Evidence nákladů

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop, SimpleTicket

Evidence nákladových položek je v systémech Vyfakturuj.cz a SimpleShop velmi snadná a umožní vám také jednoduše předávat přijaté účtenky a faktury vaší účetní. Ke každému nákladu můžete do systému zadat podrobné údaje.

Vložení nového nákladu

Nejprve vyberte dodavatele nebo zadejte nového. Údaje můžete pomocí IČ načíst automaticky z rejstříku ARES. Nový kontakt si můžete uložit do adresáře stejně jako u faktur.

Popis nákladu a datum

Zadejte datum vystavení, zdanitelného plnění a platby, příp. splatnosti. Podle data vystavení a uhrazení (resp. splatnosti) je pak možné doklady seřadit v seznamu. Vyplňte popis dokladu, podle kterého bude možné náklad později vyhledat.

Štítky a číslování

Pokud máte v Nastavení založeny štítky, bude se políčko s jejich výběrem zobrazovat také v nákladech.

Doklady jsou číslovány podle nastavené číselné řady (více viz návod k nastavení číselných řad) a zároveň můžete vložit číslo, které je uvedeno přímo na dokladu.

Způsob úhrady a údaje pro účetní

Vyberte způsob úhrady. Přidat další platební metodu můžete v Nastavení.

Pro vaši účetní (nebo vašeho účetního) budou také užitečné informace o typu dokladu (faktura/účtenka) a zda by náklad měl být daňově uznatelný nebo ne.

Nahrávání souborů

Vyplňte částku a případně změňte měnu.

U všech placených tarifů ve Vyfakturuj.cz je možné nahrát přílohu do velikosti max. 2MB. U tarifu Hobby lze pouze zadat náklad bez přílohy.

Vše uložte kliknutím na tlačítko Vytvořit náklad.

Vyhledávání v nákladech

V nákladech můžete vyhledávat podle textu, data, uhrazení nebo si zobrazit uhrazené a neuhrazené doklady na samostatných kartách.

Export nákladů

Náklady je možné pomocí hromadných operací exportovat ve formě soupisu, který se hodí například jako podklad pro platbu.

V seznamu nákladů zvolte položky, které mají být do soupisu zahrnuty. V možnostech pro hromadné operace vyberte Exportovat. Potvrďte kliknutím na tlačítko Provést.

V dalším okně zvolte formát exportovaných dat a pro potvrzení klikněte na tlačítko Exportovat.

Výběr formátu pro export nákladů

Do budoucna připravujeme zahrnutí nákladů do statistik, exportu do účetních programů a podkladů pro přiznání k DPH a kontrolní hlášení.

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Vyřešilo to váš problém?

Total 35 Votes
26

Co bychom podle vás mohli zlepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?