Platební brána ThePay 2.0

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Na jaře 2021 spustili v ThePay novou generaci platební brány s kompletně novým platebním rozhraním a uživatelským prostředím.

POZOR! Pokud jste se registrovali k platební bráně ThePay před jarem 2021, pravděpodobně máte původní verzi platební brány a je třeba postupovat dle návodu na ThePay 1.0.

O platební bráně ThePay 2.0

Platební brána ThePay 2.0 nabízí:

  • Platební metody online kartou, zrychleným bankovním převodem a Bitcoin.
  • Možnost platby pomocí Apple Pay a Google Pay.
  • Nový ceník s tarify automaticky aktualizovanými dle dosaženého obratu.
  • Nové platební rozhraní a uživatelské prostředí oproti předchozí verzi.
  • Výplaty na bankovní účet zdarma.
  • Kromě základních měn CZK, EUR a USD i měny GBP, HUF, PLN, RON, BGN a HRK.

Cenové podmínky

Klientům dává ThePay na výběr ze 3 tarifů podle obratu. Transakční poplatky se pohybují od 0,79 do 0,99% a měsíční poplatek od 0 do 139 Kč. Přiřazení do správného tarifu dle obratu je automatické podle toho, jak se vám daří, nemusíte tak nic hlídat.

Aktuální ceník naleznete přímo na webu ThePay.cz.

Akceptovaná IČO

Smlouvu s ThePay je možné uzavřít pouze v případě, že máte české IČO.

Zřízení platební brány

Zaregistrujte se přes registrační odkaz. Pro další kroky má ThePay průvodce registrací a průvodce spuštěním platební brány. Zmiňují, že pokud dodáte kompletní podklady, schválení je otázkou pár dní.

Platební tlačítka pro zrychlené bankovní převody

Platební tlačítka jsou v platební bráně ThePay rozdělena následovně:

Online metody

Zákazník je přihlášen do internetového bankovnictví a údaje k platbě má předvyplněné.

Offline metody

Zákazníkovi jsou vygenerovány platební údaje, které zákazník zkopíruje do svého internetového bankovnictví. U těchto plateb je možné platit prostřednictvím QR kódu.

U všech plateb (online i offline) je hned vidět, že je platba zaplacená.

Nastavení ve Vyfakturuj.cz / SimpleShopu

V nastavení účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu si v části Faktury otevřete položku Platební metody. Klikněte na tlačítko +.

Přidat platební metodu

V seznamu vyberte jednu z platebních metod ThePay 2.0.

Pokud zatím nemáte nastavené rozšíření ThePay 2.0, zvolte možnost Nastavit nyní.

Rozšíření ThePay

Dále postupujte podle toho, zda si chcete nejprve vyzkoušet fungování platební brány v testovacím prostředí, nebo zda si rovnou nastavíte produkční prostředí.

Testovací prostředí

Pro otestování funkčnosti platební brány slouží speciální prostředí ThePay demo, ve kterém dostanete testovací údaje k propojení.

Nastavení testovacího rozhraní ThePay

Ve svém testovacím ThePay účtu přejděte do sekce Implementace a v dolní části stránky nastavte povolené IP adresy pro komunikaci s API.

Klikněte na Přidat IP adresu. Do pole IP adresa zadejte IP adresu našeho serveru: 95.168.193.101

ThePay IP adresy

V horní části stránky v sekci Implementace najdete testovací údaje pro propojení. Údaje si zkopírujte, budete je potřebovat v nastavení rozšíření ve Vyfakturuj.cz/SimpleShopu.

ThePay údaje

Testovací rozšíření

Přejděte zpět do nastavení rozšíření v svém účtu ve Vyfakturuj.cz/SimpleShopu.

Rozšíření pojmenujte jako testovací. Vložte údaje pro propojení z testovacího rozhraní ThePay a nastavte prostředí na Testovací. Veškerá nastavení uložte.

Testovací rozšíření ThePay

Testovací platba

Proveďte testovací platbu. Systém vás po výběru platební metody přesměruje na testovací bránu systému ThePay, kde můžete vyzkoušet, jak jednotlivé způsoby plateb budou fungovat a také nasimulovat různé varianty – úspěšně dokončenou platbu, chybnou platbu atd.

ThePay - testovací platba

Produkční prostředí

Než nastavíte produkční prostředí u platební metody v SimpleShopu nebo Vyfakturuj.cz, ujistěte se, že proces schvalování ze strany ThePay byl kompletně dokončen.

I když už máte údaje ihned k dispozici, je potřeba čekat na schválení a potvrzení od ThePay, že můžete platby online kartou využívat. Sledujte instrukce od ThePay.

Nastavení rozhraní ThePay

Ve svém živém ThePay účtu přejděte do sekce Implementace a v dolní části stránky nastavte povolené IP adresy pro komunikaci s API.

Klikněte na Přidat IP adresu. Do pole IP adresa zadejte IP adresu našeho serveru: 95.168.193.101

ThePay IP adresy

POZOR! Bez nastavení IP adresy nebudou platby přes platební bránu fungovat!

Údaje pro propojení

Pro propojení vašeho účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu budete potřebovat ID projektu, ID obchodníka a heslo, které najdete je ve svém ThePay účtu v sekci Implementace. Údaje si zkopírujte.

ThePay údaje

Nastavení rozšíření

Do nastavení nového rozšíření vyplňte ostré údaje pro propojení, které naleznete ve vašem účtu ThePay (zmíněno výše). Prostředí nastavte na Produkci. Veškerá nastavení uložte.

Produkce ThePay

POZOR! Rozšíření nastavte jen jednou pro všechny platební metody ThePay 2.0 – platební kartu, zrychlený bankovním převod i Bitcoin.

Jakmile máte rozšíření nastaveno, stačí ho v nastavení platební metody vybrat z roletky.

Vyberte rozšíření

Test platby v produkčním prostředí

Proveďte testovací platbu v produkčním prostředí, abyste si ověřili, že vše funguje správně. Pro otestování doporučujeme nastavit cenu produktu na 10 Kč a platbu uhradit vlastní bankovní kartou.

Zobrazení platební brány v SimpleShop prodejním formuláři

Pro zobrazení platební metody v prodejním formuláři systému SimpleShop zaškrtněte ThePay 2.0 v úpravách produktu na záložce Formulář.

Související články

Petra Tvrdá

Tento návod pro vás napsala Petra Tvrdá ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

S radostí pečuje o naše zákazníky a zároveň dohlíží na vývoj a správný chod obou našich systémů. Odpočívá na túrách přírodou a u bylinkaření. Moc ráda peče všelijaké sladkosti a domácí chléb.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám