Online prodej (SimpleShop)

Prodej produktu na místě

24. září 2020

Tento návod je pro službu: SimpleShop

I při prodeji produktu na místě, například vstupenek na akci či míst na váš kurz, se můžete spolehnout na automatizaci systému SimpleShop. Pro tento účel jsme vyvinuli režim Pokladna, který funguje ruku v ruce s nastavením platby v hotovosti.

 

Před aktivací režimu Pokladna

Před aktivací režimu Pokladna je potřeba vědět, že se po aktivaci při objednání produktu a volbě úhrady v hotovosti automaticky nastaví objednávka jako uhrazená. Z tohoto důvodu doporučujeme vytvořit  separátní prodejní formulář s aktivovaným režimem Pokladna, který využijete pouze vy a nebude k němu přístup veřejně.

Aktivace a nastavení

Režim pokladna lze aktivovat v úpravách produktu v sekci Ostatní. Ve stejné sekci můžete i nastavit, že nebude možné formulář veřejně dohledat.

Vzniklé objednávky

Režim Pokladna je specifický tím, že pokud zvolíte možnost úhrady “Hotově”, nastaví se ihned po objednání objednávka jako uhrazená. To znamená, že se zákazníkovi ihned doručí produkt e-mailem, pokud máte produkt vložen a u objednávky uvedený e-mail zákazníka. U vstupenek to zároveň znamená, že je vstupenka automaticky aktivní.

Vzniklou objednávku naleznete v seznamu objednávek ihned v sekci “Uhrazené”, nikoliv v sekci “Neuhrazené”, jako jste zvyklí u klasických objednávek.

Tipy pro fakturaci na místě

U režimu Pokladna se vám po vytvoření objednávky nabídne ihned produkt ke stažení a také faktura a účtenka. Tu můžete zákazníkovi na místě vytisknout, stejně tak jako fakturu po předání peněz v hotovosti. Zvažte tedy, zda potřebujete mít s sebou tiskárnu, může se hodit i na tisk vstupenky.

blank

Je čistě na vás, zda budete dokumenty tisknout nebo zasílat zákazníkovi automatizovaně e-mailem, na obě možnosti je systém SimpleShop připraven.

Petra Nedvědová
Tento návod pro vás napsala Petra Nedvědová, vedoucí zákaznické podpory Redbit s.r.o. Nástroje Vyfakturuj.cz a SimpleShop má v malíčku a svědomitě se stará o spokojenost jejich uživatelů. V týmu šíří dobrou náladu nejen ukázkami svého kuchařského umění.


Odpověděl článek na všechny vaše otázky?

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?