Seznam faktur a dalších dokladů, vyhledávání a filtrování

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Faktury si v seznamu můžete řadit podle různých parametrů. Přehledně tu také uvidíte datum vystavení a splatnosti, částku a další podrobnosti k dokladu. K dispozici máte i podrobné vyhledávání.

Seznam a řazení faktur

Faktury a další doklady v seznamu můžete řadit vzestupně nebo sestupně podle čísla, částky, data vystavení nebo data uhrazení, resp. splatnosti. Systém si vaše poslední nastavení pamatuje, takže po opětovném návratu na stránku bude seznam stále seřazený tak, jak jste si nastavili.

Uhrazené a neuhrazené doklady a doklady přesunuté do archivu jsou přehledně označeny. Pomocí dlaždic si je také můžete zobrazit v samostatných seznamech.

Zobrazení seznamu faktur

Volitelné nastavení sloupců v seznamu faktur

Sloupce v seznamu faktur si můžete vybrat a seřadit podle svých potřeb. Klikněte na ozubené kolečko a uvidíte seznam sloupců, které je možné v seznamu zobrazit.

Nastavení sloupců v seznamu faktur

Zaškrtněte ty sloupce, které chcete v seznamu faktur vidět. Pomocí šipek můžete jednotlivé položky libovolně přesouvat. Nastavení uložte.

Sloupce_v_seznamu_faktur_vyber

Další akce

Po kliknutí na tři tečky na konci řádku u každého dokladu se zobrazí možnosti dalších akcí, které s dokladem lze provést. Neuhrazený doklad můžete archivovat, označit jako uhrazený, poslat upomínku, nebo si doklad stáhnout ve formátu PDF. Uhrazené doklady je možné poslat e-mailem nebo stáhnout v PDF.

Ikonky v seznamu faktur pro akce s dokladem

Po najetí myší na částku se zobrazí náhled detailu dokladu včetně variabilního symbolu.

Náhled detailu dokladu v seznamu faktur

Vyhledávání a filtr

Vyhledávání v dokladech je možné podle různých parametrů – textu, typu dokladu, data vystavení nebo způsobu úhrady. Vybrat si můžete také zobrazení podle toho, zda doklady jsou nebo nejsou uhrazené, stornované, archivované nebo odeslané.

Pomocí zaškrtávacích políček si zobrazíte pouze doklady konkrétního typu.

Systém si nastavení pamatuje po dobu jedné hodiny. Poté se opět přepne do výchozí podoby.

Vyhledávání ve fakturách pomocí filtru

Doklady je možné filtrovat také na základě štítků. Máte-li jednotlivé doklady označené pomocí štítků, jednoduše si zadejte, podle kterého štítku potřebujete doklady vyfiltrovat.

Filtrace pomocí štítků

Seznam vyfiltrovaných dokladů si můžete rovnou exportovat v různých formátech.

Export faktur podle parametrů filtru

Součet

Na konci seznamu neuhrazených a uhrazených faktur a pod výpisem dokladů na kartě Hledat najdete celkovou částku (pro plátce daně bez DPH a včetně DPH). Součet se zobrazuje také ve filtru pro konkrétní výběr.

Součet v seznamu faktur

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?