Odesílání zpráv z vlastního e-mailu – DKIM

Tento návod je pro službu: Vyfakturuj.cz, SimpleShop

Odesílání zpráv z vlastní e-mailové adresy pomocí DKIM je pro vás vhodné, jestliže máte přístup k DNS záznamům své domény a můžete je upravit. Tyto změny pro vás může také zajistit administrátor vašeho webu.

Přidání a ověření nové adresy

Nejprve si ve svém účtu ve Vyfakturuj.cz nebo SimpleShopu přidejte novou e-mailovou adresu. Po jejím úspěšném ověření klikněte u nové adresy na tlačítko Ověřit.

Ověřit DKIM

Zobrazí se údaje, které je potřeba zadat do DNS záznamů vaší domény, nebo předat vašemu administrátorovi, který změny provede.

Až budou změny v DNS hotové, pomocí tlačítka Ověřit zkontrolujte, zda se propojení povedlo.

Změna DNS záznamů obvykle trvá zhruba 60 minut, ale v některých případech to může být i déle (až 24 hodin). Je tedy potřeba se obrnit trpělivostí a pokud se kontrola DNS nepovede hned, provést ji znovu po delší době.

DKIM - údaje

DKIM u Wedosu nebo Miowebu

U webů hostovaných u Wedosu nebo Miowebu je potřeba do nastavení DKIM zadat pouze část záznamu bez domény. Doména webu se zobrazí automaticky.

Přidání záznamu do DNSZadání domény do nového DNS záznamu

SPF záznamy

V nastavení domény může být potřeba editovat i SPF záznamy, aby e-maily nepadaly do spamu. Budete potřebovat následující hodnoty:

Výhody a nevýhody odesílání přes DKIM

Při odesílání zpráv přes DKIM uvidí příjemce jako odesílatele vaši vlastní e-mailovou adresu. Stejně jako u zpráv odesílaných přímo z vaší e-mailové schránky.

Proces odeslání a doručení e-mailu má několik fází. Vyfakturuj.cz/SimpleShop zajišťuje pouze tu první – odeslání. O případném neúspěšném odeslání vám dáme vědět v notifikačním centru.

Všechny následné kroky jsou už na straně vašeho webu. V případě potíží s doručením zprávy příjemci se proto prosím obraťte přímo na administrátora webu nebo na podporu vašeho webhostingu.

Další nastavení

Postup pro další nastavení najdete v článku Nastavení vlastní e-mailové adresy:

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká.

Ráda relaxuje na zahradě u knihy a šálku dobrého čaje, pokud zrovna nepečuje o své dva aktivní jednovaječné potomky.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám