Typy produktů v SimpleShopu

Tento návod je pro službu: SimpleShop

V následujícím článku vám představíme jednotlivé typy produktů, které můžete prodávat přes SimpleShop, a také funkce, které jsou pro každý z produktů v systému dostupné.

Vytvoření nového produktu (formuláře)

V levém menu otevřete sekci Produkty nebo Seznam produktů a poté vpravo nahoře klikněte na tlačítko +.

Přidat nový produkt

Vyplňte název a ze seznamu vyberte typ produktu.

Typ produktu

Typy produktů a jejich vlastnosti

E-book

K produktu typu E-book nahrajte v úpravách produktu na záložce Obecné informace placené soubory ve formátech PDF, ePub, Mobi nebo docx. Můžete k produktu nahrát i ukázku zdarma, která se zobrazí na prodejní stránce produktu.

Počet stažení zakoupeného produktu omezíte zadáním požadovaného počtu do políčka max. počet stažení. Soubory PDF do velikosti 100 MB lze také zabezpečit proti zneužití až čtyřmi různými prvky podle vašeho výběru.

Zákazník si zakoupený e-book uloží do svého počítače po kliknutí na tlačítko Stáhnout, které se zobrazí v e-mailu s potvrzením platby nebo na stránce po uhrazení.

Video nahrávka

Produkt Video nahrávka umožňuje vložení jednoho odkazu na video, které jste uložili na YouTube nebo Vimeo. Zákazník si zakoupený produkt přehraje na unikátním odkazu přímo v SimpleShop přehrávači.

Počet přehrání je možné libovolně omezit (po překročení stanoveného počtu přehrání není možné video znovu spustit).

Audio nahrávka

K produktu Audio nahrávka můžete vložit jeden odkaz na audio soubor z libovolného úložiště (např. Dropbox, uloz.to, váš vlastní server apod.). Počet přehrání nahrávky je možné omezit v nastavení produktu.

Členství

Produkt Členství slouží k prodeji přístupu do členské sekce na vašem webu. Pomocí členské sekce zabezpečíte celé stránky nebo části obsahu, aby k němu měly přístup pouze určité skupiny zákazníků. Obsah je také možné uvolňovat postupně nebo ho zveřejnit pouze v konkrétních termínech.

Členství může být neomezené nebo platné pouze po určitou dobu. Pro automatické prodloužení členství slouží opakované platby, které jsou při platbě kartou strhávány automaticky.

Členské sekce si vytvoříte a nastavíte přímo na svém webu pomocí SimpleShop pluginu pro WordPress. Ve vyšších verzích Miowebu s vlastními členskými sekcemi funguje napojení se SimpleShopem přes API.

Seminář / webinář / kurz / školení

Tento typ produktu využijete nejvíce pro prodej kurzů, školení nebo seminářů s osobní účastí. Stejným způsobem ale můžete svým zákazníkům nabídnout i webinář.

Od zájemců o kurz můžete už v rámci objednávky získat podrobné informace pomocí funkce Prodej na jméno. Jméno a příjmení zákazníka lze propsat do e-mailingového seznamu pro následnou komunikaci.

Fyzické zboží

Prodej fyzického zboží v SimpleShopu je vhodný pro menší počet produktů nebo variant, aby bylo zobrazení produktů v prodejním formuláři pro zákazníka dostatečně přehledné. Náhledy jednotlivých produktů nebo variant včetně jejich popisu si v prodejním formuláři zobrazíte pomocí karet.

Objednávky k vyřízení jsou v seznamu v označeny ikonkou autíčka, pomocí které si jejich přehled snadno vyfiltrujete v záložce Objednávky. Pro doručení zboží může zákazník zadat do formuláře dodací adresu odlišnou od té fakturační.

Voucher

Vložte si do systému libovolný voucher, na který umístíte údaje o zákazníkovi nebo slevový kód. Voucher tak bude sloužit jako dárek na zakoupení některého z vašich dalších produktů. Můžete také omezit platnost voucheru na určitou dobu.

Údaje o obdarovaném vložené do formuláře pomocí funkce Prodej na jméno systém může propsat do vašeho e-mailingového nástroje. V rámci jedné transakce tak získáte dva kontakty najednou.

Vstupenka

Na vlastní šablonu vstupenky vložené do SimpleShopu si přidejte QR nebo čárový kód a údaje o akci, zákazníkovi nebo platnosti vstupenky, kterou lze nastavit na přesný termín.

Zakoupené vstupenky systém odešle rovnou účastníkovi akce a jeho údaje zapíše do vašeho e-mailingového nástroje. Prodávat ale můžete i přenosné vstupenky bez zadání údajů.

Přímo na akci pak jednoduše a rychle zkontrolujete zakoupené vstupenky s naší aplikací SimpleTicket.

Služba

Produkt Služba slouží k prodeji produktů nebo služeb, které nespadají do ostatních kategorií a nepotřebujete u nich tedy využít žádné specifické funkce. Jako u každého produktu je i tady k dispozici propojení s členskými sekcemi.

V kombinaci s opakovanými platbami můžete produkt využít pro pravidelnou fakturaci předplatného stálým zákazníkům.

Prodejní formulář

V produktu typu Prodejní formulář můžete libovolně zkombinovat prodej jakýchkoliv produktů, které už máte v SimpleShopu vytvořené. Zkombinujete tak výše uvedené funkce i při prodeji více typů produktů ve společném prodejním formuláři. Navíc proměnná ProductMailText automaticky propíše do e-mailů pro zákazníka informace o zakoupené variantě.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká.

Ráda relaxuje na zahradě u knihy a šálku dobrého čaje, pokud zrovna nepečuje o své dva aktivní jednovaječné potomky.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám