Mobilní aplikace Vyfakturuj.cz – účtenky

6. listopadu 2020

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz

Do nákladů evidovaných ve Vyfakturuj.cz si snadno uložíte přijaté účtenky a faktury, které si naskenujete v mobilní aplikaci. V návodu najdete podrobný postup.

Aplikace je dostupná zdarma pro operační systémy Android i iOS ve všech placených tarifech Vyfakturuj.cz.

Vyfotit účtenku

Mobilní aplikace vám umožní pořídit snímek účtenky nebo faktury, který si spolu s popisem dokladu nahrajete do Vyfakturuj.cz. Pomocí QR kódu systém k dokladu načte i další údaje.

Klepněte na dlaždici Vyfotit účtenku.

Dlaždice Vyfotit účtenku v hlavním menu

Po otevření aplikace Fotoaparát vyfoťte doklad a snímek potvrďte klepnutím na OK.

Před pořízením snímku prvního dokladu může být potřeba povolit aplikaci Vyfakturuj.cz přístup k fotoaparátu a galerii médií ve vašem mobilním telefonu.

Popis dokladu a další snímky

K účtence/přijaté faktuře můžete doplnit popis dokladu, podle kterého budete moci doklad později snadno vyhledat. Můžete fotit i vícestránkové doklady nebo ke snímku dokladu přidat fotografii z galerie.

Vložení popisu účtenky, snímku další strany, nebo obrázku z galerie

Podrobnosti k nákladu doplňte v klasické verzi Vyfakturuj.cz na vašem počítači po nahrání účtenek do systému. V mobilní aplikaci je možné automaticky načíst IBAN, variabilní symbol, částku a měnu pomocí QR kódu, pokud ho náklad obsahuje (viz níže).

QR kód

Pokud doklad obsahuje QR kód, doporučujeme ho naskenovat také. Údaje obsažené v QR kódu (IBAN, VS a částka vč. měny) se tak automaticky načtou k nákladu.

Skenování QR kódu z přijaté faktury

Jakmile máte hotovo, doklad uložte. Účtenka/přijatá faktura se uloží do seznamu vyfocených účtenek (pod dlaždicí Vyfotit účtenku) a vy můžete pokračovat dalším dokladem (tlačítko Vyfotit další).

Tlačítko pro vyfocení další účtenky

Všechny vyfocené účtenky najdete pod dlaždicí Vyfotit účtenku.

Synchronizace účtenek se systémem

Pomocí šipky u účtenky nebo tlačítka “Nahrát do Vyfakturuj.cz” nahrajete naskenované účtenky do systému.

K synchronizaci účtenek se systémem je nutný přístup na internet.

Odeslání naskenovaných účtenek do systému Vyfakturuj.cz

Všechny zatím neodeslané účtenky/přijaté faktury (uložené i neuložené v systému) můžete hromadně smazat. Tuto možnost spolu s hromadným odesláním účtenek do systému najdete pod třemi tečkami v pravém horním rohu obrazovky.

Možnosti účtenek

Nahrané účtenky

V této sekci se zobrazí všechny účtenky nahrané (odeslané) do systému během posledních 24 hodin. Po klepnutí na jednotlivé doklady je můžete upravit nebo k nim přidat další snímky.

Dlaždice Nahrané účtenky v hlavním menu

Markéta Hladká
Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká, anděl zákaznické podpory Redbit s.r.o. Pečlivě a důsledně se stará o spokojenost uživatelů aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nekrotí smečku čítající dva jednovaječné potomky. Ráda cestuje a svými historkami dokáže rozesmát celý tým.


Odpověděl článek na všechny vaše otázky?

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?