Štítky

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Štítkování dokumentů je velice praktická věc. Oba naše systémy umožňují štítky použít a jejich nastavení je zcela jednoduché. Vizuálně si tak můžete odlišit nejen vystavené doklady, ale také prodávané produkty, VIP zákazníky či prodeje do zahraničí.

Nastavené štítky vám také zajistí přehlednost ve sledování příjmů, zvláště v případech, kdy poskytujete v rámci jedné firmy více druhů zboží či služeb.

Štítky ve Vyfakturuj.cz a v SimpleShopu

Oba naše systémy podporují jednoduché nastavení a použití štítků.

Ve Vyfakturuj.cz si můžete štítky nastavit v rámci všech placených tarifů. SimpleShop nastavení štítků nijak neomezuje.

Ve vašem účtu si můžete nastavit až 20 různých štítků, které lze poté jednotlivě upravovat či mazat. Jedná se o skvělého pomocníka, který vám usnadní přehled ve vašich dokladech. Nemusíte však mít obavu, nastavení štítků nijak neovlivňuje souhrnné přehledy ani grafy.

Nastavení štítků

Přidání nového štítku

Štítky nastavíte jednoduše po přihlášení do svého účtu, a to v sekci NastaveníFakturyŠtítky:

Nastavení štítků

Klikněte na zelené tlačítko + Přidat nový:

Přidání nového štítku

Vyplňte název štítku a také mu přiřaďte zvolenou barvu:

Vytvoření štítku

A klikněte na tlačítko Uložit. Nový štítek se vám poté zobrazí v seznamu všech vytvořených štítků.

Úprava štítku

Vytvořený štítek můžete také libovolně upravovat kliknutím na tlačítko Upravit. Úpravy, které ve štítku provedete, se propíšou také do všech dokladů, ve kterých je štítek použitý.

Úprava štítku

Smazání štítku

Vytvořený štítek je také možné jednoduše smazat. V případě smazání štítku, bude také odstraněn ze všech dokladů, ve kterých je použitý.

Smazání štítku

Výběr štítku a jeho nastavení

Štítkem je možné označit jakýkoliv doklad (faktura, proforma faktura, zálohová faktura, daňový doklad, příjmový doklad, objednávka, výzva k platbě, opravný doklad, pravidelné faktury i náklady). Zvolený štítek se aplikuje také automaticky na všechny následně vystavené související doklady.

Aplikace štítku u faktury

Nastavený štítek se vám poté zobrazí na konkrétním dokladu v pravém horním rohu:

Štítek na faktuře

A dále také v seznamu všech dokladů, kde vám štítky mohou usnadnit jejich filtrování.

Štítky v seznamu dokladů

Použití štítků v SimpleShopu

Každý prodávaný produkt může mít nastavený svůj vlastní štítek, prostřednictvím kterého můžete odlišovat nejen druhy zboží, ale také například prodej do zahraničí.

Štítky se vám mohou hodit také v případě, kdy budete například potřebovat zjistit tržby za prodej všech vašich e-booků – jednoduše si je vyfiltrujete v seznamu dokladů.

Nastavení štítku u produktu

Jednotlivé produkty můžete oštítkovat v rámci jejich úpravy a to v záložce Ostatní:

Aplikace štítku u produktu

Štítek, který produktu přidělíte, se vám zobrazí v seznamu produktů. Uvidíte jej však také na všech souvisejících dokladech – tedy objednávce i faktuře.

Štítky seznam produktů

Opakované platby a prodej na splátky

Nastavíte-li štítek u produktu a u tohoto produktu budou také nastaveny opakované platby nebo prodej na splátky, štítek se automaticky aplikuje i na pravidelnou fakturu vzniklou z produktu a další doklady, které vznikají z pravidelné faktury.

Související články

Petra Zajíc Czabeová

Tento návod pro vás napsala Petra Zajíc Czabeová ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

Se starostlivostí sobě vlastní pečuje o naše zákazníky a sdílí náladu týmu na sociálních sítích. Volný čas tráví nejraději v kopcích či s knížkou v ruce, vždy za pečlivého dohledu francouzské buldočky Olivie.

Chcete se k článku na něco zeptat?