GDPR – často kladené dotazy

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Shrnuli jsme pro vás nejčastější otázky k tématu zpracování dat a osobních údajů v aplikacích Vyfakturuj.cz a SimpleShop.

Jak řešíte GDPR v rámci vašich aplikací? Co bezpečnost dat mých klientů, musím si všechno obstarat sám/sama?

Co se týče osobních údajů vašich zákazníků, jste vůči svým klientům v pozici správce, naše firma v pozici zpracovatele. Péče je tedy na obou stranách.

Jak mám poznat, případně dokázat, že je Vyfakturuj.cz nebo SimpleShop důvěryhodným a spolehlivým zpracovatelem osobních údajů mých klientů?

Základním dokumentem jsou v tomto směru Zásady ochrany osobních údajů, kde najdete, jaké osobní údaje sbíráme a jak a za jakým účelem je zpracováváme. Nechybí ani podrobný popis technického zajištění bezpečnosti dat, a to jak vašich, tak vašich klientů.

Další informace najdete v obchodních podmínkách, do kterých jsme vtělili zpracovatelskou smlouvu. Tato smlouva vyjadřuje vztah mezi vámi (jako správci osobních údajů vašich klientů) a námi (jako zpracovateli těchto údajů). Najdete ji pod bodem 6.

Doporučujeme oba tyto dokumenty vytisknout a založit k dalším dokumentům, které dokládají ochranu osobních údajů.

Jaká data o mých klientech zpracováváte?

Údaje zpracováváme v rozsahu, který nám poskytujete při práci s aplikací Vyfakturuj.cz nebo SimpleShop, za účelem technického zabezpečení všech aspektů služby. Více informací najdete v dokumentu Zásady ochrany osobních údajů.

S dalšími dotazy se na neváhejte obrátit na naši zákaznickou podporu.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?