Mobilní aplikace Vyfakturuj.cz – účtenky

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz

Do nákladů evidovaných ve Vyfakturuj.cz si snadno uložíte přijaté účtenky a faktury, které si naskenujete v mobilní aplikaci. Náklady můžete rovnou v aplikaci také editovat. V návodu najdete podrobný postup.

Aplikace je dostupná zdarma pro operační systémy Android i iOS ve všech placených tarifech Vyfakturuj.cz.

Přidání nákladu

Mobilní aplikace vám umožní pořídit snímek účtenky nebo faktury nebo si nahrát snímek dokladu z galerie vašeho telefonu, který si pak spolu s popisem dokladu nahrajete do Vyfakturuj.cz. Pomocí QR kódu systém k dokladu načte i další údaje.

Klepněte na tlačítko plus v pravém dolním rohu a zvolte možnost Náklad.

Nový náklad v mobilní aplikaci

V následujícím kroku máte možnost vyfotit účtenku nebo vybrat fotografii z galerie telefonu. Můžete také přejít do seznamu nahraných účtenek.

Přidání fotografie nákladu

Po otevření aplikace Fotoaparát vyfoťte doklad a snímek potvrďte klepnutím na OK.

Před pořízením snímku prvního dokladu může být nutné povolit aplikaci Vyfakturuj.cz přístup k fotoaparátu a galerii médií ve vašem mobilním telefonu.

Popis dokladu a další snímky

K účtence/přijaté faktuře můžete doplnit popis dokladu, podle kterého budete moci doklad později snadno vyhledat. Můžete fotit i vícestránkové doklady nebo ke snímku dokladu přidat fotografii z galerie.

Vložení popisu účtenky, snímku další strany, nebo obrázku z galerie

Podrobnosti k nákladu doplňte v klasické verzi Vyfakturuj.cz na vašem počítači po nahrání účtenek do systému. V mobilní aplikaci je možné automaticky načíst IBAN, variabilní symbol, částku a měnu pomocí QR kódu, pokud ho náklad obsahuje (viz níže).

QR kód

Pokud doklad obsahuje QR kód, doporučujeme ho naskenovat také. Údaje obsažené v QR kódu (IBAN, VS a částka vč. měny) se tak automaticky načtou k nákladu.

Skenování QR kódu z přijaté faktury

Jakmile máte hotovo, doklad uložte. Účtenka/přijatá faktura se uloží do seznamu vyfocených účtenek (pod dlaždicí Přidat náklad) a vy můžete pokračovat dalším dokladem (tlačítko Vyfotit další/Přidat z telefonu).

Přidání další účtenky

Synchronizace účtenek se systémem

Pomocí šipky u účtenky nebo tlačítka „Nahrát do Vyfakturuj.cz“ nahrajete naskenované účtenky do systému.

K synchronizaci účtenek se systémem je nutný přístup na internet.

Odeslání naskenovaných účtenek do systému Vyfakturuj.cz

Všechny zatím neodeslané účtenky/přijaté faktury (uložené i neuložené v systému) můžete hromadně smazat. Tuto možnost spolu s hromadným odesláním účtenek do systému najdete pod třemi tečkami v pravém horním rohu obrazovky.

Možnosti účtenek

Seznam nákladů

V této sekci se zobrazí všechny vaše uložené náklady. Jsou rozděleny do dvou karet – Dnes nahrané a Všechny. Po klepnutí na jednotlivé doklady je můžete upravit nebo k nim přidat další snímky.

Seznam nákladů v mobilní aplikaci Vyfakturuj.cz

Úprava nákladu

Pro úpravu uloženého nákladu na něj klepněte v seznamu nákladů. Otevře se náhled nákladu se základními údaji. Pro úpravu všech údajů klepněte na ikonku v pravém dolním rohu.

Náhled nákladu

Po otevření nákladu můžete editovat jednotlivé údaje.

Úprava nákladu v mobilní aplikaci

Změny uložte klepnutím na ikonku diskety.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká.

Ráda relaxuje na zahradě u knihy a šálku dobrého čaje, pokud zrovna nepečuje o své dva aktivní jednovaječné potomky.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám