Náklady u plátců DPH

5. srpna 2021

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Plátci DPH mohou v nákladech uvést členění DPH, nastavit způsob výpočtu daně a základní data o nákladech načíst do exportů pro přiznání k DPH a kontrolní hlášení.

Členění DPH

Vyberte sekci z členění DPH. Políčko Členění DPH se u nákladu zobrazí pouze v případě, že máte členění DPH nastavené (Nastavení → Faktury → Účetnictví → Členění DPH). Údaj se promítne do exportu nákladů ve formátu CSV.

Nastavení z členění DPH se zatím nepropisuje do exportů pro přiznání DPH a kontrolní hlášení.

naklady - cleneni DPH

Výpočet a sazba DPH

Vyberte způsob výpočtu DPH a zadejte sazbu DPH u jednotlivých položek.

Zadání výpočtu a sazby DPH u níkladu

Náklady od neplátců DPH zadejte do systému stejně jako jakékoliv ostatní nákladové doklady. Pouze u DPH zvolte sazbu 0%.

Náklady v přiznání k DPH a kontrolním hlášení

Nákladové doklady jsou zahrnuty v exportech pro přiznání k DPH a kontrolní hlášení. Aby se doklady do exportů správně načetly, je (kromě splnění dalších podmínek pro jednotlivé oddíly) nutné, aby byl náklad označen jako daňově uznatelný a u dodavatele bylo uvedeno DIČ.

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Odpověděl článek na všechny vaše otázky?

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Štítky: