Získání hesla aplikace pro Gmail/Google

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

U všech e-mailů na doméně Google (gmail.com i vlastní domény u Google) je nutné si vygenerovat 16místné heslo, které použijete během nastavení vlastního e-mailu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu.

Pro úspěšné nastavení vlastní odesílací adresy na Gmailu může být nutné v e-mailové schránce zapnout Dvoufázové ověření Google.

Postup získání hesla

Přihlaste se do svého Google účtu a otevřete stránku Hesla aplikací na Google.

V roletkách vyberte aplikaci Pošta a zařízení Jiné (vlastní název).

Google - hesla aplikací

Do políčka vyplňte „Vyfakturuj.cz“ nebo „SimpleShop“ podle toho, který systém používáte, a klikněte na tlačítko Vygenerovat.

Vygenerování hesla

Vygenerované heslo si zkopírujte…

Vygenerované heslo pro Google

…a vložte ho do formuláře ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu do políčka Vaše heslo.

Políčko pro zadání hesla

Povolení přihlášení

Může se stát, že Google napoprvé zablokuje „pokus o neoprávněné přihlášení“ a pošle vám o tom e-mail. V takovém případě v e-mailu stačí přihlášení povolit.

Pokud povolení není možné provést přímo v e-mailu z důvodu nedostatečného oprávnění, je potřeba nejprve v Google admin v Zabezpečení → Méně bezpečné aplikace povolit, aby uživatelé mohli spravovat vlastní přístup k méně bezpečným aplikacím.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?