Jak si nastavit způsoby dopravy včetně dobírky 🎥

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Možnosti nastavení dopravy a dobírky využijete především u prodeje fyzického zboží.

Praktická ukázka 🎥

Ukázka nastavení způsobů dopravy a prodeje na dobírku.

Doprava

Ve formuláři si můžete nastavit odeslání zboží přes libovolného dopravce, ale přímé napojení na jednotlivé dopravce zatím nenabízíme. Pro přidání souvisejících produktů nebo možností dopravy zboží použijte doplňkový prodej.

Doplňkový prodej

Nastavení dopravy může vypadat například takto.

V nastavení zvolte Typ výběru – 1 a schovejte políčko pro zadání množství.

Možnosti nastavení dopravy v SimpleShopu

Údaje pro dopravce

Předání údajů vašemu vybranému dopravci není součástí prodejního formuláře a je nutné ho řešit samostatně. Potřebné údaje z objednávek si můžete vyexportovat pomocí přehledu Kdo koupil.

Zásilkovna

Přímé napojení na Zásilkovnu plánujeme, ale v systému zatím není k dispozici. Zatím můžete využít alternativní návod na propojení, které pro SimpleShop připravil externí vývojář Miloš Turek.

V případě nejasností ohledně propojení se prosím obraťte přímo na vývojáře, který návod sepsal. Kontakt najdete na konci návodu na propojení se Zásilkovnou. Jakmile dojde k implementaci přímo do systému SimpleShop, budete moci nahradit toto řešení tím naším.

Dobírka

Při zaslání zboží na dobírku je nutné tuto možnost dopravy uvést do prodejního formuláře také v rámci dopravy / doplňkového prodeje. Částku za dopravu navyšte o dobírečné. Zákazník pak musí správně zvolit kombinaci platební metody a dopravy.

POZOR! Úhradu objednávky je u platby na dobírku nutné vždy provést ručně! Systém pak zákazníkovi odešle e-mail s potvrzením o uhrazení a fakturu.

Poznámka ve formuláři

Instrukce pro zákazníka můžete uvést do poznámky pod nadpisem každého doplňkového prodeje pomocí tlačítka nebo zápisu v CSS.

Vložení pomocí tlačítka

Pomocí tlačítka Popis, které je k dispozici v nastavení variant, můžete do formuláře jednoduše vložit více informací pro zákazníka.

Vložení popisu k variantám produktu

Požadovaný text vložte mezi pomlčky. Změny uložte. Při tomto způsobu vložení popisu nelze upravovat velikost ani barvu textu.

Vložení textu popisu

Příklad:

Příklad popisu v prodejním formuláři

Vložení pomocí zápisu v CSS

Zápisem poznámky včetně CSS stylů můžete text zvýraznit barvou, velikostí nebo kurzívou.

Poznámka ve formuláři u produktu na dobírku

Příklad:

Zápis v řádku s názvem skupiny, červené písmo vel. 14px, kurzíva:


Nadpis <br/><span style="font-style:italic; font-size:14px; color: red;">Text poznámky</span>

Kód si můžete jednoduše zkopírovat pomocí tlačítka a vložit ho do nastavení svého produktu. Nadpis a Text poznámky nahraďte vlastním textem podle potřeby.

Pro výběr jiné barvy můžete použít např. Google color picker.

Zobrazení ukázkové poznámky ve formuláři:

Poznámka pod nadpisem ve formuláři

Související články

Martin Semerád

Toto video pro vás natočil Martin Semerád z marketingového oddělení Redbit s.r.o.

Stará se o strategii sociálních médií, propagaci firmy a natáčení videí. Rád čte chytré knihy, toulá se nejen (velko)městem a rád si povídá s lidmi, poznává nové kultury a povahy a zjišťuje, jak si navzájem lépe porozumět.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám