Jak si nastavit způsoby dopravy včetně dobírky 🎥

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Možnosti nastavení dopravy a dobírky využijete především u prodeje fyzického zboží.

Doprava

Ve formuláři si můžete nastavit odeslání zboží přes libovolného dopravce, ale přímé napojení na jednotlivé dopravce zatím nenabízíme. Pro přidání souvisejících produktů nebo možností dopravy zboží použijte doplňkový prodej.

Doplňkový prodej

Nastavení dopravy může vypadat například takto.

V nastavení zvolte Typ výběru – 1 a schovejte políčko pro zadání množství.

Možnosti nastavení dopravy v SimpleShopu

Údaje pro dopravce

Předání údajů vašemu vybranému dopravci není součástí prodejního formuláře a je nutné ho řešit samostatně. Potřebné údaje z objednávek si můžete vyexportovat pomocí přehledu Kdo koupil.

Zásilkovna

Přímé napojení na Zásilkovnu plánujeme, ale v systému zatím není k dispozici. Zatím můžete využít alternativní návod na propojení, které pro SimpleShop připravil externí vývojář Miloš Turek.

V případě nejasností ohledně propojení se prosím obraťte přímo na vývojáře, který návod sepsal. Kontakt najdete na konci návodu na propojení se Zásilkovnou. Jakmile dojde k implementaci přímo do systému SimpleShop, budete moci nahradit toto řešení tím naším.

Dobírka

Při zaslání zboží na dobírku je nutné tuto možnost dopravy uvést do prodejního formuláře také v rámci dopravy / doplňkového prodeje. Částku za dopravu navyšte o dobírečné. Zákazník pak musí správně zvolit kombinaci platební metody a dopravy.

POZOR! Úhradu objednávky je u platby na dobírku nutné vždy provést ručně! Systém pak zákazníkovi odešle e-mail s potvrzením o uhrazení a fakturu.

Poznámka ve formuláři

Instrukce pro zákazníka můžete uvést do poznámky pod nadpisem každého doplňkového prodeje pomocí zápisu v CSS.

Poznámka ve formuláři u prodeje na dobírku

Příklad:

Zápis v řádku s názvem skupiny, červené písmo vel. 14px, kurzíva:


Nadpis <br/><span style="font-style:italic; font-size:14px; color: red;">Text poznámky</span>

Kód si můžete jednoduše zkopírovat pomocí tlačítka a vložit ho do nastavení svého produktu. „Nadpis“ a „text poznámky“ nahraďte vlastním textem podle potřeby.

Pro výběr jiné barvy můžete použít např. Google color picker.

Zobrazení ukázkové poznámky ve formuláři:

Poznámka pod nadpisem ve formuláři

Praktická ukázka 🎥

Ukázka nastavení způsobů dopravy a prodeje na dobírku.

Související články

Martin Dostál

Toto video pro vás natočil Martin Dostál, zakladatel fakturačního systému Vyfakturuj.cz a chytrého prodejního formuláře SimpleShop. Zkušený řečník, který má za sebou mnoho přednášek a živých vysílání. Velmi rád navštěvuje nejrůznější konference a eventy. Miluje PHP, je pořadatel kurzů přežití a jeho ostřílený humor pobaví a někdy zaskočí celý tým.

Chcete se k článku na něco zeptat?