Prodej produktu na místě

Tento návod je pro službu: SimpleShop

I při prodeji produktu na místě, například vstupenek na akci či míst na váš kurz, se můžete spolehnout na automatizaci systému SimpleShop. Pro tento účel jsme vyvinuli režim Pokladna, který funguje ruku v ruce s nastavením platby v hotovosti.

Před aktivací režimu Pokladna

Před aktivací režimu Pokladna je potřeba vědět, že se po aktivaci při objednání produktu a volbě úhrady v hotovosti automaticky nastaví objednávka jako uhrazená. Z tohoto důvodu doporučujeme vytvořit  separátní prodejní formulář s aktivovaným režimem Pokladna, který využijete pouze vy a nebude k němu přístup veřejně.

Aktivace a nastavení

Režim Pokladna lze aktivovat v úpravách produktu v sekci Ostatní. Ve stejné sekci můžete i nastavit, že nebude možné formulář veřejně dohledat.

Aktivace a nastavení režimu pokladna

Vzniklé objednávky

Režim Pokladna je specifický tím, že pokud zvolíte možnost úhrady Hotově, nastaví se ihned po objednání objednávka jako uhrazená. To znamená, že se zákazníkovi ihned doručí produkt e-mailem, pokud máte produkt vložen, a u objednávky uvedený e-mail zákazníka. U vstupenek to zároveň znamená, že je vstupenka automaticky aktivní.

Vzniklou objednávku naleznete v záložce Objednávky ihned v sekci Uhrazené, nikoliv v sekci Neuhrazené, jako jste zvyklí u klasických objednávek.

Tipy pro fakturaci na místě

U režimu Pokladna se vám po vytvoření objednávky nabídne ihned produkt ke stažení a také faktura a účtenka. Tu můžete zákazníkovi na místě vytisknout, stejně tak jako fakturu po předání peněz v hotovosti. Zvažte tedy, zda potřebujete mít s sebou tiskárnu, může se hodit i na tisk vstupenky.

Je čistě na vás, zda budete dokumenty tisknout nebo zasílat zákazníkovi automatizovaně e-mailem, na obě možnosti je systém SimpleShop připraven.

Související články

Petra Tvrdá

Tento návod pro vás napsala Petra Tvrdá ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

S radostí pečuje o naše zákazníky a zároveň dohlíží na vývoj a správný chod obou našich systémů. Odpočívá na túrách přírodou a u bylinkaření. Moc ráda peče všelijaké sladkosti a domácí chléb.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám