Deaktivace a změna platnosti vstupenek a voucherů

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Potřebujete deaktivovat vstupenku nebo voucher a nemáte po ruce naši mobilní aplikaci SimpleTicket? Nebo měníte termín akce a chcete hromadně změnit platnost zakoupených vstupenek či voucherů? Oba tyto požadavky můžete vyřešit velmi jednoduše přímo ve vašem účtu SimpleShop.

Deaktivace vstupenky nebo voucheru

Deaktivaci vstupenky nebo voucheru můžete provést v seznamu vstupenek a voucherů, který najdete v záložce Produkty → Vouchery/vstupenkyVyhledejte vstupenku/voucher podle kódu nebo dalších parametrů a zvolte možnost Upravit.

Vyfiltrování vstupenky

TIP: Do detailu vstupenky nebo voucheru se můžete prokliknout také přímo z objednávky, ve které došlo k zakoupení.

V detailu vstupenky/voucheru klikněte na možnost Deaktivovat. Při odchodu z nastavení nezapomeňte volbu uložit.

Deaktivace vstupenky

Úspěšnou deaktivaci vám SimpleShop potvrdí hláškou. Zároveň vám umožní vstupenku opět aktivovat, pokud by to bylo potřeba.

Aktivace vstupenky

Změna platnosti

Tato funkce se může hodit například v situaci, kdy měníte termín akce a potřebujete všem zakoupeným vstupenkám změnit platnost na nový termín. Nebo když chcete prodloužit platnost vystavených voucherů.

Změnu platnosti můžete provést v seznamu vstupenek a voucherů. Postupujte: Produkty → Vouchery/vstupenky → Změna platnosti.

Změna platnosti vstupenek

Dále zvolte produkt, jehož vstupenkám/voucherům chcete upravit platnost, a vyplňte požadované nové datum platnosti. Platnost se změní všem vstupenkám nebo voucherům, které byly zakoupené před provedením tohoto nastavení. Zadání potvrdíte tlačítkem Změnit platnost.

Nastavení změny platnosti vstupenek

Vstupenky i vouchery, které už byly v minulosti při kontrole nebo ručně deaktivovány nebo stornovány, svou platnost také změní. Nezmění se ovšem jejich stav, a proto je stále už nebude možné neoprávněně (znovu) uplatnit.

Změna platnosti pro další prodej

Výše uvedená změna platnosti se projeví pouze u vstupenek, které už byly dříve zakoupeny. Pro budoucí prodej se aplikuje nastavení platnosti v úpravě daného produktu.

Související články

Pavlina_vydrarova

Tento návod pro vás napsala Pavlína Vydrařová, vedoucí zákaznické podpory Redbit s. r. o. Vede tým, který pečuje o naše zákazníky, a pomáhá s vývojem obou našich systémů. Miluje cestování, klidné výlety do přírody a pohodu u pečení dobrot. Baví ji nové technologie a ocení každý nový tip ze světa webů.

Chcete se k článku na něco zeptat?