Odesílání zpráv z vlastního e-mailu – SMTP

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Odesílání zpráv z vlastního e-mailu přes SMTP server je vhodné pro adresy na vlastní doméně a e-maily na veřejných doménách seznam.cz, e-mail.cz, centrum.cz, gmail.com apod. Vaši zákazníci uvidí zprávu stejně, jako kdybyste ji odeslali ze své e-mailové schránky.

Přidání a ověření nové adresy

Nejprve si ve svém účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu přidejte novou e-mailovou adresu. Po jejím úspěšném ověření klikněte u nové adresy na tlačítko Nastavit SMTP.

Nastavit SMTP

Údaje pro propojení

Do zobrazené tabulky vyplňte potřebné údaje a formulář uložte. Informace o názvu serveru, typu zabezpečení a čísle portu najdete obvykle v nápovědě poskytovatele svého e-mailu (pro e-maily spadající pod Seznam.cz např. v tomto článku).

Nastavení údajů SMTP

Nastavení hesla aplikace

Některé aplikace mohou pro účely propojení s třetí stranou (tou je v tomto případě Vyfakturuj.cz nebo SimpleShop) vyžadovat vytvoření hesla aplikace přímo pro toto propojení. Vygenerované heslo zadejte do nastavení vlastního e-mailu do políčka Vaše heslo.

Návody pro vygenerování hesla:

Výhody a nevýhody odesílání přes SMTP

Při odesílání zpráv přes SMTP uvidí příjemce jako odesílatele vaši vlastní e-mailovou adresu. Stejně jako u zpráv odesílaných přímo z vaší e-mailové schránky.

Proces odeslání a doručení e-mailu má několik fází. Vyfakturuj.cz/SimpleShop zajišťuje pouze tu první – odeslání. O případném neúspěšném odeslání vám dáme vědět v notifikačním centru.

Všechny následné kroky jsou už na straně poskytovatele vašeho e-mailového serveru. V případě potíží s doručením zprávy příjemci se proto prosím obraťte přímo na podporu vašeho poskytovatele.

Další nastavení

Postup pro další nastavení najdete v článku Nastavení vlastní e-mailové adresy:

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká.

Ráda relaxuje na zahradě u knihy a šálku dobrého čaje, pokud zrovna nepečuje o své dva aktivní jednovaječné potomky.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám