Testování zaslání, stažení a zabezpečení produktu

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Před zahájením prodeje jakéhokoliv produktu vždy doporučujeme si celý proces otestovat. V tomto článku se podrobně podíváme na to, jak zkontrolovat zasílání a stahování zakoupených produktů, omezení počtu stažení souborů a jejich zabezpečení.

Zaslání a stažení zakoupeného produktu

Ověřit zaslání a stažení zakoupeného produktu je možné u e-booků, video a audio souborů, vstupenek a voucherů.

Nejprve vytvořte a uhraďte testovací objednávku.

Pokud používáte výchozí stránku po uhrazení v SimpleShopu, po dokončení nákupu se na této stránce zobrazí tlačítko pro stažení zakoupeného produktu. Tlačítko pro stažení produktu zákazníkov uvidí i v e-mailu s potvrzením o uhrazení objednávky.

Produkt si zobrazte nebo stáhněte, a ověřte, zda je vše v pořádku.

Povolený počet stažení

Pro ověření, jak zákazník uvidí zobrazení povoleného počtu stažení u e-booků nebo počtu přehrání u videí a audio souborů, je nutné vždy použít anonymní okno prohlížeče. Do anonymního režimu se nepromítne vaše přihlášení do administrace SimpleShopu a uvidíte tak přesně to, co váš zákazník.

Ze stránky po uhrazení stáhněte nebo přehrajte soubor zakoupený pomocí testovací objednávky. Počet stažení/přehrání zobrazených u zakoupeného produktu se sníží.

Pokud totožné nastavení otestujete ve stejném prohlížeči, kde jste přihlášeni jako majitel účtu v SimpleShopu, počet stažení/přehrání na stránce po uhrazení zůstane po stažení nebo přehrání souboru beze změny.

Počet povolených stažení

Zabezpečení e-booku

Stáhněte PDF soubor ze stránky po uhrazení. Ve staženém souboru zkontrolujte, že obsahuje všechny typy zabezpečení, které jste si nastavili u testovaného produktu.

Zabezpečení video a audio souborů

Video a audio soubory s odkazem na YouTube/Vimeo se přehrají přímo na URL SimpleShopu. V přehrávači se nezobrazují odkazy ani tlačítka, pomocí kterých by bylo možné soubor snadno sdílet dál.

Soubory s odkazem na jiná úložiště se přehrají na cílovém úložišti. V menu úložiště je možné soubor také stáhnout.

Pokud používáte další zabezpečení (např. nastavení soukromí na YouTube nebo zaheslování souboru na Vimeo), zkontrolujte, zda všechna tato nastavení u zakoupeného souboru fungují správně.

Kontrolu zabezpečení doporučujeme provádět v anonymním okně prohlížeče.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká.

Ráda relaxuje na zahradě u knihy a šálku dobrého čaje, pokud zrovna nepečuje o své dva aktivní jednovaječné potomky.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám