Platební brána ThePay 1.0

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Propojení s platební bránou ThePay.cz si snadno nastavíte ve svém účtu. Pomocí platební brány mohou vaši zákazníci platit online platební kartou, zrychleným bankovním převodem nebo bitcoiny.

O platební bráně ThePay 1.0

Platební brána ThePay ve verzi 1.0 nabízí:

  • Online platby kartou pro celý svět.
  • Bankovní tlačítka pro online a offline bankovní převody pro ČR.
  • Platbu bitcoiny.
  • Možnost vést více e-shopů pod jednou smlouvou.
  • Platby v cizích měnách.
  • Exporty výstupů z platební brány v různých formátech.

Zřízení platební brány

Aktuálně už není možné se registrovat pro verzi platební brány ThePay 1.0. Pokud platební bránu ještě nemáte, registrujte si její novou verzi ThePay 2.0.

Platební tlačítka pro zrychlené bankovní převody

Platební tlačítka jsou v platební bráně ThePay 1.0 rozdělena následovně.

Online metody

Zákazník je přihlášen do internetového bankovnictví a údaje k platbě má předvyplněné. Funguje pro tyto banky: Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisenbank, mBank.

Offline metody

Zákazníkovi jsou vygenerovány platební údaje, které zákazník zkopíruje do svého internetového bankovnictví. U těchto plateb je možné platit prostřednictvím QR kódu. Funguje pro tyto banky: Moneta Money Bank, ČSOB, Fio banka.

U všech plateb (online i offline) je hned vidět, že je platba zaplacená.

Nastavení ve Vyfakturuj.cz / SimpleShopu

Ve svém účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu si v Nastavení → Platební metody vytvořte novou platební metodu kliknutím na tlačítko +.

Přidat platební bránu

V seznamu vyberte jednu z platebních metod ThePay 1.0.

Pokud zatím nemáte nastavené rozšíření ThePay 1.0, zvolte možnost Nastavit nyní.

Nová platební metoda ThePay 1.0

Dále postupujte podle toho, zda si chcete nejprve vyzkoušet fungování platební brány v testovacím prostředí, nebo zda si rovnou nastavíte produkční prostředí.

Testovací prostředí

Pro otestování funkčnosti propojení vyplňte do nově vytvářeného rozšíření nejprve testovací údaje podle následujícího obrázku a vyberte testovací prostředí. Heslo je „my$up3rsecr3tp4$$word“, abyste ho nemuseli opisovat. :-) Rozšíření uložte.

Testovací rozšíření ThePay 1.0

Proveďte testovací platbu. Systém vás po výběru platební metody přesměruje na testovací bránu systému ThePay verze 1.0, kde si můžete vyzkoušet, jak jednotlivé způsoby plateb budou fungovat, a také nasimulovat různé varianty – úspěšně dokončenou platbu, chybu atd.

Testovací brána

Produkční prostředí

Než nastavíte produkční prostředí u rozšíření v SimpleShopu nebo Vyfakturuj.cz, ujistěte se, že proces schvalování ze strany ThePay byl kompletně dokončen.

Údaje pro propojení

Pro ostrý provoz budete potřebovat údaje od ThePay, které jste získali při registraci – Merchant ID, Account ID, Password a ID platby kartou.

ID platby kartou budete mít k dispozici pouze tehdy, pokud máte povolené online platby kartou. V takovém případě naleznete ID ve svém účtu ThePay pod záložkou Nastavení – Účty u ThePay – Údaje pro implementaci. 

Pokud online platby nepoužíváte, nechte v nastavení rozšíření výchozí hodnotu 31 (bude se u offline plateb ignorovat).

ID online platby kartou ThePay

Nastavení rozšíření

Vytvořte si nové rozšíření pro produkční prostředí. Odkaz na Rozšíření najdete v nastavení platební metody nebo v Nastavení svého účtu → Napojení → Rozšíření Vyfakturuj.cz/SimpleShop.

Nové rozšíření ThePay 1.0

Do nastavení nového rozšíření vyplňte ostré údaje pro propojení, které naleznete ve vašem účtu ThePay. Prostředí nastavte na Produkci. Veškerá nastavení uložte.

Rozsireni-thepay-produkce

POZOR! Rozšíření nastavte jen jednou pro všechny platební metody ThePay 1.0 – platební kartu, zrychlený bankovním převod i Bitcoin.

Jakmile máte rozšíření nastaveno, stačí ho v nastavení platební metody vybrat z roletky.

Výběr rozšíření pro ThePay 1.0

Zobrazení platební brány v SimpleShop prodejním formuláři

Pro zobrazení platební metody v prodejním formuláři systému SimpleShop zaškrtněte ThePay 1.0 v úpravách produktu na záložce Formulář.

Související články

Pavlina_vydrarova

Tento návod pro vás napsala Pavlína Vydrařová, vedoucí zákaznické podpory Redbit s. r. o. Vede tým, který pečuje o naše zákazníky, a pomáhá s vývojem obou našich systémů. Miluje cestování, klidné výlety do přírody a pohodu u pečení dobrot. Baví ji nové technologie a ocení každý nový tip ze světa webů.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám