Vlastní políčka v prodejním formuláři

Tento návod je pro službu: SimpleShop

V každém prodejním formuláři naleznete definovaná základní políčka. Pokud by vám tento výčet nestačil, je možné si nastavit políčka vlastní se specifickým obsahem. Podrobný postup najdete v tomto návodu.

Kde si můžete přidat vlastní políčka?

Vlastní políčka si můžete přidat jednoduše do prodejního formuláře u každého produktu. V sekci Formulář → Políčka ve formuláři si můžete nastavit několik typů políček s různými možnostmi zobrazení.

Pridat-vlastni-policko

Vlastní políčka lze přidat také v případě prodeje na jméno. Prodáváte-li vstupenky, vouchery nebo kurzy, které jsou na konkrétní jméno účastníka, je možné si také v tomto formuláři nastavit políčka navíc.

Vlastni-policko-prodej-na-jmeno

Typy políček

V prodejním formuláři si můžete k základnímu nastavení políček přidat následující typy vlastních políček. Jejich názvy si můžete libovolně přizpůsobit. Ke každému políčku je také možné zadat způsob jeho zobrazení a rozložení ve formuláři.

Nastaveni-policka

Jednořádkový text

Tímto typem políčka si do formuláře vložíte řádek navíc.

Jednoradkovy-text

Víceřádkový text

Tato varianta vašemu zákazníkovi umožní zapsat do formuláře delší text v rámci odstavce.

Políčko víceřádkový text

Telefon

Budete-li od zákazníka potřebovat druhý telefonní kontakt, využijte toto políčko.

Políčko pro telefon

E-mail

V případě potřeby další e-mailové adresy zákazníka zvolte toto políčko. Tento e-mail se však nepropisuje do e-mailingového nástroje. Chcete-li, aby se do e-mailingu propsal, je třeba použít výchozí políčko.

Políčko pro e-mail

URL adresa

Zákazník vám do prodejního formuláře může zadat také konkrétní URL adresu.

Políčko pro URL adresu

Výběr z možností

Potřebujete k vašemu formuláři přiložit krátký dotazník? Nabízíte několik variant a chcete, aby si klient vybral některou z nich a nebo, aby si mohl vybrat všechny? Pro tyto situace slouží políčka Výběr z možností. Systém nabízí typ výběru select box, checkbox a radio button.

Textaci včetně odpovědí, mezi kterými si bude zákazník vybírat, napište do názvu vlastního políčka.

Odpovědi vložte do hranatých závorek (pravý Alt+F a pravý Alt+G) a oddělte je svislítkem (pravý Alt+W). Mezi jednotlivé odpovědi nepište mezery. Zápis pak může vypadat například takto:

Hlásíte se na: [Malbu|Keramiku|Akvarel|Portréty|Krajinky]

Policko-s-moznostmi

 

TIP: Doporučujeme si textace nejprve připravit v klasickém textovém editoru a pak pouze zkopírovat.

Select box (výběr z možností)

Nabízíte několik variant kurzu? Použijte tento typ výběru – zákazníkovi se rozbalí seznam možností, mezi kterými může vybírat.

Select box

Checkbox (výběr z možností)

Umožní zákazníkovi vybrat různé varianty odpovědí – jednu, tři, ale v případě, že toto políčko nebude povinné k vyplnění, pak také žádnou.

Checkbox

Radio button (výběr z možností)

Opět slouží k výběru pouze jedné z nabízených variant.

Radion button

Příloha

Potřebujete-li, aby vám zákazník přiložil k objednávce přílohu, například v podobě obrázku či textového dokumentu, umožníte mu to tímto políčkem. Maximální velikost souboru je 2 MB.

Vložení přílohy

Nadpis

Slouží pro vložení jakéhokoliv textu, který má mít charakter nadpisu.

Nadpis ve formuláři

Čas

Umožňuje vybrat zákazníkovi přesný čas. Využít toto políčko můžete například tehdy, kdy si má zákazník vybrat preferovaný termín svého kurzu.

Zobrazení políčka Čas

Datum

Umožňuje zákazníkovi vybrat datum z kalendáře. Toto políčko si ve formuláři nastavte, potřebujete-li, aby si zákazník zvolil preferovaný den.

Políčko pro volbu datumu

Kde se zobrazí vyplněné informace z vlastních políček?

Veškeré informace, které vám zákazníci v nastavených vlastních políčkách vyplnili, se zobrazí v detailu konkrétní objednávky v sekci Další informace z objednávky. Tam případně můžete tyto informace také upravit.

Zobrazeni-odpovedi-v-objednavce

Vyplněné informace budou také uvedeny v exportu Kdo koupil u konkrétního produktu.

Jak políčko z formuláře odstranit?

Pokud vlastní políčko ve formuláři nadále mít nepotřebujete, jednoduše nechte jeho název prázdný. Formulář nezapomeňte uložit, aby se nastavená změna projevila. Políčko se vám pak ve formuláři již nezobrazí.

Související články

Petra Zajíc Czabeová

Tento návod pro vás napsala Petra Zajíc Czabeová ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

Se starostlivostí sobě vlastní pečuje o naše zákazníky a sdílí náladu týmu na sociálních sítích. Volný čas tráví nejraději v kopcích či s knížkou v ruce, vždy za pečlivého dohledu francouzské buldočky Olivie.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám