Fakturace (Vyfakturuj.cz)

Způsoby úhrady faktur a objednávek

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop, SimpleTicket

Způsoby, které budou vaši zákazníci moci používat pro úhradu objednávek nebo faktur, si můžete libovolně nastavit. V základním nastavení máte k dispozici platbu na dobírku a v hotovosti a pokud jste při registraci zadali číslo svého bankovního účtu, uvidíte v přehledu i platební metodu bankovní převod.

Jak na to

Přejděte v Nastavení na Faktury → Platební metody.

Přidání nových způsobů úhrady

Pro přidání dalších způsobů plateb klikněte na tlačítko Přidat nový způsob platby.

Vyberte jednu z možností.

1. Klasický bankovní převod

Vyberte ze seznamu platební metodu Bankovní převod, zadejte název (např. název banky a měnu). Pokud je to třeba, vyberte variantu pro EET. Jestliže nemáte propojení s EET nastavené, políčko EET se vám nebude ve formulářích zobrazovat. Vyplňte údaje o bankovním účtu a měnu a uložte.

2. Hotovost

Vyberte ze seznamu platební metodu Hotovost a zadejte název, příp. EET a uložte.

3. Dobírka

Vyberte ze seznamu platební metodu Dobírka a zadejte název, příp. EET a uložte.

4. Platební karta bez poskytovatele

Tuto platební metodu využijete například v případě, kdy zákazník zaplatí kartou přímo přes váš platební terminál (např. v obchodě). Vyberte ze seznamu platební metodu Platební kartou bez poskytovatele a zadejte název, příp. EET a uložte.

5. Online platby – GoPay, ThePay a PayPal

Svým zákazníkům můžete pro úhradu dokladů nabídnout i online platební metody – platební brány GoPay, ThePay, PayPal, ComGate a B-Payment, které umožňují online platby kartou i zrychlené bankovní převody. Podrobné podmínky jednotlivých platebních bran a postup jejich napojení najdete v samostatných návodech:

6. Vlastní platební metoda

Vlastní platební metoda (v seznamu uvedena jako Obecné → Vlastní text) slouží pro všechny případy, kdy nelze použít některou z jiných možností. K dispozici máte také políčko pro kód, který slouží k exportu do účetních programů.

Pořadí platebních metod

Pořadí, v jakém se platební metody budou zobrazovat na faktuře, můžete snadno změnit. Stačí je přetáhnout na požadovanou pozici. Způsob úhrady, který na fakturách používáte nejčastěji, přesuňte na první místo v seznamu. U ručně vystavených faktur bude tato platební metoda fungovat jako výchozí.

Platby a EET

Pozn.: Od března 2018 není povinné evidovat platby kartou. Můžete si proto propojení s EET pro tento typ plateb vypnout. Stačí v příslušné platební metodě změnit nastavení v políčku EET na „Ne, nezasílat do EET“.

Aby propojení fungovalo, bude potřeba si nejprve vložit certifikát a aktivovat propojení v Nastavení → Propojení → EET. Pak se vám bude při výběru dalších platebních metod zobrazovat i políčko pro volbu, zda má systém data o těchto platbách zasílat do EET a pokud ano, přes kterou pokladnu.

Platební metody v prodejním formuláři SimpleShopu

Platební metody, které si vytvoříte v nastavení účtu, se v SimpleShopu zobrazují u každého produktu na záložce Formulář. Zaškrtnutím jednotlivých položek určíte, zda se způsob platby má zobrazit v prodejním formuláři.

Zaškrtávací políčka pro zobrazení platební metody ve formuláři

Zároveň můžete zvolit, zda si zákazník bude moci výbět platební metody během nákupu rozmyslet a způsob platby změnit.

Zobrazit/skrýt možnost změnit platební metodu po odeslání objednávky

Po odeslání objednávky může zákazník pomocí odkazu pod údaji k platbě přejít na výběr platebních metod, dostupných pro objednaný produkt.

Odkaz pro změnu platební metodyZe seznamu si vybere jinou platební metodu, která se pak automaticky změní i v objednávce.

Změna platební metody - výběr jiné platby

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Vyřešilo to váš problém?

Total 1 Votes
1

Co bychom podle vás mohli zlepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?