Make (Integromat) – napojení

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Chcete přenášet data z Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu do dalších aplikací, pro která nemáme přímá napojení? Pak vám může pomoci Make (bývalý Integromat). Sepsali jsme pro vás přehledné informace, jak propojení s Make nastavit.

K napojení na Make budete potřebovat API. Dostupnost API ve vašem tarifu si ověříte v ceníku Vyfakturuj.cz.  V SimpleShopu je API dostupné bez omezení.

O Make

Make slouží k automatizaci přenosu a zpracování dat mezi různými aplikacemi a službami. Umožňuje propojení více než 1000 aplikací, mezi kterými jsou například i aplikace Googlu jako jsou Google Tabulky nebo Gmail. Kompletní seznam je uveden na tomto odkazu.

Pro Vyfakturuj.cz ani SimpleShop ještě nejsou vytvořené volně použitelné šablony. Bude proto nutné si vytvořit vlastní scénář, k ruce se vám tak může hodit rozsáhlá nápověda Make (v angličtině).

Registrace a cena

Vytvoření účtu je zdarma, stačí se tedy zaregistrovat a propojení si vyzkoušet. Pokud vám funkce ve verzi zdarma nebudou dostačovat, nabízí Make hned několik placených plánů. Podrobnosti uvádí ceník Make.

Make a Integromat

Na novou platformu Make budou všichni uživatelé Integromatu postupně převedeni. Dle vyjádření podpory Make bude ovšem Integromat podporován minimálně do konce roku 2022.

Pokud máte zájem o převod na Make již nyní, postupujte podle jejich nápovědy.

Nastavení propojení

Údaje z Vyfakturuj.cz/SimpleShopu

Pro nastavení propojení nejprve potřebujete údaje z vašeho účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu. Při nastavení propojení je třeba e-mail, pod kterým se do Vyfakturuj.cz či SimpleShopu přihlašujete, a API klíč.

API klíč je dostupný ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu v Nastavení → API. Zkopírujte si ho do schránky pro pozdější vložení v účtu Make.

API klíč ve Vyfakturuj.cz/SimpleShopu

Nastavení propojení v Make

Propojení je možné vytvořit v detailu konkrétního scénáře. Do scénáře je třeba vložit blok odpovídající Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu.

Make - výběr aplikace

V dalším kroku si vyberte požadovanou akci v seznamu. Make v seznamu uvádí všechny akce, které pro danou aplikaci zpracoval.

Vzhledem k tomu, že dané akce tvoří přímo vývojáři Make, nemůžeme nijak ovlivnit jejich dostupnost ani rychlost vývoje nových akcí.

Make - výběr akce

Po výběru akce vás Make vyzve k nastavení propojení. Vyberte si některé z dříve vytvořených nebo vytvořte nové propojení pomocí tlačítka Přidat.

Make - nastavení propojení

Při tvorbě nového spojení vyplňte libovolný název spojení, e-mail, pod kterým se přihlašujete do Vyfakturuj.cz či SimpleShopu, a API klíč. Nastavení propojení uložte.

Make - údaje k propojení

Automatické spouštění scénáře

Aby se vámi vytvořený scénář spouštěl automaticky, je potřeba k němu vytvořit tzv. webhook, který bude volat právě Vyfakturuj.cz nebo SimpleShop. Webhook ke scénáři vytvoříte pomocí bloku Webhooky. Z nabízených akcí vyberte možnost Vlastní Webhook.

Make-blok-Webhooky

Do scénáře blok Webhooky umístěte na úplný začátek, protože bude spouštěčem všech dalších akcí.

Make - pořadí bloků

Po kliknutí na blok Webhooky si vytvořte nový webhook pomocí tlačítka Přidat nebo vyberte z již dříve vytvořených. Při tvorbě nového si opět vyberte libovolné pojmenování, obdobně jako při vytváření spojení.

Make - vytvoření webhooku

Vytvořenou URL adresu webhooku zkopírujte pomocí tlačítka Zkopírovat do schránky.

Make - URL webhooku

Umístění webhooku do Vyfakturuj.cz/SimpleShopu

Zkopírovanou URL adresu webhooku je nutné vložit do účtu Vyfakturuj.cz nebo SimpleShop podle toho, pro jakou aplikaci jste scénář vytvořili. Obě aplikace umožňují webhook (a tím i celý scénář) spouštět při jakékoliv úpravě libovolného dokladu, SimpleShop má navíc možnost spuštění webhooku po úhradě objednávky.

Související články

Pavlina_vydrarova

Tento návod pro vás napsala Pavlína Vydrařová, vedoucí zákaznické podpory Redbit s. r. o. Vede tým, který pečuje o naše zákazníky, a pomáhá s vývojem obou našich systémů. Miluje cestování, klidné výlety do přírody a pohodu u pečení dobrot. Baví ji nové technologie a ocení každý nový tip ze světa webů.

Chcete se k článku na něco zeptat?