Deaktivace a změna platnosti vstupenek a voucherů

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Potřebujete deaktivovat vstupenku nebo voucher a nemáte po ruce naši mobilní aplikaci SimpleTicket? Nebo měníte termín akce a chcete hromadně změnit platnost zakoupených vstupenek či voucherů? Oba tyto požadavky můžete vyřešit velmi jednoduše přímo ve vašem účtu SimpleShop.

Deaktivace vstupenky nebo voucheru

Deaktivaci vstupenky nebo voucheru můžete provést v seznamu vstupenek a voucherů, který najdete v záložce ProduktyVouchery/vstupenkyVyhledejte vstupenku/voucher podle kódu nebo dalších parametrů a zvolte možnost Upravit.

Upravit voucher/vstupenku

TIP: Do detailu vstupenky nebo voucheru se můžete prokliknout také přímo z objednávky, ve které došlo k zakoupení.

V detailu vstupenky/voucheru klikněte na možnost Uplatnit.

Uplatnit-vstupenku-voucher

Úspěšnou deaktivaci vám SimpleShop potvrdí hláškou. Zároveň vám umožní vstupenku/voucher opět aktivovat, pokud by to bylo potřeba.

Aktivovat vstupenku/voucher

Změna platnosti

Tato funkce se může hodit například v situaci, kdy měníte termín akce a potřebujete všem zakoupeným vstupenkám změnit platnost na nový termín. Nebo když chcete prodloužit platnost vystavených voucherů.

Změnu platnosti můžete provést v seznamu vstupenek a voucherů. Postupujte: ProduktyVouchery/vstupenkyZměna platnosti.

Zmena-platnosti

Dále zvolte produkt, jehož vstupenkám/voucherům chcete upravit platnost, a vyplňte požadované nové datum platnosti. Platnost se změní všem vstupenkám nebo voucherům, které byly zakoupené před provedením tohoto nastavení.

Zaškrtnutím políčka Zároveň všechny vstupenky aktivovat, všechny vstupenky u vybraného produktu také aktivujete. Zadání potvrďte tlačítkem Změnit platnost.

Změnit platnost vstupenky/voucheru

Vstupenky i vouchery, které už byly v minulosti při kontrole nebo ručně deaktivovány nebo stornovány, svou platnost také změní. Nezmění se ovšem jejich stav, a proto je stále už nebude možné neoprávněně (znovu) uplatnit.

Vstupenka platná v budoucnu

Pokud má platnost vstupenky teprve nastat, zobrazuje se vstupenka v systému jako platná v budoucnu.

Vstupenka platná v budoucnu

Změna platnosti pro další prodej

Výše uvedená změna platnosti se projeví pouze u vstupenek/voucherů, které už byly dříve zakoupeny. Pro budoucí prodej se aplikuje nastavení platnosti v úpravě daného produktu.

Související články

Pavlina_vydrarova

Tento návod pro vás napsala Pavlína Vydrařová, vedoucí zákaznické podpory Redbit s. r. o. Vede tým, který pečuje o naše zákazníky, a pomáhá s vývojem obou našich systémů. Miluje cestování, klidné výlety do přírody a pohodu u pečení dobrot. Baví ji nové technologie a ocení každý nový tip ze světa webů.

Chcete se k článku na něco zeptat?

Napište nám