář.

Záložka formulář v detailu produktu

Nastavení políček formuláře

Vyberte možnosti zobrazování:

1) Množství – u položky se zobrazí nebo schová políčko pro objednání více kusů. Tato možnost bude ve formuláři použita pouze pokud produkt nemá varianty. Jestliže varianty má, nastavte zobrazování množství přímo u variant.

Zobrazení nebo skrytí políčka pro zadání množství

2) Slevový kupón – zobrazit nebo schovat políčko pro zadání slevového kupónu. Více viz Nastavení slevových kupónů.

Zobrazení nebo skrytí políčka pro slevový kupón

3) Desetinná čísla – u ceny produktu budou zobrazena nebo skryta desetinná čísla. V celkovém součtu ceny objednávky se desetinná čísla zobrazují vždy.

Zobrazení nebo skrytí desetinných čísel

4) Změna způsobu platby – zákazník bude nebo nebude mít možnost si po objednání produktu rozmyslet způsob, kterým chce objednávku uhradit, a změnit ho případně na jiný. Podrobnosti viz Platební metody v prodejním formuláři.

Zobrazení nebo skrytí změny platební metody po objednání

Texty ve formuláři

Podle potřeby můžete upravit názvy jednotlivých sekcí formuláře. Vyplníte-li do políčka pro hlavní nadpis pomlčku, nadpis se ve formuláři nezobrazí.

V této sekci můžete také upravit text na tlačítku pro odeslání objednávky.

Změna textů ve formuláři

Způsoby platby

V této sekci se zobrazují všechny způsoby platby, které máte nastavené ve svém uživatelském účtu. Zaškrtněte ty, které chcete použít pro tento konkrétní produkt.

Volba platebních metod pro zobrazení ve formuláři

Nemáte-li ve výběru k dispozici všechny potřebné způsoby úhrady, přidejte novou platební metodu.

Ze zaškrtnutých platebních metod bude zákazník moci vybírat, pokud se po dokončení objednávky rozhodne změnit způsob její úhrady.

Název platební metody

Název každé platební metody, která se zobrazuje ve formuláři, lze změnit přímo v nastavení daného způsobu platby a to i pro jednotlivé jazykové verze.

Úprava názvu platební metody v prodejním formuláři

Políčka ve Fakturačních údajích

Nastavte povinné nebo nepovinné zobrazení políček v části Fakturační údaje. Ve formuláři verze 2 je možné zobrazit políčka v šířce na celý řádek nebo jen na polovinu řádku. Při větším počtu políček pak formulář není tak dlouhý.

Zobrazení políček ve fakturačních údajích

Můžete také přidat vlastní políčka s libovolným názvem, pro které vyberete typ z několika dostupných možností.

Vlastní políčka se nepropisují do objednávky ani faktury. Uvidíte je jen v detailu dokladu v systému a v exportu Kdo koupil.

Vytvoření vlastního políčka ve formuláři

Dotazník

Chcete-li prostřednictvím formuláře získat od svých zákazníků doplňující informace, pomůže vám dotazník, který bude součástí formuláře. Podívejte se na videonávod na vytvoření dotazníku.

Checkboxy

Pod prodejním formulářem můžete zobrazit zaškrtávací políčka pro získání souhlasu zákazníka se zpracováváním osobních údajů (GDPR) apod. Podívejte se na videonávod k nastavení checkboxů.

Zákaz indexace

Zatrhnutím zakážete zobrazování veřejné stránky produktu a formuláře ve vyhledávačích.

Zákaz indexace

Verze formuláře

Verzi formuláře vyberte v úpravách produktu na kartě Ostatní:

Verze formuláře

Automaticky je v systému nastavena vždy nejnovější verze formuláře. Tato verze je pravidelně aktualizována.

Nyní je nejnovější verze 2, která umožňuje nejen zobrazit varianty produktu v řádcích nebo jako karty (více viz nastavení variant) nebo zvolit šířku řádků ve fakturačních údajích v plné nebo poloviční šířce, ale také nastavit vlastní barvy základních prvků formuláře.

Můžete samozřejmě použít i starší verzi 1, pokud vám její vzhled více vyhovuje. Tuto verze nicméně už dále nerozvíjíme a nepřidáváme do ní nové funkce.

Barvy ve formuláři

Prodejní formulář si do určité míry můžete přizpůsobit tak, aby lépe odpovídal vzhledu vašeho webu. Podrobný postup najdete v návodech pro úpravu barev v prodejním formuláři verze 2 a složitější úpravy obou verzí formuláře pomocí CSS stylů.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?