Párování plateb – Fio banka

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Ve svém internetovém bankovnictví nastavte zasílání zpráv o pohybech na účtu nebo příchozích platbách na párovací e-mailovou adresu, kterou najdete ve svém účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu.

Dostupnost automatického párování plateb pro váš tarif ve Vyfakturuj.cz ověříte v ceníku. V SimpleShopu je párování plateb dostupné bez omezení.

Párování pomocí e-mailu

Po přihlášení do internetového bankovnictví Fio banky přejděte do Nastavení.

Otevřete sekci SMS a e-mailová upozornění a vyberte účet, na který vám budou chodit platby. V sekci Pohyby klikněte na tlačítko Přidat upozornění.

Vyplňte adresu pro párování a minimální částku 1 Kč. Nastavení uložte kliknutím na tlačítko Odeslat.

Párování přes API

U FIO banky si můžete nastavit i doplňkové párování přes API, pro případ, že by např. došlo k výpadku zasílání e-mailových notifikací. Pro aktivaci tohoto způsobu párování budete potřebovat API klíč z Fio banky, který vložíte do nastavení svého účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu.

Pozn.: Tento způsob párování nedoporučujeme používat samostatně, ale vždy jen v kombinaci s párováním pomocí e-mailů.

Ve svém internetovém bankovnictví ve Fio bance otevřete Nastavení → API. Přidejte nový token.

Fio banka - nastavení - API

Zkopírujte API klíč (= token). Token poté pojmenujte a uložte. Práva tokenu stačí nastavit pro sledování účtu.

Fio banka - nastavení nového tokenu

3) Přejděte do nastavení svého účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu. Do části Napojení → Banka vložte název tokenu a API klíč. Nastavení uložte.

Vložení tokenu z Fio banky do nastavení

POZOR! Pro účty v cizích měnách je nutné nastavit tokeny jednotlivě!

Informace o nefunkčním párování

Po přidání tokenu se zobrazí jeho název spolu s informací o jeho posledním použití a chybovosti. Údaj 0 – 6 u chybovosti značí počet po sobě jdoucích neúspěšných pokusů propojit se s bankou. Po 6 neúspěšných pokusech bude párování zastaveno. V takovém případě prosím token smažte v bance i ve Vyfakturuj.cz/SimpleShopu a nastavte token nový podle předchozího návodu.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o. Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?