Make – napojení

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Chcete přenášet data z Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu do dalších aplikací, pro která nemáme přímá napojení? Pak vám může pomoci Make (bývalý Integromat). Sepsali jsme pro vás přehledné informace, jak propojení s Make nastavit.

K napojení na Make budete potřebovat API. Dostupnost API ve vašem tarifu si ověříte v ceníku Vyfakturuj.cz.  V SimpleShopu je API dostupné bez omezení.

O Make

Make slouží k automatizaci přenosu a zpracování dat mezi různými aplikacemi a službami. Umožňuje propojení více než 1000 aplikací, mezi kterými jsou například i aplikace Googlu jako jsou Google Tabulky nebo Gmail. Více viz kompletní seznam aplikací.

Pro Vyfakturuj.cz ani SimpleShop ještě nejsou vytvořené volně použitelné šablony. Bude proto nutné si vytvořit vlastní scénář, k ruce se vám tak může hodit rozsáhlá nápověda Make (v angličtině).

Registrace a cena

Vytvoření účtu je zdarma, stačí se tedy zaregistrovat a propojení si vyzkoušet. Pokud vám funkce ve verzi zdarma nebudou dostačovat, nabízí Make hned několik placených plánů. Podrobnosti uvádí ceník Make.

Make a Integromat

Dle vyjádření podpory Make byli všichni uživatelé z Integromatu převedeni na platformu Make. Platforma Integromat byla v září 2023 ukončena.

Nastavení propojení

Údaje z Vyfakturuj.cz/SimpleShopu

Pro nastavení propojení nejprve potřebujete údaje z vašeho účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu. Při nastavení propojení je třeba e-mail, pod kterým se do Vyfakturuj.cz či SimpleShopu přihlašujete, a API klíč.

API klíč je dostupný ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu v Nastavení → API. Zkopírujte si ho do schránky pro pozdější vložení v účtu Make.

Api-klic

Nastavení propojení v Make

Propojení je možné vytvořit v detailu konkrétního scénáře. Do scénáře je třeba vložit blok odpovídající Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu.

Make - výběr aplikace

V dalším kroku si vyberte požadovanou akci v seznamu. Make v seznamu uvádí všechny akce, které pro danou aplikaci zpracoval.

Vzhledem k tomu, že dané akce tvoří přímo vývojáři Make, nemůžeme nijak ovlivnit jejich dostupnost ani rychlost vývoje nových akcí.

Make - výběr akce

Po výběru akce vás Make vyzve k nastavení propojení. Vyberte si některé z dříve vytvořených nebo vytvořte nové propojení pomocí tlačítka Přidat.

Make - nastavení propojení

Při tvorbě nového spojení vyplňte libovolný název spojení, e-mail, pod kterým se přihlašujete do Vyfakturuj.cz či SimpleShopu, a API klíč. Nastavení propojení uložte.

Make - údaje k propojení

Automatické spouštění scénáře

Aby se vámi vytvořený scénář spouštěl automaticky, je potřeba k němu vytvořit tzv. webhook, který bude volat právě Vyfakturuj.cz nebo SimpleShop. Webhook ke scénáři vytvoříte pomocí bloku Webhooky. Z nabízených akcí vyberte možnost Vlastní Webhook.

Make-blok-Webhooky

Do scénáře blok Webhooky umístěte na úplný začátek, protože bude spouštěčem všech dalších akcí.

Make - pořadí bloků

Po kliknutí na blok Webhooky si vytvořte nový webhook pomocí tlačítka Přidat nebo vyberte z již dříve vytvořených. Při tvorbě nového si opět vyberte libovolné pojmenování, obdobně jako při vytváření spojení.

Make - vytvoření webhooku

Vytvořenou URL adresu webhooku zkopírujte pomocí tlačítka Zkopírovat do schránky.

Make - URL webhooku

Umístění webhooku do Vyfakturuj.cz/SimpleShopu

Zkopírovanou URL adresu webhooku je nutné vložit do účtu Vyfakturuj.cz nebo SimpleShop podle toho, pro jakou aplikaci jste scénář vytvořili. Obě aplikace umožňují webhook (a tím i celý scénář) spouštět při jakékoliv úpravě libovolného dokladu, SimpleShop má navíc možnost spuštění webhooku po úhradě objednávky.

Související články

Pavlina_vydrarova

Tento návod pro vás napsala Pavlína Vydrařová, vedoucí zákaznické podpory Redbit s. r. o. Vede tým, který pečuje o naše zákazníky, a pomáhá s vývojem obou našich systémů. Miluje cestování, klidné výlety do přírody a pohodu u pečení dobrot. Baví ji nové technologie a ocení každý nový tip ze světa webů.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám