Voucher – nastavení prodeje

Tento návod je pro službu: SimpleShop

Voucher, který si vytvoříte v SimpleShopu, mohou vaši zákazníci použít přímo pro pořízení vašich produktů nebo služeb, nebo jeho darováním udělat radost někomu dalšímu.

Vytvoření voucheru

Pomocí tlačítka + Přidat nový produkt v Seznamu produktů si vytvořte nový produkt – typ Voucher.

Přidání nového produktu v SimpleShopu

Nový produkt - typ voucher

Na záložce Obecné informace vyplňte název produktu, cenu a další údaje. V případě, že budete používat veřejnou stránku produktu, můžete nahrát i náhledový obrázek, který se na veřejné stránce zobrazí.

Obecné údaje o voucheru, cena a obrázek

Úprava vzhledu voucheru

Do systému nahrajte libovolný obrázek voucheru a umístěte na něj potřebné údaje podle vašeho výběru.

Obrázek

Na záložce Obecné informace v části Voucher nahrajte obrázek, který bude sloužit ke generování voucheru pro zákazníky.

Nahrání obrázku pro generování voucherů

Údaje a kód na voucheru

Pomocí tlačítka Upravit údaje na voucheru/vstupence přidejte na voucher políčka, která potřebujete. Kód voucheru můžete nastavit jako kombinaci čísel a písmen v délce od 6 do 20 znaků.

Nastavení podrobností voucheru

Na voucher lze také umístit QR kód, který využijete pro kontrolu platnosti a deaktivaci voucheru pomocí mobilní aplikace SimpleTicket.

Výběr údajů pro zobrazení na voucheru

Vlastní text

Pomocí políčka Vlastní text na voucher přidáte libovolný text. Po kliknutí na přidané políčko se v horní liště zobrazí tlačítka pro jeho editaci. Změnit můžete i typ, barvu a velikost písma a zarovnání textu.

Vlastní text na voucheru

Odeslání voucheru

Voucher může být odeslán hned po objednání nebo až po zaplacení objednávky.

Nastavení odeslání voucheru

Prodej na jméno

Voucher může zákazník objednat přímo pro konkrétního člověka a jméno příjemce zobrazit na voucheru.

Voucher jako slevová poukázka

Pokud chcete, aby voucher fungoval jako poukaz na slevu na nákup některého z vašich dalších produktů, můžete k němu přiřadit slevový kupón, který bude možné pomocí kódu voucheru na vybrané produkty uplatnit.

Platnost voucheru

V části Platnost voucheru nastavte období, během kterého bude zákazník moci voucher využít. Zadat můžete konkrétní termín nebo počet dnů od zakoupení. Systém pak automaticky spočítá datum vypršení platnosti voucheru.

Nastavení platnosti voucheru

Platnost můžete zobrazit přímo na voucheru:

Voucher_na_slevu_vytvoreni_7

Platnost voucheru (nebo více voucherů najednou) snadno změníte ve svém účtu v SimpleShopu.

Více variant voucheru

Vouchery na vaše zboží nebo služby můžete nabízet i ve více variantách. Přejděte do detailu produktu a klikněte na tlačítko + Přidat varianty produktu.

Varianty bez slevy

Pokud budete nabízet více variant jednoho (stejného) produktu, vyplňte je do jednotlivých řádků nastavení.

Nastavení variant voucheru

Políčko pro název produktu/varianty vložte na obrázek voucheru. Název varianty se tak automaticky zobrazí na vygenerovaném poukazu spolu se jménem obdarovaného, kódem a platností, nebo jakýmikoliv dalšími údaji, které v editoru na voucher přidáte.

POZOR! Pokud v nastavení variant produktu vyplníte text do políčka Text na faktuře, bude tímto textem na voucheru nahrazen název varianty.

Ukázka vygenerovaného voucheru

Varianty se slevovým kupónem

Ke každému voucheru je možné připojit pouze jeden slevový kupón. Chcete-li tedy svým zákazníkům nabídnout slevové vouchery na různé produkty z vaší nabídky nebo slevy v různé výši, je nastavení jiné než u klasických variant jednoho produktu.

Členství a opakované platby

Stejně jako u ostatních typů produktů v SimpleShopu, i u voucheru je možné aktivovat zařazení kupujícího do členské sekce nebo využít funkci opakovaných plateb.

Přehled prodaných voucherů

Pro zobrazení všech vystavených voucherů v levém menu otevřete sekci Vouchery/vstupenky. V přehledu můžete vyhledávat podle jejich kódu nebo platnosti nebo zobrazit pouze uplatněné/neuplatněné vouchery.

Přehled vystavených voucherů

Po kliknutí na kód vybraného voucheru nebo tlačítko Upravit můžete editovat platnost voucheru, deaktivovat ho, nebo znovu aktivovat. Snadno se také prokliknete na detail objednávky nebo produktu.

Úprava vystaveného voucheru

Deaktivace voucheru

Pro deaktivaci voucheru můžete použít mobilní aplikaci SimpleTicket. Aplikace je primárně určena pro kontrolu vstupenek, ale lze ji stejným způsobem použít i pro vouchery. Zvláště v případě, že často kontrolujete více voucherů najednou.

Voucher je také možné deaktivovat přímo v SimpleShopu.

Související články

Markéta Hladká

Tento návod pro vás napsala Markéta Hladká ze zákaznické podpory Redbit s. r. o.

Píše články pro uživatele aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop, a to téměř ve všech chvílích, kdy nepečuje o dva aktivní jednovaječné potomky. Ráda relaxuje na zahradě, nebo u knihy a šálku dobrého čaje.

Chcete se k článku na něco zeptat?