Platební brána ThePay 1.0

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Propojení s platební bránou ThePay.cz si snadno nastavíte ve svém účtu. Pomocí platební brány mohou vaši zákazníci platit online platební kartou, zrychleným bankovním převodem nebo bitcoiny.

O platební bráně ThePay

Platební brána ThePay nabízí:

  • Online platby kartou pro celý svět.
  • Bankovní tlačítka pro online a offline bankovní převody pro ČR.
  • Platbu bitcoiny.
  • Možnost vést více e-shopů pod jednou smlouvou.
  • Platby v cizích měnách.
  • Exporty výstupů z platební brány v různých formátech.

Cenové podmínky

Klientům Vyfakturuj.cz a SimpleShopu nabízíme ve spolupráci s ThePay poplatek pouze 1,39% + 2 Kč za transakci. Pokud měsíční obrat nepřesáhne 10 000 Kč, je navíc účtován měsíční poplatek 199 Kč.

Je možné, že pro vaše potřeby vám bude více vyhovovat některý z aktuálně nabízených tarifů ThePay. V takovém případě se prosím registrujte přímo na webu ThePay.cz.

Akceptovaná IČO

Smlouvu s ThePay je možné uzavřít pouze v případě, že máte české IČO.

Zřízení platební brány

Aktuálně už není možné se registrovat pro verzi platební brány ThePay 1.0. Pokud platební bránu ještě nemáte, registrujte si její novou verzi ThePay 2.0.

Platební tlačítka pro zrychlené bankovní převody

Platební tlačítka jsou v platební bráně ThePay rozdělena následovně:

Online metody

Zákazník je přihlášen do internetového bankovnictví a údaje k platbě má předvyplněné. Funguje pro tyto banky: Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisenbank, mBank.

Offline metody

Zákazníkovi jsou vygenerovány platební údaje, které zákazník zkopíruje do svého internetového bankovnictví. U těchto plateb je možné platit prostřednictvím QR kódu. Funguje pro tyto banky: Moneta Money Bank, ČSOB, Fio banka.

U všech plateb (online i offline) je hned vidět, že je platba zaplacená.

Nastavení propojení

Pro propojení vašeho účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu potřebujete pouze údaje od ThePay, které jste získali při registraci (Merchant ID, Account ID a password).

V Nastavení účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu si v části Faktury otevřete položku Platební metody a klikněte na tlačítko Přidat nový způsob platby.

V seznamu vyberte jednu z platebních metod ThePay. Pokud se jedná o online platbu kartou, vyplňte ID platby kartou shodné s ID uvedeném ve vašem účtu v ThePay (podrobnosti viz níže).

Přidání nové platební metody - ThePay 1.0

Platba kartou online – nastavení ID platební metody

U online plateb kartou nastavte ID platební metody odpovídající nastavení v ThePay.

Ve svém účtu ThePay najdete informaci o zvoleném ID platební metody v administraci pod záložkou Nastavení – Účty u ThePay – Údaje pro implementaci:

ID online platby kartou ThePay

Testovací prostředí

Pro otestování funkčnosti propojení vyplňte do tabulky nejprve testovací údaje podle následujícího obrázku a vyberte testovací prostředí. Heslo je „my$up3rsecr3tp4$$word“, abyste ho nemuseli opisovat. :-) Stránku uložte. Pokud testovat nechcete, přejděte rovnou na další odstavec.

ThePay 1.0 - nastavení testovacího prostředí

Proveďte testovací platbu. Systém vás po výběru platební metody přesměruje na testovací bránu systému ThePay, kde můžete vyzkoušet, jak jednotlivé způsoby plateb budou fungovat a také nasimulovat různé varianty – úspěšně dokončenou platbu, chybu atd.

Testovací brána

Produkční prostředí

Pro ostrý provoz plateb přes ThePay vyplňte údaje, které jste dostali od ThePay. Prostředí změňte na produkční a vše uložte.

ThePay 1.0 - nastavení produkčního prostředí

POZOR! Než nastavíte produkční prostředí u platební metody v SimpleShopu nebo Vyfakturuj.cz, ujistěte se, že proces schvalování ze strany ThePay byl kompletně dokončen. Platbu pak doporučujeme otestovat i v produkčním prostředí.

Zobrazení platební brány v SimpleShop prodejním formuláři

Pro zobrazení platební metody v prodejním formuláři systému SimpleShop zaškrtněte ThePay v úpravách produktu na záložce Formulář.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká.

Ráda relaxuje na zahradě u knihy a šálku dobrého čaje, pokud zrovna nepečuje o své dva aktivní jednovaječné potomky.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám