Audio – nastavení prodeje

Tento návod je pro službu: SimpleShop

V SimpleShopu můžete jednu nebo více audio nahrávek přímo odeslat zákazníkovi nebo je vložit do zabezpečené členské sekce. Audio nahrávky prodávané přímo se zákazníkovi zobrazí v přehrávači, který omezuje možnost jejich sdílení.

Prodej jedné audionahrávky

Ve svém účtu v SimpleShopu vytvořte nový produkt – typ Audio nahrávka.

Vložení nového produktu - typ audio nahrávka

Na záložce Obecné informace vyplňte údaje o produktu a jeho cenu.

Příprava a zabezpečení audio souboru

Audio soubor (např. ve formátu mp3) uložte na vlastní server, Google Disk, Dropbox, Ulož.to, nebo jiné úložiště. Soubor můžete také nahrát na YouTube nebo Vimeo.

Pokud je to možné, soubor doporučujeme zabezpečit heslem. Nežádoucí šíření souboru lze také omezit tím, že soubor občas přeuložíte a tím vygenerujete nový odkaz. Ten nezapomeňte aktualizovat v nastavení produktu v SimpleShopu.

Vložení odkazu

Zkopírujte odkaz na uložený soubor a vložte ho do políčka v nastavení produktu v SimpleShopu.

Vložení url adresy audio souboru

Omezení počtu přehrání

Limit počtu přehrání můžete nastavit zadáním požadovaného počtu do políčka max. počet zobrazení.

Nastavení omezení přehrání audio souboru

Zákazník si zakoupené audio pustí po kliknutí na tlačítko „Přehrát“, které se zobrazí v e-mailu s potvrzením platby nebo na stránce po uhrazení. Audio je přehráváno v samostatném okně na unikátním odkazu, což omezuje možnosti dalšího sdílení souboru.

Zobrazení zakoupeného produktu

Odkaz pro přehrání audia včetně počtu povolených přehrání se zobrazí na stránce po uhrazení

Zakoupený audio soubor na stránce po uhrazení… a také v e-mailu s potvrzením o uhrazení objednávky (do e-mailové šablony vložte proměnnou {downloadTable}).

Zobrazení možnosti přehrání zakoupeného audio souboru v e-mailu

Resetování možnosti přehrát audio soubor

Informaci o tom, kdy a kolikrát si zákazník audio nahrávku přehrál, naleznete v historii příslušné objednávky. Budete tedy mít přesné informace o tom, kdy a kolikrát zákazník vaši nahrávku slyšel.

Pro obnovení možnosti přehrání stačí kliknout na tlačítko Smazat záznam a zákazník bude mít možnost si nahrávku přehrát znovu.

Záznam o přehrání audia v historii objednávky

Prodej více souborů najednou

Více audio nahrávek je možné připojit k hlavnímu produktu pomocí ikonky košíku ve variantách. Více informací najdete v návodu Upselly v systému SimpleShop. Audio soubory také můžete vložit na své webové stránky, které následně zabezpečíte členskou sekcí.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o. Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?