Fakturace (Vyfakturuj.cz)

Párování plateb s bankou

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop, SimpleTicket

Podmínkou párování plateb je, aby vaše banka uměla posílat notifikační e-mail, který obsahuje částku a variabilní symbol. Pak stačí, když si do svého internetového bankovnictví zadáte e-mailovou adresu, na kterou má banka posílat informace o platbách, a systém bude platby párovat automaticky.

Máme vyzkoušeno a ověřeno propojení s těmito bankami:

Propojení s bankami na Slovensku funguje u ČSOB, UniCredit a VÚB banky.

Pro úspěšné párování je nutné, aby banka uměla posílat notifikační e-mail, který obsahuje VS a částku. Vzhledem k formátu zasílaných e-mailů proto párování v současné době bohužel neumožňuje Česká Spořitelna, Equa Bank, Era a mBank.

Kde najdu e-mailovou adresu pro párování?

Po přihlášení do svého účtu přejděte v Nastavení na záložku PropojeníBanka.

E-mailovou adresu, která se vám zobrazí, zadejte do svého internetového bankovnictví jako adresu, na kterou chcete posílat oznámení o platbách (upozornění na pohyby na účtu).

Jak nastavím odesílání zpráv ve svém bankovnictví?

U každé banky je postup trochu jiný, níže proto najdete příklad nastavení pro Fio Banku, Komeční banku, Raffeisenbank, Air Bank, Moneta Money Bank a ČSOB. Příklady pro další banky postupně doplníme.

Fio banka

Komerční banka

Raiffeisenbank

Air Bank

Moneta Money Bank


ČSOB

Párování přes API

U FIO banky si můžete nastavit i párování přes API. Slouží jako doplněk k e-mailovému párování. Dotazy na pohyby na účtu probíhají pravidelně během celého dne.

Pozn.: Ve Vyfakturuj.cz podporuje párování přes API pouze tarif Profi.

Nastavení je následující:

1) Vygenerujte si ve Fio bance API klíč:
V účtu klikněte na Informace o účtu → Nastavení API.


Zvolte Přidat nový token a poté zkopírujte API klíč (token), který se objeví na obrazovce. Token poté pojmenujte a uložte.

2) Název tokenu a API klíč vložte do svého účtu v Nastavení → Propojení → Banka.

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Vyřešilo to váš problém?

Total 5 Votes
3

Co bysme mohli podle vás zlepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?