Fyzické zboží – nastavení prodeje

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Prodej fyzického zboží v SimpleShopu je vhodný pro menší počet produktů nebo variant, aby bylo zobrazení produktů v prodejním formuláři pro zákazníka dostatečně přehledné.

Přidání nového produktu

Vložení nového produktu - typ fyzické zboží

Na záložce Obecné informace vyplňte údaje o produktu a jeho cenu.

Varianty

Varianty přidejte v detailu produktu. Jednotlivé sekce lze oddělit pomocí nadpisů. Více o variantách. Ve formuláři verze 2 si můžete varianty zobrazit jako karty s většími náhledovými obrázky.

Zobrazení variant jako karty

Doprava

Pro přidání souvisejících produktů nebo možností dopravy zboží použijte doplňkový prodej.

Doplňkový prodej

Vložit můžete jakýkoliv druh dopravy, ale přímé napojení na jednotlivé dopravce zatím nenabízíme. Nastavení dopravy může vypadat například takto.

Možnosti nastavení dopravy v SimpleShopuDobírka

Při zaslání zboží na dobírku je nutné tuto možnost dopravy uvést do prodejního formuláře také v rámci dopravy / doplňkového prodeje. Částku za dopravu navyšte o dobírečné. Zákazník pak musí správně zvolit kombinaci platební metody a dopravy.

Instrukce pro zákazníka můžete uvést do poznámky pod nadpisem doplňkového prodeje pomocí zápisu v css.

Zápis poznámky do nastavení nadpisu doplňkového prodeje

Příklad:

Zápis na novém řádku, červené písmo vel. 14px, kurzíva: <br/><span style=“font-style:italic; font-size:14px; color: red;“>Text poznámky</span> Pro výběr jiné barvy můžete použít např. Google color picker.

Zobrazení poznámky ve formuláři:

Poznámka pod nadpisem ve formuláři

Dodací adresa

Ve formuláři pro prodej fyzického zboží má zákazník možnost zadat dodací adresu, pokud je odlišná od fakturační. Po zaškrtnutí políčka se rozbalí formulář pro vyplnění údajů.

Pro možnost zadání dodací adresy nezapomeňte zobrazit políčka pro adresu ve fakturačních údajích.

Checkbox pro rozbalení políček pro zadání dodací adresy

Označení vyřízené objednávky

U objednávek fyzického zboží se v seznamu objeví ikonka autíčka, díky které budete mít přehled o vyřízených a nevyřízených objednávkách.

Ikona autíčka u objednávky fyzického zboží

Ikonku uvidíte také v detailu dokladu.

Ikonka autíčka pro označení odeslané objednávky

Stane-li se, že objednávku označíte jako odeslanou omylem, nic se neděje. Stačí zrušit označení odeslání v menu dokladu.

Zrušení označení objednávky jako odeslané

V Seznamu objednávek na kartě Hledat si jednoduše zobrazíte pouze neodeslané nebo pouze odeslané objednávky. Filtrovat také můžete podle data vystavení nebo úhrady, či dalších parametrů.

Filtr odeslaných a neodeslaných objednávek

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o. Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?