Platební metody

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Platební metody, které budou vaši zákazníci moci používat pro úhradu objednávek nebo faktur, si můžete libovolně nastavit.

V základním nastavení máte k dispozici platbu na dobírku a v hotovosti a, pokud jste při registraci zadali číslo svého bankovního účtu, uvidíte v přehledu i platební metodu bankovní převod.

Nastavení

Přejděte v Nastavení na Faktury → Platební metody.

Jak nastavit novou platební metodu.

Přidání nových způsobů úhrady

Pro přidání dalších způsobů plateb klikněte na tlačítko Přidat nový způsob platby.

Přidání nové platební metody

Rozklikněte roletku a vyberte jednu z možností.

Výběr platební metody

Klasický bankovní převod

Vyberte ze seznamu platební metodu Bankovní převod, zadejte název (např. název banky a měnu). Vyplňte údaje o bankovním účtu, měnu a uložte.

Nová platební metoda - bankovní převod

Hotovost

Vyberte ze seznamu platební metodu Hotovost, zadejte název a uložte.

Nová platební metoda - hotovost

Dobírka

Vyberte ze seznamu platební metodu Dobírka, zadejte název a uložte.

Nová platební metoda - dobírka

Zápočet

Používáte-li se svými obchodními partnery vzájemný zápočet vystavených faktur, můžete si tuto platební metodu nastavit i ve svém účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu. Vyberte ze seznamu platební metodu Zápočtem a upravte název. Nastavení uložte.

Nová platební metoda - zápočet

Vlastní platební metoda

Vlastní platební metoda (v seznamu uvedena jako Obecné → Vlastní text) slouží pro všechny případy, kdy nelze použít některou z jiných možností. K dispozici máte také políčko Kód pro export, který slouží k zadání kódu pro přesnější export dat do účetních programů. Nastavení uložte.

Nová platební metoda - vlastní text

Kód pro export

Kód pro export vložte podle nastavení ve vašem účetním programu Pohoda (Nastavení → Formy úhrad → Vydané faktury):

Kódy pro export v účetním programu Pohoda

Kód pro export v nastavení způsobů platby v MoneyS3:

Kódy pro export v účetním programu MoneyS3

Platba kartou

Svým zákazníkům můžete pro úhradu dokladů nabídnout i online platby kartou přes platební brány. Podrobné informace a postup vytvoření platební metody pro online platbu kartou najdete v jednotlivých návodech:

Platební karta bez poskytovatele

Tuto platební metodu využijete například v případě, kdy zákazník zaplatí kartou přímo přes váš platební terminál (např. v obchodě). Vyberte ze seznamu platební metodu Platební kartou bez poskytovatele, zadejte název a uložte.

Tato platební metoda je dostupná pouze ve Vyfakturuj.cz.

Nová platební metoda - platební karta bez poskytovatele

Zrychlený bankovní převod

Platbu zrychleným bankovním převodem můžete nastavit přes platební brány ComGate, GoPay a ThePay. Postup pro vytvoření platební metody najdete v návodech na propojení s jednotlivými platebními branami:

Bitcoin

Platby pomocí Bitcoinu nabízejí platební brány GoPay a ThePay. Při vytváření platební metody postupujte podle návodu na propojení:

m-platba

Službu m-platba pro platby přes mobilní telefon nabízí platební brána GoPay. Platební metodu přidejte podle postupu v návodu na propojení:

Pořadí platebních metod

Pořadí, v jakém se platební metody budou zobrazovat na faktuře, můžete snadno změnit. Stačí je pomocí šipek v levém sloupci přetáhnout na požadovanou pozici.

Způsob úhrady, který na fakturách používáte nejčastěji, přesuňte na první místo v seznamu. U ručně vystavených faktur bude tato platební metoda fungovat jako výchozí.

platební údaje

Archivace platební metody

Platební metodu, kterou už v účtu nechcete používat, můžete archivovat, aby se nezobrazovala ve výběru na fakturách nebo v prodejním formuláři v SimpleShopu. Bude ale stále uvedena na dříve vystavených dokladech.

Tlačítko pro archivaci najdete v detailu platební metody.

POZOR! Archivovanou platební metodu už nelze znovu obnovit.

Archivace platební metody

Platební metody v prodejním formuláři SimpleShopu

Úprava názvu platební metody

U každé platební metody je v SimpleShopu možné změnit text, který se bude zobrazovat v prodejním formuláři. Pro změnu použijte tlačítko Upravit v nastavení dané platební metody. Chcete-li ve formuláři ponechat výchozí textaci, políčka vyplňovat nemusíte.

Změna názvu platební metody pro zobrazení v prodejním formuláři

Do jednotlivých políček vyplňte text v češtině a případně i v dalších jazycích, pokud je v některých prodejních formulářích používáte.

Možnost vyplnění vlastního textu k platební metodě

Zobrazení v prodejním formuláři

Platební metody, které si vytvoříte v nastavení účtu, se v SimpleShopu zobrazují v úpravách každého produktu na záložce Formulář. Tam si také můžete upravit jejich výběr pro zobrazení v prodejním formuláři.

Platby a EET

Povinnost odesílat údaje o tržbách je od 1. 1. 2023 zrušena.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?